Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

10 dakika önce, Pseudohomophylus yazdı:

Bilmukabele efendim, hayırlı olsun hangi bölümü okuyorsun? 

Havalar havalar... dua et de delta varyantı seni bulmasın Burun efendi:embarrassed3-onion-head-emoticon:

Üzerime alınıyorum bu soruyu bana sormadın ama  :whistling-onion-head-emoticon:

Annarasumara ve Flawless diyorum ayyy yanlış yazmışım Annarasumanara olacaktı :beg-onion-head-emoticon:

Manga olarak sanırın en'im yok

Selam Mika-chan 

Nasılsın? Günün nasıl geçti?:thank_you__onion_by_elcerbero:

Ne bilem abla buraya gelenlerin hepsi fav animesine clannad dediği için fav anime yerine clannad sevip sevmediğini sormaya başladım.:dunno-crazy-rabbit-emoticon:

Delta varyantı ığdırı bulana kadar ben istanbula falan kaçarım her hal.

15 dakika önce, fasulyekisi yazdı:

tiger mask ve mononokeyi seviyorum webtoon okuyorum bir ara çevirmenlik yapıyordum :((

İkisinide bilmiyorum :pretty-onion-head-emoticon:. Uzun süRedir animede izlemiyorum gerçi. Çevirmenleri çok kıskanıyorum az ingilizce öğrenirim diye hazırlık okudum oda elimde patladı A2 den öteye gidemedim. 

16 dakika önce, Mika-desu yazdı:

Selamlar:whistling-onion-head-emoticon:

Mikaaaa-channnnnnnnnn görüşmeyeli ne kadar oldu 1 sene falan mı? Hayırsızlıkta gene master yaptım galiba.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

1 dakika önce, Pseudohomophylus yazdı:

O şeref bana ait Mikka mikka mii-san, ben de buradayken kendimi çok güzel hissediyorum 

Hele bir de tanış olduklarımı görünce böyle nasıl denir mutluluk kat sayım tavan yapıyor:cheer1-onion-head-emoticon:

Yağmur güzeldir ya hele yağmurdan sonraki o mis gibi toprak kokusunun üzerine güzellik tanımıyorum mikkemmel ötesi bir şey

Benim günüm stabil be güzelim. İki gündür burası da serinledi. Yeni yeni içecek adı altına henüz zehirlenmediğim tatlar keşfediyorum:happy-onion-head-emoticon: Seni sormalı neler yapıyorsun? Son zamanlarda tavsiye ettiğin, daha iyi hissetmemi sağlayacak herhangi bir aktivite var mıdır?  

Keşke ığdırada yağsa yağmur buraların yolunu unuttu kuraklık kırdı geçirdi bu sene çiftçileri. Havada 40 lardan daha yeni yeni inmeye başlıyor. Etkinlik olarak hikayeli güzel tatlış oyunlar oynayabilirsin apla. Eğer oynamayı düşünürsen öneririm bir iki tane.:pretty-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Pseudohomophylus yazdı:

O şeref bana ait Mikka mikka mii-san, ben de buradayken kendimi çok güzel hissediyorum 

Hele bir de tanış olduklarımı görünce böyle nasıl denir mutluluk kat sayım tavan yapıyor:cheer1-onion-head-emoticon:

Yağmur güzeldir ya hele yağmurdan sonraki o mis gibi toprak kokusunun üzerine güzellik tanımıyorum mikkemmel ötesi bir şey

Benim günüm stabil be güzelim. İki gündür burası da serinledi. Yeni yeni içecek adı altına henüz zehirlenmediğim tatlar keşfediyorum:happy-onion-head-emoticon: Seni sormalı neler yapıyorsun? Son zamanlarda tavsiye ettiğin, daha iyi hissetmemi sağlayacak herhangi bir aktivite var mıdır?  

Ben de çok mutlu oluyorum:cheer3-onion-head-emoticon:

Evet yağmur hoş ama şu bulutların toplanıp havayı kaplaması çok boğucu bir ortam yaratıyor.  Onun dışında toprak koku felan gerçekten hoş. 

Neler deniyorsun, birkaç hoş tarifin varsa merak ettim.

Benim de günlerim farklı farklı geçiyor, bir gün bir güne tutmuyor:D Ya geziyorum ya evdeyim felan.

