Jump to content
  • Create New...

Recommended Posts

Merhaba. Ben 16 yaşındayım yukarıda da belirttiğim gibi japonya ya taşınmak istiyorum çünkü ülkenin durumu ortada. Eğitim sistemi 4 yıl halbuki ogrendiklerimi üniversitenin ikinci senesinde unutabilecegim gibi. Ulkemizin insanlarını besili tavuk gibi yetiştiriyorlar. Kimin ne olmak istediği hakkında en ufak bir fikri bile yok. Ekonomi zaten ortada, yol yapma fikrine,makam sevdasına fazlaca tutunanların fazlaca harcamaları yüzünden ekonominin hali orta halli ailelere de yansır oldu. 10 seneye kalmaz dolar 15 tl yi de geçer bu dolar. Evet bu arada yukarıda okul hakkında bahsettiklerim benim içinde geçerli ne olmak istediğime dair bir fikrim yok. İsteseydim guzel bir ülkede part-time işte huzurlu bir hayat yaşamak isterdim ve evet 25 yaşlarımda falan Japonya'ya taşınıp japon vatandaşlığı almak istiyorum. Bazı yolları varmış internette onu öğrendim sizce nasil yapmalıyım? (25'imden sonra direk bileti alıp yola çıkmak istiyorum.)

Bu yaşta bunları düşündüğün için saygı duydum bu konuyu kendim için pek çok kez düşündüm, kendim için konuşacak olursam mezuniyetten sonra uzmanlıkta bir branşa yerleşirsem asistanlığım süresince Japonya'ya gidebilir ve orada araştırma görevlisi olarak 2 yıl kalabilirim:onion_emo_2_by_theg_force: 

Temelli bir yere gitmek istemem 

Senin için söyleyebileceğim çok bir şey yok ancak Twitter'da @Vaneralper @kanagawamama gibi Japonya'da yaşayan Türklerle iletişim halinde olmaya çalış onlar sana daha çok yardımcı olabilirler

pseudohomophylus, 27.09.2020 - 08:16 tarihinde yazdı:

Bu yaşta bunları düşündüğün için saygı duydum bu konuyu kendim için pek çok kez düşündüm, kendim için konuşacak olursam mezuniyetten sonra uzmanlıkta bir branşa yerleşirsem asistanlığım süresince Japonya'ya gidebilir ve orada araştırma görevlisi olarak 2 yıl kalabilirim:onion_emo_2_by_theg_force: 

Temelli bir yere gitmek istemem 

Senin için söyleyebileceğim çok bir şey yok ancak Twitter'da @Vaneralper @kanagawamama gibi Japonya'da yaşayan Türklerle iletişim halinde olmaya çalış onlar sana daha çok yardımcı olabilirler

Teşekkürler 😊

Japon vatandaşlığı almanız gerçekten çok ama çok zor zira bu konuda oldukça katı kurallara sahipler. İkamet hakkı kazanabilirseniz bir süre yaşayabilirsiniz, bununda çeşitli yolları var. Japon vatandaşlığı bulunan biriyle evlenme, çeşitli mesleklerin asistanlık ve doktora gibi istihdamlarından yararlanma, öğrenci olma vb. gibi özel durumlar sayılabilse de bunu gerçekleştirmek için büyük meblağlarda para gerekiyor. Madem bu konuda ciddisiniz, şimdiden bazı şeyler için para biriktirmeye başlayın derim.  Umarım bu hayalinizi gerçekleştirirsiniz. 

Dipçe: Ben de gitmek isterim :D.

haikurema, 14 saat önce tarihinde yazdı:

Japon vatandaşlığı almanız gerçekten çok ama çok zor zira bu konuda oldukça katı kurallara sahipler. İkamet hakkı kazanabilirseniz bir süre yaşayabilirsiniz, bununda çeşitli yolları var. Japon vatandaşlığı bulunan biriyle evlenme, çeşitli mesleklerin asistanlık ve doktora gibi istihdamlarından yararlanma, öğrenci olma vb. gibi özel durumlar sayılabilse de bunu gerçekleştirmek için büyük meblağlarda para gerekiyor. Madem bu konuda ciddisiniz, şimdiden bazı şeyler için para biriktirmeye başlayın derim.  Umarım bu hayalinizi gerçekleştirirsiniz. 

