Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

11.09.2021 - 13:57, pegasusejder yazdı:

Ooo Pambuk bey, hoş geldin. :) İyidir, senden naber?

İyiyim abi öyle okul ev arası mekik dokumaya başladım :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

1 saat önce, pegasusejder yazdı:

İyi akşamlar ölü ahali...

41 dakika önce, Zzzz yazdı:

İyi akşamlar :dandyonionplz:

İyi akşamlar :dong-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Günaydınn herkese :happy-onion-head-emoticon:

Ayın 20'si gibi başlar dediğim üniversitenin ingilizce hazırlığı ayın 9'unda başlayacağını bir anda öğrenince, Antalya'ya geri dönmekle uğraşınca ve birkaç şeyle daha ilgilenince giremedim buraya da ama geri döndüm artık. :up-crazy-rabbit-emoticon:

Nasılsınız konuşmayalı? 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 9/7/2021 at 8:38 AM, pegasusejder said:

Sen de hep bana yükleme çabasındasın. :D Bak yeni üniye başlayacaksın çevren olacak, sen de bak işte. :)

@Ari01 python öğrenmesi ve kullanımı kolay bir dil, bir çok şeyde de kullanabilirsin ama büyük projelerde kullanılmaz pek, çünkü işlemciyi çok fazla yoran hatta belki de en fazla yoran dildir kendisi, ayrıca bunu nasıl desem bilgisayara hakimiyetinin en az olduğu dildir. Ben nedense kendilerini pek sevmiyorum ama öyle takılacağım ben dersen en kolay bakabileceğin dil. 

Hmm yani ben şimdiye kadar neredeyse bir tek onu duyduğum için tam özelliklerini bilmiyorum haliyle. Ama sen öyle diyorsan bir ara diğerlerini de araştırırım. 

On 9/7/2021 at 9:06 AM, Kemankech said:

Apollonun görevlerini sadece favori karakterim için takip ediyordum. O da koca seride sadece bir kitapta görünüyor T-T

Benzer kalitede macera kitapları arıyorsan fantezi kitaplarında daha çok var. Yüzüklerin efendisi (hala okumadım ama ilk fırsatta okuyacağım kitaplar arasında), Drizzit efsanesi (hakikaten efsane kitaplardır, çok severim) veya yakın zamanda okuduğum ejderha mızrağı serisi gibi kitaplar oldukça başarılı örnekleri. Benim bilmediğim daha çok seri vardır ama benim söyleyebildiklerim bunlar.

Zeus kronosun kopyası, sadece hera biraz hizada tutuyor onu o kadar. Herayla evlenmeden okaenos denilen bir titanla evlenip doğan çock erkek olursa kendisini tahttan indireceğini öğrendiği için hamile okeanosu yutuverdiği bir hikaye de var. Üstelik bu hikaye athenanın origin hikayesi, athena daha sonra zeusun kafasını yararak çıkıyor falan. Sadakat eksiklği antik yunan tanrılarında kronik olduğu için pek laf edemiyorum. En namuslu karakterler Uranüsle Kronos Hephaistos, ikisi kendi çocukları tarafından katlediliyor, Hephaistos da müslüman olsaydı çektiği çileden sonra ererdi zaten... Hades bile ta cehnnemin dibinden (mecazi olarak değil) kız tavlamaya çıkıyor.

Python öğrenmesi en kolay ve hobi olarak ilgilenilecekse en uygun dil. Ama pega'nın da dediği gibi verim problemi yüzünden büyük pojelerde pek kullanılmaz. Profesyonel anlamda ise daha çok bilimsel uygulamalarda veya yapay zeka deneylerinde falan kullanılır.

Tahminimce size gösterilen scratch olabilir. Daha çok ilk ve ortaokul öğrencilerini yazılıma alıştırmak için yapılmış bir program. Benim yazılıma ilgimin başlama sebebi de olsa kalıplarla çok sınırlıyor. Yinede ilgilenirken (ortaaokuldayken yani) minecraft yapanları falan görmüştüm.

Gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra şöyle bir bakmakta pek sıkıntı yok. Psikolojik sorunlar yaşama ihtimali dışında yani. Girmek çok zor bir şey de değil zaten.