Sınavdan önce yakmalık mı? Eğer öyle bir şeyse parkta vs. yürüyüş gerçekten ferahlatıyor insanı, eğer sınav için sormuyorsan farklı ufuklar açan dizi/filmler bana iyi geliyor ama sınavdan önceyse kafa doldurmamakta fayda var.

15 dakika önce, BURUN yazdı:

Ne bilem abla buraya gelenlerin hepsi fav animesine clannad dediği için fav anime yerine clannad sevip sevmediğini sormaya başladım.:dunno-crazy-rabbit-emoticon:

İkisinide bilmiyorum :pretty-onion-head-emoticon:. Uzun süRedir animede izlemiyorum gerçi. Çevirmenleri çok kıskanıyorum az ingilizce öğrenirim diye hazırlık okudum oda elimde patladı A2 den öteye gidemedim. 

Mikaaaa-channnnnnnnnn görüşmeyeli ne kadar oldu 1 sene falan mı? Hayırsızlıkta gene master yaptım galiba.

Ol-du herhalde., evet evet hiç gelmiyorsun buraya:yawn-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, BURUN yazdı:

Clannad bir efsaneydi. Esti ve geçti. Duygusal insanlara hitap ediyor sanırım ben paralellerde yaşananlar kısmını beğenmiştim, onun dışında x2 hızda bile izlesen seni sıkacak bir yanı var :bird-onion-head-emoticon: Not my cup of tea Mr.Nose

Seni kaçıralım İstanbul'a bence, bi gidemedin şu avrupai memlekete:cool-onion-head-emoticon:

4 dakika önce, BURUN yazdı:

Keşke ığdırada yağsa yağmur buraların yolunu unuttu kuraklık kırdı geçirdi bu sene çiftçileri. Havada 40 lardan daha yeni yeni inmeye başlıyor. Etkinlik olarak hikayeli güzel tatlış oyunlar oynayabilirsin apla. Eğer oynamayı düşünürsen öneririm bir iki tane.:pretty-onion-head-emoticon:

Dün buralar fırtına hep fırtınalıydı be Burun 

Korktum pencere bile açamadım:nonono-onion-head-emoticon: 

İnşallah bir an önce serinlersiniz, topraklara rahmet iner yoksa yiyecek ekmek bulamayacağız bu gidişle  

Bizim köyde de güneşte 50 lileri buluyordur mesela 

Oyun oynamak için yaratılmamış ablan klavyeyle savaş halinde:beaten-onion-head-emoticon: 

Ve kesinlikle kazanan taraf değil. Sen hangi oyunları oynuyorsun? 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Mika-desu yazdı:

Evet yağmur hoş ama şu bulutların toplanıp havayı kaplaması çok boğucu bir ortam yaratıyor.  Onun dışında toprak koku felan gerçekten hoş. 

Benim de günlerim farklı farklı geçiyor, bir gün bir güne tutmuyor:D Ya geziyorum ya evdeyim felan.

Sınavdan önce yakmalık mı? Eğer öyle bir şeyse parkta vs. yürüyüş gerçekten ferahlatıyor insanı, eğer sınav için sormuyorsan farklı ufuklar açan dizi/filmler bana iyi geliyor ama sınavdan önceyse kafa doldurmamakta fayda var.

Muz+Kavun+SÜT bunu kesinlikle dene pişman olmazsın. Yazın bir de içine buz koyarsın oh miss

Aynı tarife çok az kaynar su eklenmiş granül kahve ilave edip iç bu sefer de hafif bir kahve aromalı soğuk içecek oluyor.

Karpuz dümdüz karpuz 

Karpuz+Salatalık (Kabukları soyulmuş olsun lütfen yoksa rengi iştahını kapatır:flying-crazy-rabbit-emoticon:

Vee kahveni 50 tonu her türlü kahve öneririm

Özel tarif istersen Dibek kahveye tarçın ekle ilginç bir aroma ortaya çıkıyor 

Tarçını yukarı söylediklerimin her birine ilave edip yeni tarifler de uydurdum ama hepsi güzel değildi sanırım her şey ayarında güzel:onion_yep_by_7anime7drawer7:

Evde de dışarıda da iyi eğlenceler Mika-chan, rutinler iyidir güzeldir de uzun süre strese maruz kalmak gibi kişinin ihtiyaçlarına ters bir yaşam şekli Allah'tan sonsuza kadar devam etmeyeceğini kendime hatırlatıyorum da kafayı sıyırmıyorum:) stresli bir dönemi noktaladın güzelce kafa dağıtıp rahatlaman en iyisi darısı benim başıma bakalım:sleeping-onion-head-emoticon:

