Jump to content

Fate/Zero yu nasıl izlemem gerekiyor ?

MagicMer

Önerilen İletiler

Arkadaşlar merhabalar öncelikle. Fate/zero serisine girişmek istedim ama TürkAnime' deki "Fate/Zero" 20+ gözüküyor ama myanimelist de bölüm sayısı 13 olarak verilmiş. Ben nasıl izleyeceğim bunu, hangisi ilk sezon, hangi sırayla izleniyor hiçbir şey anlamadım. Araştırdıkça karıştı durdu. Beni şu konunun her kısmı hakkında aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Akamine, 7 saat önce tarihinde yazdı:

1- Fate/stay night

2- Fate/stay night: Unlimited Blade Works

3- Fate/Zero

4- Fate/Prototype

5- Fate/kaleid liner PRISMA☆ILLYA

6- Fate/Grand Order: First Order => Babylonia 7- Fate/Extra: Last Encore

8- Fate/Apocrypha

Teşekkürler. Peki Fate/Zero nun kaç bölümünü izlemem gerekiyor ? Veya diğer bölümler neyi anlatıyor ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

MagicMer, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Teşekkürler. Peki Fate/Zero nun kaç bölümünü izlemem gerekiyor ? Veya diğer bölümler neyi anlatıyor ?

Myanimelist'te Fate/Zero 2 sezon olarak ayrılmış. Biri 13, biri 12 bölüm. Türkanime'de kolaylık olsun diye 25 bölümü bir arada yüklemişler sadece. O sezonu izleyeceğin zaman direkt bölümlerin hepsini izleyebilirsin yani

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Akamine, 13.11.2020 - 15:51 tarihinde yazdı:

Tarihteki olaylara gönderme mesela Fate serisinde ki Saber karakteri Kral Arthur aslında seride bunu belli ediyorlar gibi gibi karakterlerle krallara , hükümdarlara ve tarihte olan savaşlara vs gönderme yapılıyor bu seri için sağlam bir tarih bilgisi lazım Fatih Sultan Mehmet var mesela kazıklı voyvoda  :) bunun yanında yunan, mısır, iskandinav  mitorolojilerine de yer veriliyor.

ChaneLaforet, 13.11.2020 - 17:43 tarihinde yazdı:

Myanimelist'te Fate/Zero 2 sezon olarak ayrılmış. Biri 13, biri 12 bölüm. Türkanime'de kolaylık olsun diye 25 bölümü bir arada yüklemişler sadece. O sezonu izleyeceğin zaman direkt bölümlerin hepsini izleyebilirsin yani

Teşekkürler ikinize de :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şöyle bir olay var, Zero izlersen Stay Night spoilerı yersin, Stay Night izlersen de Zero spoilerı yersin. Fate serilerine hiç girmediysen Zero'dan başlamanı öneririm Zero en iyi Fate serisi. Şahsen illa spoiler yiyeceksem Stay Night'tan yemeyi ve Zero'yu maksimum seyir zevkiyle izlemeyi tercih ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.