Jump to content

Light Novel Nedir?

uchihasann

Önerilen İletiler

Arkadaşlar merhaba benim anlamadığım bir konu vardı. Şimdi ben sadece anime ve mangayı biliyordum ama Light Novel diye bir şey de duydum. Bu tam olarak nedir? Mesela Naruto'da böyle Naruto Hiden, Sasuke Shinden falan var. Bunlar Light Novel olarak mı geçiyor?

image.png.92ab5c1e9b3e88861d37935f8e6b2586.png

image.png.848659a111409ddc77dc21613aa3d85b.png

Böyle şeyler arkadaşlar bir de Retsuden falan yazıyordu. Bunlar nedir?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mangalarda ki gibi resim olmaz biraz daha liselilere yönelik kolay okunabilen romanlardır. İzlediğin bazı animler bu light-novelden çevrilmiştir. 

Mesela ilkokullara okutulan Ayşegül tatilde gibi hikayeler oluyor ya, bunu liselilere göre çevrildiğini düşün, eğlencelik kitaplar işte.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sen sıradaki konuyu açmadan özetleyeyim ben anime/manga vb konuları 
manga:japonlardan çıkan çizgi roman bildiğin
anime:japon çizgi filmi özetle (not: anime çizgi film değil diyen kişiler gelmeden buna da özet geçicem)
çizgi film: çizgi film gerçek kişiler yerine çizilen/çizilmiş karakterlerin kahraman olduğu animasyonlara verilen addır yani anime de çizgi filmdir
light novel: light novel denilen şey özetle manga/animenin kağıt üzerinde geçen halidir resim yerine kelimeler kullanılır
web novel:(not: bunun tam tanımını bende yeni öğrendim eksiğim varsa düzeltin) internet üzerinden yapılan halidir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.