@fasulyekisi Buralar iyidir güzeldir de sohbetler biraz yavaş ilerler, forumda iyi eğlenceler Fasülye-san:thank_you__onion_by_elcerbero: Sakıncası yoksa memleket nere? 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, Pseudohomophylus yazdı:

Muz+Kavun+SÜT bunu kesinlikle dene pişman olmazsın. Yazın bir de içine buz koyarsın oh miss

Aynı tarife çok az kaynar su eklenmiş granül kahve ilave edip iç bu sefer de hafif bir kahve aromalı soğuk içecek oluyor.

Karpuz dümdüz karpuz 

Karpuz+Salatalık (Kabukları soyulmuş olsun lütfen yoksa rengi iştahını kapatır:flying-crazy-rabbit-emoticon:

Vee kahveni 50 tonu her türlü kahve öneririm

Özel tarif istersen Dibek kahveye tarçın ekle ilginç bir aroma ortaya çıkıyor 

Tarçını yukarı söylediklerimin her birine ilave edip yeni tarifler de uydurdum ama hepsi güzel değildi sanırım her şey ayarında güzel:onion_yep_by_7anime7drawer7:

Evde de dışarıda da iyi eğlenceler Mika-chan, rutinler iyidir güzeldir de uzun süre strese maruz kalmak gibi kişinin ihtiyaçlarına ters bir yaşam şekli Allah'tan sonsuza kadar devam etmeyeceğini kendime hatırlatıyorum da kafayı sıyırmıyorum:) stresli bir dönemi noktaladın güzelce kafa dağıtıp rahatlaman en iyisi darısı benim başıma bakalım:sleeping-onion-head-emoticon:

@fasulyekisi Buralar iyidir güzeldir de sohbetler biraz yavaş ilerler, forumda iyi eğlenceler Fasülye-san:thank_you__onion_by_elcerbero: Sakıncası yoksa memleket nere? 

Bu tarifleri çok merak ettim, en yakın sürede içeceğim kahvede denemeyi umuyorum, teşekkürler :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero: Benim tek deneme içeceğim limonataya farklı bir hava kaynaktı, sanırım 1 kez de nar suyu ile sütü karıştırıp bir şeyler denemiştim ama sonra keşif işinin benlik olmayıp aldığım tarifleri uygulamanın daha mantıklı olduğunu gördüm :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

Seni de en yakın zamanda rahatlama seanslarında görmek dileğiyle :cheer3-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

40 dakika önce, Mika-desu yazdı:

Ol-du herhalde., evet evet hiç gelmiyorsun buraya:yawn-onion-head-emoticon:

Eed hiç uğramadığım doğrudur.:dying-onion-head-emoticon:

39 dakika önce, Pseudohomophylus yazdı:

Clannad bir efsaneydi. Esti ve geçti. Duygusal insanlara hitap ediyor sanırım ben paralellerde yaşananlar kısmını beğenmiştim, onun dışında x2 hızda bile izlesen seni sıkacak bir yanı var :bird-onion-head-emoticon: Not my cup of tea Mr.Nose

Seni kaçıralım İstanbul'a bence, bi gidemedin şu avrupai memlekete:cool-onion-head-emoticon:

Dün buralar fırtına hep fırtınalıydı be Burun 

Korktum pencere bile açamadım:nonono-onion-head-emoticon: 

İnşallah bir an önce serinlersiniz, topraklara rahmet iner yoksa yiyecek ekmek bulamayacağız bu gidişle  

Bizim köyde de güneşte 50 lileri buluyordur mesela 

Oyun oynamak için yaratılmamış ablan klavyeyle savaş halinde:beaten-onion-head-emoticon: 

Ve kesinlikle kazanan taraf değil. Sen hangi oyunları oynuyorsun? 

Ben şu sıralar skyrim , hellblade ve valoranta sardım üçünü oynuyorum. Eğer klavyenle  aranı düzeltirsen sanada beraber stardew benzeriir şeyler oynarız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, BURUN yazdı:

Ben şu sıralar skyrim , hellblade ve valoranta sardım üçünü oynuyorum. Eğer klavyenle  aranı düzeltirsen sanada beraber stardew benzeriir şeyler oynarız.