Dipçe: Ben de gitmek isterim :D.

Yazılım mühendisi olarak Sony gibi şirketlerden birisine girebilirsem (umarım girerim :D) orada ikametgah izni alır öyle kala kala da vatandaşlığı alırım. Eğer para lazımsa ilk önce Avrupa daki ülkelere bakinmam iyi olur gibi. Olur da vatandaşlığı alırsam Türkiye'den gelen kadın arkadaşlara evlenerek yardımcı olabilirim 😏.(:D sakin olun yanlış anlamayın.)

Takoyakisama, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Yazılım mühendisi olarak Sony gibi şirketlerden birisine girebilirsem (umarım girerim :D) orada ikametgah izni alır öyle kala kala da vatandaşlığı alırım. Eğer para lazımsa ilk önce Avrupa daki ülkelere bakinmam iyi olur gibi. Olur da vatandaşlığı alırsam Türkiye'den gelen kadın arkadaşlara evlenerek yardımcı olabilirim 😏.(:D sakin olun yanlış anlamayın.)

Bu ne özgüven, sakin.

Japonya vatandaşlığı almak hakkında detaylı bilgisi olan arkadaşlar soruma cevap verebilirse cidden sevinirim eğer kolay bir yolu varsa lütfen söyleyin çünkü Sony'de çalışan olmak cidden kolay değil.

Japonya’ da özel durumlar içerisinde 4 yıl, genel değerlendirme için ise 8 yıl Japonya’ da geçici ikamet izni ile yaşamak gereklidir.

Bunu biliyorum, detaylı bilgi almak istersen; instadan bir Masataka kobayashiye yaz istersen. Yardımcı olur.

MikasaWithInTheFire, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Bu ne özgüven, sakin.

Evet biliyorum :D fakat kodlamayi hem seviyorum hemde hızlı öğreniyorum eğer YGS de iyi bir üniversiteye girebilirsem pek sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By okanbas_
      daha önce açmış oldugum postta  sohbetımızın yönü japonyaya gıtmek ıle ılgılı oldu eger sizde gitmek istiyorsunuz benım kullancagım 2 secenek var onlardan bahsettım az cok dahada bahsedecegım gıbı gelın burda benım kacırdıgım bısey olur bır sey eklersınız yada japonyaya gıtmek ıle ılgılı bıseyler ogrenırsınız buyrun gelın herkez yer  var