Ne demek :onion_yep_by_7anime7drawer7:

Ya senin yaşın gelmiş, olmuşsun. Ben ise ergenlikten çıkmaya çalışan bir garibanım. Tabiiki ilk sen bulacaksın yahu. Öyle gideyim üniden kız tavlayayım kafasında bir insan olmadığımı geçersek yapabilecek donanımlara (zengin peder, sağlam vücut, yakışıklı yüz,tatlı dil vs.) sahip bir insan da değilim zaten.

Öncelikle önerilerin için teşekkür ederim. Yüzüklerin Efendisi'ni izlemiştim. Dediğin kitaplara bakınca da Ejderha Mızrağı serisi cidden güzel göründü gözüme, ilk fırsatta alıp okuyacağım.

Evet o hikayeyi biliyorum :) Hatta hatırladığım kadarıyla sadece Athena'yı değil, Poseidon'u ve Hades'i falan da yutuyordu. Ya da o ikisi Zeus'un kardeşi de olabilirler de Athena'dan başka 3-4 çocuğunu yutuyordu yani. :D 

Üranüs ve Kronos'a pek namuslu demezdim ben aslında :D Malum biri çocuklarını zincire vurup Tartarus'un dibine yolluyor, diğeri de babasını sırf annesinin kurabiyeleri için öldürüp delice bir imparatorluk falan kuruyor. Ama Hephaistos konusunda haklısın, en namusluları bence de o. Zavallıcık çok çekti. Kitapta neden olduğunu şimdi hatırlayamadığım bir şekilde o hikayeyi çok severdim nedense. 

O da olabilir. Hatta şimdi sen diyince onun da adı tanıdık geldi. Pega'ya da dediğim gibi, ikinizin tavsiyesi üzerine, araştırdığım zaman diğer programlara da bakarım o zaman. :) Ah minecraft, üzümlü kekim...

Tam da dün ingilizce sınavında bir bölümde internetin bu dark ve deep webiyle ilgili bir metin vardı. Orayı okumak çok işime gelmişti çünkü hep merak ederdim tam olarak ne olduklarını. Artık biraz bilgim de olduğuna göre dark webe dalış zamanı. :super-onion-head-emoticon: :D 

Psikolojim içinse... bilmiyorum ne yapsam :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, Ari01 yazdı:

Hmm yani ben şimdiye kadar neredeyse bir tek onu duyduğum için tam özelliklerini bilmiyorum haliyle. Ama sen öyle diyorsan bir ara diğerlerini de araştırırım. 

Tam da dün ingilizce sınavında bir bölümde internetin bu dark ve deep webiyle ilgili bir metin vardı. Orayı okumak çok işime gelmişti çünkü hep merak ederdim tam olarak ne olduklarını. Artık biraz bilgim de olduğuna göre dark webe dalış zamanı. :super-onion-head-emoticon: :D 

Psikolojim içinse... bilmiyorum ne yapsam :D

Yani tek onu duyman normal, bayağı popüler bir dil çünkü aşırı basit herkes kullanabiliyor, bu dediğimi kötü anlama. :D Diğer dilleri araştırmana pek gerek yok bence, zaten hobi olarak takılacaksan Python kullanman mantıklı olur, ben sadece dili genel anlamda bir tanıttım. Çünkü bazı insanlar oluyor çıkıyor Python dünyanın en mükemmel dili ondan ötesi yoktur gibi takılıyor ama ne olduğunu bilmiyorlar. :D Dili kullan ama dezavantajını, neden bu kadar kolay olduğunu bil diye yazdım. He hobi olarak gene diğer diller neymiş, nerelerde kullanılıyormuş bir bakarsın.

Aman, aman mümkünse pek dalma oralara. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Ari01 yazdı:

Günaydınn herkese :happy-onion-head-emoticon:

Ayın 20'si gibi başlar dediğim üniversitenin ingilizce hazırlığı ayın 9'unda başlayacağını bir anda öğrenince, Antalya'ya geri dönmekle uğraşınca ve birkaç şeyle daha ilgilenince giremedim buraya da ama geri döndüm artık. :up-crazy-rabbit-emoticon:

Nasılsınız konuşmayalı? 

Günaydın Ari, bunu sonradan görmüşüm. :D Nasılsın?

Benim de 10 ekimde YDS sınavım var. :/ Hukuk için hazırlık mı gerekiyormuş? 

Ben aynı şekil devam ediyorum, bir değişiklik yok.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.