Nasılsın, neler yaptın?:yawn-onion-head-emoticon:

Valorant güzel mi bari, oynayan çok duyuyorum, stardew'de çok poncikbir oyun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

19.07.2021 - 13:21, Lycaenidae yazdı:

Genel bir durum, ben arkadaşımla günü birlik Konya'yı gezmek istiyorum belki baktık yol tahminimizden de uzun sürerse bir günlüğüne apart kiralayabiliriz.  Gezmek istediğimiz yerler Kelebek bahçesi ve Japon bahçesi -Japon bahçesi var diye hatırlıyorum, hatam varsa zaten siz düzeltirsiniz.- Bu bahçelerin giriş ücretleri çok mu pahalı onu soracaktım, bir de orada bazı kültürel yemekleri denemek istiyoruz ve de müzeler falan tavsiye ettiğiniz varsa bakma. Müzedir, yoldur onların parası her türlü karşılanır ama yemek ve bu bahçeler konusunda çok mu pahalı merak ediyoruz. Mesela Konya'da bu yerlere bakmak istersek sizce maliyet olarak ne kadar tutar?

Her ne olduysa geçmiş olsun dilerim. Umarım tez vakitte sorunlarınız hallolur. ^^  Bende de okul çok yordu ama elimden geldiğince yazımı iyi değerlendirip kendimi geliştirmeye çalışıyorum, iyi bir mühendis olmak için çabalıyorum diyebilirim. Erasmus sınavına hazırlanıyorum nasipse belli düzeyde sınava hazırlığı bitirip Rusçadan kaldığım yerden devam edeceğim, hatta şu aralar kültürlerine o kadar sardım ki rock şarkılarını falan dinliyorum. Tabii bu türde Sovyet zamanı sonrası olanları pek dinlemedim bir onlara da bakacağım. -Rock kültürü sovyet sonrası Rusya'da çok popüler hale geldi. - Elimden geldiğince sanat tarihi hakkında materyal okuyorum. Daha dün tatilden geldim günü birlik, Kurşunlu Şelalesi'ni gezdim. Muazzamdı isterseniz buradan veya özelden çektiğim fotoğrafları atabilirim, kendimce beğendiğim. :)

Mezuniyet için tebrikler, eliniz hafifse bir sorun olduğunda size gelelim, şaka bir yana tekrar tebrikler, mezuniyet için herhangi bir şey yapmayı düşünüyor musunuz? Arkadaş arası kutlama ya da aile içi kutlama :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

Kusura bakmayın pek tıp işlerinden anlamıyorum da en son TUS demiştiniz çalışmanız yine bu sınav için mi?

Yazım çok uzun oldu. :/ Ama sanırım uzun süredir sizle konuşmamanın getirisi. :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

Daha önce yanıtladığımdan ben de kopyala yapıştır yapacağım Ferris-san umarım burada okuyan başka forum sakinlerine de faydası olur.

Eklemek isteyen mutlaka şunları da görün diyen olursa her bir fikrin başımızın üzerinde yeri var :embarrassed4-onion-head-emoticon:

Spoiler

Gezmeye Konya'ya mı geliyorsunuz waaa çok güzel umarım eğlenceli geçer Konya geziniz.

Günübirlik turlar için güzel seçim diyebilirim. Yüksek hızlı tren de var işinizi kolaylaştırır Apart-Otel yerine ben öğretmenevinde kalmanızı öneririm, hele bir de aileniz kamu personeliyse daha avantajlı olacaktır. Odaları bütçeye uygun olacak şekilde rezerve edip gittiğinizde kalabilirsiniz, üstelik Konya'daki öğretmenevi yanlış bilmiyorsam Alaaddin tepesi civarında Karatay müzesinin karşısında. Alaaddin tepesi ve etrafında 20 nin üzerinde müze/camii/medrese/kilise ve turistik mekan var. Eğer benim gibi müze ve tarihi yerleri gezmekten daha çok zevk alıyorsanız tepe çevresinde bir yerde kalmanız avantajlı olacaktır. Japon parkı... evet var, benim tavsiyem güneşin batmasına bir-iki saat kala oraya gitmeniz yönünde akşam güneşi sayesinde oldukça güzel fotoğraf açı ve ışıkları yakalayabilirsiniz. Zaten kahvaltı için artık tavsiye edemem orayı:'( Japon parkına giriş ücretsizdir, park içindeki kafeye gelecek olursam eskiden açık büfe kahvaltısı çok güzel ve göz doyuran bir yerdi. Artık açık büfe servis yapmadıklarına onun yerine serpme kahvaltıya geçtiklerine oldukça üzüldüm, Konya'daki akılda kalıcı kahvaltılık mekânlardan biriydi benim için orada serpme kahvaltı yapmak isterseniz kişi başı 40lira-en son gittiğimde bu şekildeydi arayıp sormanızda fayda var- Konya'daki hemen hemen tüm parklara giriş için ücret ödemezsiniz aracınız varsa bazı parklarda araç kira bedeli olarak küçük bir meblağ istenebiliyor. Özel bölümleri olan parklarda ise o bölüme girmek için ücret istenir bahsettiğiniz 'tropikal kelebek bahçesi'nde olduğu gibi. Burada park anlayışı mangalla özdeşleşmiş durumda Hadimi, Olimpiyat ve Karatay Şehir parkı bunlardan bazıları Allah'tan günübirlik için uygun değiller, oraları görmenizi istemem