• By Zusth
      Selam arkadaşlar!
      Öncelikle sadece konuya hakim olan arkadaşların yorum yapmasını rica ediyorum. Üniversite için Japonya'ya gitmeyi düşünüyorum, çünkü hem ülke olsun hemde insanı olsun ilgilendiğim bir yer. Halihazırda iyi düzeyde Almanca ve İngilizce konuşabiliyorum ve dil belgelerim de var. Ancak Almanya için anadil seviyesi diplomaya sahip bir öğrenci LYS, YGS sınavına girerek katılabiliyorken, internette Japonya hakkında hiçbir bilgi bulamadığım için buraya yazmak istedim. Normal bir şekilde üniversite hayatımı (4 yıl) mühendislik okuyacak şekilde geçirmek için neler yapmam lazım? Japonca falan öğrenilir hatta direk dil okuluna bile yazılabilirim onda sıkıntı yok ama önemli olan üniversite işi benim için. Yoksa Almanya alternatifi de duruyor nede olsa.
      Şimdiden teşekkürler.
    • By UzakDoguda
      Merhaba; Uzak Doguda; YouTube Kanalima Bi goz Atin hayrina
      S.a.
      Arkadaslar 25 yasindayim, mimarlik mezunuyum. 8 yildir anime&manga takip ediyorum, hatta biraz japonca ogrenip japonya'ya calismaya gittim. Anilarimi goruslerimi Uzak Doguda adli kanalimda paylastim. Lutfen izleyip yorumlarinizi birakin ki ne yaptigimi bileyim. Geri donus olmadan bi is yapmak zor. Anime&manga ya gonul verenlerin desteklerini bekliyorum tesekkur ederim. Forum kurallarini okudum kanal linki koymamda sakinca yok sanirsam. Tesekkur ederim.
      https://www.youtube.com/channel/UCT-fN02m3P61BZs6rUdIe8A
    • By KamisamaMasato
      Birlikte japonca öğrenme/eğitme
      Merhaba arkadaşlar, benim amacım ileride çevirileri şuan olduğu gibi ingilizce den türkçe ye değil , direk olarak japonca dan türkçe ye çeviri yapabilmek.Böylelikle bir anime/film/manga gibi bölümlerin çıktığında ingilizce çevirisini beklemek zorunda kalmayacak ayrıca daha sağlıklı bir çeviri yapacağız.Bu amaç için japonca öğrenmek isteyen kişilerle birlikte öğrenmeye başlamak istiyorum.Örnek olarak ben japonca öğrenmek için gerekli olan kitapları almış durumdayım.Eğer sizde böyle bir amaca hizmet etmek istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz yada sadece japonca öğrenmek istiyorsanız bile.İnternet üzerinden konuşarak hem japoncamızı geliştirebiliriz birlikte hemde sıkı bir dostluk kurabiliriz.Eğer bu konu kaldırılma/ban sebebi ise özür dilerim.(saat 4 de tamamen müsait olacağım o zaman cevapları kontrol edeceğim)
    • By Lucifèr
      Japonların Gözyaşlarına Boğulmadan İzleyemedikleri Animeler
      Japon Anime Severlerin Gözyaşlarına Boğulmadan İzleyemedikleri Animeler Sıralandı

Şu animelerin en vurdulu kırdılısı, en parodilisi vs. bile yeri geliyor bizlerin duygularını altüst edip, tüm günümüzü garip bir ruh hali içerisinde geçirmemize sebep olabiliyor.

Charapedia da Japon anime severlerin bu şekilde duygularını harekete geçiren animeleri belirleyebilmek amacıyla her zaman olduğu gibi 10.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği bir anket düzenledi. 44 animenin oylandığı ankette katılımcıların %59.4’ünü erkekler oluştururken, %68.5’ini lise çağındaki ve 20’li yaşlardaki gençler oluşturuyor.
      O zaman ilk olarak anketin genel sonuçlarına bakalım: 20. Shingeki no Kyojin
      19. Kimi no Na Wa
      18. Kuroko no Basuke
      17. Tokyo Ghoul
      16. Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu
      15. Madoka Magica
      14. Natsume Yuujinchou
      13. Sword Art Online
      12. K-On!
      11. Naruto
      10. Haikyuu!!
      9. Love Live!
      8. Ansatsu Kyoushitsu
      7. Nagi no Asukara
      6. Plastic Memories
      5. Angel Beats!
      4. Gintama
      3. Shigatsu wa Kimi no Uso
      2. Clannad
      1. AnoHana

Bir de bu anketin, erkek ve kadın katılımcılara göre değişen sonuçlarına bakalım. Erkek Katılımcılar
      10. Naruto
      9. Sword Art Online
      8. Love Live!
      7. K-On!
      6. Nagi no Asukara
      5. Angel Beats!
      4. Plastic Memories
      3. Shigatsu wa Kimi no Uso
      2. AnoHana
      1. Clannad
      Kadın Katılımcılar
      10. Angel Beats!
      9. Kuroko no Basuke
      8. Shigatsu wa Kimi no Uso
      7. Tokyo Ghoul
      6. Natsume Yuujinchou
      5. Clannad
      4. Ansatsu Kyoushitsu
      3. Haikyuu!!
      2. Anohana
      1. Gintama

Kaynak
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.