Jump to content

Mirai Nikki'deki Eksikler hakkında [spoiler]

Chikatto

Önerilen İletiler

İyi günler, bu yazıda bol bol Mirai Nikki spoilerı yazacaktır. İzlemeyen lütfen okumasın.

Değinmek istediğim konu şu, mesela en son olaylardan birini ele alalım. Yuno ve Yukiteru başkanın belediye binasını basıyorlar ve onu ve korumaları orada öldürüyorlar. Ama sonraki gün sanki hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. Bahsettiğim şey ne kadar ruhsuz oldukları değil, polis bunları yakalamaya niye gelmiyor, gerçekte böyle bir şey olsa tüm dünyada terrörist ilan edilirler ve tüm dünya peşlerine düşer.

Bunu düşünürken aklıma Murmur'un zamanı bükmek gibi yetenekleri olduğu ve 1. Dünya'daki Yuno'nun yardımcısı olduğu geldi ama yine de bu "rahatlık" olayı animede hiçbir şekilde açıklanmıyor. Aklımdaki bu sorulara cevap arıyorum, çok beğendim animeyi ancak bu düşünceler beni animeden aşırı soğutuyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Eolo-sama başlığı Mirai Nikki'deki Eksikler hakkında [spoiler] olarak değiştirdi

Haklı :D ama aslında olay şu zaman tanrısı kendi aralarında savaş yapmalarını istiyodu yani olayları o düzenlemiş olabilir mesela 

yukiteru zaman tanrısı olduğunda tüm herkes onu unutmuştu ve herkes farklı bi yaşamdaydı mesela ölen şu beyaz saçlı çocuk ismini hatırlayamadım o bile yaşıyodu

yani bence zaman tanrısı yaptı hatta belki anime başında söylemiştir ama biz görmemişizdir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Chikatto, 08.11.2020 - 15:12 tarihinde yazdı:

İyi günler, bu yazıda bol bol Mirai Nikki spoilerı yazacaktır. İzlemeyen lütfen okumasın.

Değinmek istediğim konu şu, mesela en son olaylardan birini ele alalım. Yuno ve Yukiteru başkanın belediye binasını basıyorlar ve onu ve korumaları orada öldürüyorlar. Ama sonraki gün sanki hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. Bahsettiğim şey ne kadar ruhsuz oldukları değil, polis bunları yakalamaya niye gelmiyor, gerçekte böyle bir şey olsa tüm dünyada terrörist ilan edilirler ve tüm dünya peşlerine düşer.

Bunu düşünürken aklıma Murmur'un zamanı bükmek gibi yetenekleri olduğu ve 1. Dünya'daki Yuno'nun yardımcısı olduğu geldi ama yine de bu "rahatlık" olayı animede hiçbir şekilde açıklanmıyor. Aklımdaki bu sorulara cevap arıyorum, çok beğendim animeyi ancak bu düşünceler beni animeden aşırı soğutuyor.

Bu sıradaki zaman ve uzay tanrısını seçmek için bir oyun olduğu için olabilir(Tanrının işidir). Ayrıca o kadar insanı öldürdükten sonra hiçbir şey olmamış gibi davranmaları ise Yuno'nun psikolojisinin az çok yerinde olmadığını fark etmişsindir (sorunlarla dolu geçmişi ailesine olanlar felan) Yukiteru ise babası annesini öldürdükten ve sonra gözünün önünde öldükten sonra az çok kafayı sıyırmıştır. Animede çok üstüne durulmasa da o kadar insanı öldürdükten sonra bu kadar rahat olma nedenleri bu.  :homelessonionplz:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.