Kelebekler Vadisi, 124 veya 128 parkın birleşmesiyle oluşmuş Konya'daki ve muhtemelen Avrupa'daki en büyük park, her bir alt parkı gezebilir misiniz emin değilim gerçi, tropikal kelebek bahçesi giriş ücreti ₺17,50 öğrenciler için ₺7,50. Pazartesi günü bakım ve temizlik yapıldığından pazartesi dışındaki haftanın her günü 09:00-17:00 arası ziyarete açık. Bunun dışarısında parkur şeklinde 'çocuk parkı' mevcut, büyük ve küçük çocuklar için farklı yükseklikte oyun alanlarına sahip. Beni korkutan rüyalarımı kabuslara çeviren bir yer tavsiyem değildir, tabi ilginizi çekerse oraya da göz atabilirsiniz. Ulaşıma gelecek olursak 47-57, otogar önünden binecek olursanız ek olarak 104 numaralı otobüsler işinizi görür. Minibüs için de Fatih ışıklar oradan geçiyormuş (öyle söylediler ) Pandemi sürecinde parkı ziyaret etmiştim ancak pazartesi olmamasına rağmen kelebeklerin olduğu bölme kapalıydı bu da benim makus talihim :homelessonionplz:

Konya'da otobüs ve tramvay ile seyahat için el-kart denilen kartlar gerekli kişi başı ben öğrenciyken ₺1,55 idi, yetişkinler için ₺2,50. Otobüslerle ilgili ayrıntılı bilgiler için--> atus.konya.bel.tr 

BinBin adlı scooter uygulaması şehir içinde kullanım için faaliyete geçmiş ayrıntılı bilgi için youtube'a bakabilirsiniz. Alaaddin taraflarında size çok faydası olacaktır ben kullanmadım ama yeğenlerimden ikisi bayılıyor binmeye

Kişi başı gider miktarı kaç gün kalacağınıza, nerelere gitmek istediğinize göre değişecektir. Minimum: 120-150 lirayla yol+yemek halledilir. (+20 kelebek parkı)

Öğretmenevi--> ??? ₺/gün Otel/apart ---> 75-650 ₺/gün 

Üzgünüm ücretleri hakkında bir bilgim yok. Otellerin yıldızına ve verdiği hizmete göre ücretleri de değişecektir trivagoya bakabilirsiniz ya da kullandığınız başka bir uygulama varsa oradan bakabilirsiniz. Hiç olmadı google maps üzerinden otelleri filtreleyip aşağı yukarı ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Müzeler ve tarihî mekanlar benim ek tavsiyelerimdir. Alaaddin tepesinde kafeler dışında Keykubat köşkü kazı çalışmaları devam etmekte henüz turizme açılmış değil. 8 yıldır sözde restore ediliyor Alaaddin Keykubad Cami ve Sultanlar türbesini mutlaka ziyaret edin Konya'da ambiyansını sevdiğim 3 yerden biri.(diğerleri Aziziye Cami ve Eşrefoğlu Cami)

Alaaddin çevresine serpiştirilmiş halde Karatay Medresesi (içindeki çini eserler kesinlikle görülmeye değer-turkuaz rengine bayılan biri için mikkemmel bir yer)

Kültürpark

RAMPALI ÇARŞI

Zafer meydanı

Alaaddin Tepesi Parkı

İplikçi Cami

AZİZİYE CAMİ

Sırçalı Medrese

Kapu Camii-Bedesten Çarşı Şems-i Tebrizi Cami ve Türbesi

İnce minareli Medrese

Koyunoğlu Müzesi ve Kütüphanesi

Arkeoloji Müzesi

Etnoğrafya Müzesi

Atatürk Evi/Müzesi

Anıt(Atatürk anıtı)-Gazi (Konya Anadolu Lisesi)

Tahir ile Zühre Cami ve Türbesi

Konya yazma eserler kütüphanesi

Sahip Ata Vakıf Müzesi

Selimiye Cami

Sultan Selim Camii

Mevlana meydanı

Mevlana Türbesi

MEVLANA MÜZESİ

Konya Şehitler Abidesi

Panorama Konya Müzesi

MEVLANA KÜLTÜR MERKEZİ

KULE -> 'Kule Site' 41-42. Katlarına geçip tüm Konya'yı gözlemleme imkanı sunan bir yapı, yukarı çıktığında neden Konya yollarının dümdüz olduğunu anlamanı sağlıyor.

Bedesten çarşısı nostaljik havaya sahip güzel fotolar çekinme imkanı sunan güzel bir yer orada çeşitli baharatlar, kahveler, giysiler, hediyelik eşyalar ve bol bol altın görebilirsiniz.

Rampalı Konya'nın kitapla atan kalbidir bence. 6-7 kat rampa etrafına dizilmiş dükkanlardan oluşan bir bina. En altta üni ders notları ve ikinci el kitap satan dükkanlar, yukarıya doğru sahaflar, kitapçılar, kırtasiyeler, müzik marketler albüm, kaset ve plaklar en üstte enstrüman, müzik aletleri vb araç ve gereçleri satıp bunları imal eden dükkanlar bulunuyor. Canınız sıkılınca rastgele bir sahafa girip saatlerce sohbet edebilirsiniz, müzik aletleri satan dükkanlarda bu müzik aletlerini çalabilmek için çeşitli kursları da bulabilirsiniz. Rampalı hatrımda kalmasını istediğim bir yapı

Konya'yı duyup Mevlana'yı duymayan yoktur herhalde

Gelmişken mutlaka Konya Mevlana şekerinden yiyin, hem ucuz hem de güzel ağızda zamanla eriyen Konya'nın sembollerinden bir tanesi.

Yemek olarak: Etliekmek+Bıçakarası+Mevlana+Tirit+ Düğün yemeği (etli pilav+yoğurt çorbası+bamya çorbası+zerde+irmik helvası) pandemi sağ olsun düğün yemeğine denk gelme olasılığı git gide 0'a yaklaşıyor. Hiç yoktan bi bamya çorbası içebilirsin pek çok restoranda vardır diye umuyorum. Dışarıda yemek yenilen mekânlar hakkında çok bi bilgim yok bundan dolayı üzgünüm. 
Tatlı olarak bulursan 'Kadınhanı Pidesi'ni(Tahinli pide) denemeni isterim her Ramazan her sokak başında mutlaka satılır. Ben Ramazan'ın geldiğini o pidelerden anlardım. Sacarası yediğimi hatırlamıyorum ama ünlüymüş 

Rampalının o taraflarda 'Meşhur Şark Kadayıfçısı Remzi Usta' adlı mekânda bugüne kadar yediğim en güzel 2. künefeyi yemiştim

(Urfa-Hatay yöresine selâm olsun Konya'da yediğim en güzel künefeydi, servis+insanlık 10/10 )

Aracınız olsaydı size Sille-Meram-Ilgın-Akşehir-Beyşehir-Seydişehir ilçelerinden bir kaç yer daha tavsiye edebilirdim. Bir de 'Akyokuş'u (Meramdan hiç bahsetmemişim kötü olmuş:( ama Konya'nın en zengin ve yeşil bölgesi meramdır ve meram bağları meşhur bir de kahvaltılık mekanları bknz. Yıldız Köşkü)

Ayy unutmuşum otogar taraflarında görmekten memnun kalacağınızı düşündüğüm ECDAT PARKI var bu parka o kadar çok para bayılmışlar ki gidip görmemek ayıB olur

Sürç-i lisan ettik ise affola :onion_head___smooch___by_elorae_chan:

Özellikle bir sorun yok genel olarak dönem itibariyle bazen modum düşüyor, depreşiyorum.İyi dileklerin için teşekkür ederimmm^^

O zaman umarım bu yaz senin için optimum verimle geçer. 

Erasmus'ta da başarılar, ikinci biri yabacı dile merakın olmasını da çok takdir ediyorum. Ruslardan ziyade ben Uzak Doğucuyum:cheer1-onion-head-emoticon:Tavsiye ettiğin müzikleri dinlemek isterim. Müzik zevkim yoktur her telden çokça geniş bir skaladan kulağa hoş gelen her tıngırtıyı dinlerim. Sanat tarihi konusunda dönem tabloları ve ressamların hayatları ile ilgili birkaç twitter sayfası takip ediyorum ilgini çekerse sen de bakabilirsin, içerik olarak doyurucu güzel hesaplar --> @SanatnTarihi @tarihsanatmit @kopruatolye

Umarım böyle isim sayfa vs paylaşmakta sakınca yoktur, eğer varsa site yetkililerinden özür dilerim:beg-onion-head-emoticon: 

Görmek isterim , sen de eğer istersen sana Yalova-İstanbul-Diyabakır-Bitlis ve Mardin'den fotolar gönderebilirim.

Aa tabii benim meşhur baraj manzaralı köyümden de bir fotoğrafı seninle paylaşmak isterim. Beğeneceğini düşünüyorum:loveloveplz:

Teşekkür ederim anneme  göre elim kuş tüyünden daha hafif :pretty-onion-head-emoticon:  şakasına bile Allah düşürmesin diyorum. Kutlama olarak aslında her ikisini de bir kaç kez yapmak durumunda kaldım malum bizim aile geniş:) akşam yemekleri yedik ailemgillerle, arkadaşlarla ise kafa dağıttık desem yerinde olacaktır

Aynen iştah kapatan o sınav tam üzerine bastın,  5 Eylül'de son bulacak gibi olmazsa Şubat'ta tekrar, yine olmazsa bir sonraki Eylül'de tekrar girerim... Kısacası henüz nefes almaya son vermedim:congrats-onion-head-emoticon:

Stajında, Erasmus ve yabancıdiller konusunda da başarılar emek verdiğin her işten emeğinin karşılığını alman dileğiyle, bir dahaki görüşmeye kadar kendine cici bak Ferris-san

:bye2-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mika-desu yazdı:

Bu tarifleri çok merak ettim, en yakın sürede içeceğim kahvede denemeyi umuyorum, teşekkürler :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero: Benim tek deneme içeceğim limonataya farklı bir hava kaynaktı, sanırım 1 kez de nar suyu ile sütü karıştırıp bir şeyler denemiştim ama sonra keşif işinin benlik olmayıp aldığım tarifleri uygulamanın daha mantıklı olduğunu gördüm :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

Seni de en yakın zamanda rahatlama seanslarında görmek dileğiyle :cheer3-onion-head-emoticon:

Ooo dene dene daha sonra sana hangi meyvelerle limonu kombine edince zevkten dört köşe olduğumu da anlatırım:loveloveplz:  seninkiler de ilginçmiş. Süt keskin tadı olan meyvelere yakışmıyor maalesef ben de mideme bu şekilde zulüm ede ede öğrendim:depressed1-onion-head-emoticon:

Hadi inşallah diyelim be Mikam o günler ben görür müyüm bilemem

1 saat önce, BURUN yazdı:

Vefasızlık ve Burun özdeşleşmiş :embarrassed2-onion-head-emoticon: 

Ama sorun değil kafatasımın ortasındaki iki delik olan arkadaşım bu konuda yalnız değilsin:tuzkistrokeplz:

Klavyemle aram düzelince haber veririm:onion_emo_2_by_theg_force: Öncelikle sabırlı olman gerekiyor baştan söyleyeyim

O zamana kadar Gartic ve Among us'la yola devam bakalım onların da keyfi tekken çıkmıyor işte 

İyi geceler:dance-with-me-crazy-rabbit-emoticon: Tatlı rüyalar forum ahalisi

Öpüldünüz:onion_head___smooch___by_elorae_chan:

Spoiler

Renkli yazmayı yeni sayfalarda görememek üzücü umarım en kısa zamanda bu da hallolur

Bu da gecenin musıkîsi olsun, saygılar :happiness-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.