Jump to content

Animelerde iyilerin kazanması

Evrensel12

Önerilen İletiler

Artık bıktım şu hep iyilerin kazanmasından.Bir defa iyiler kaybetse kötüler kazansa olmuyormu.Özellikle fairy tail one piece gibi animelerde ultra gıcığıma gidiyor.
'arkadaşlığın gücü' ile herkesi yenmeleri son anda birden güç kazanmaları kötülerin hep ezilmesi falan.Tamam kötülerin kazandığı animeler var ama sayıları çok az.Birde

kötü karakterler her zaman aşağılık kişiler olur bir defa azcık düzgün olmazlar.Kötü karakterlerin doğru dürüst amaçlara sahip olduğu ve kazandıkları yada yenilirlerse doğru dürüst yenildikleri anime yok denecek kadar az.Hep aynı şey arkadaşlık falan sıktı artık.Death note'taki gibi düzgün bir kötü karakter olmaz hiç hep aynı  kötü karakter şablonu.Aşağılık herkesi aşağılayan dalga geçen zeki olmayan karakterler.Siz ne düşünüyorsunuz?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 59
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

aslına bakarsan düşünme şeklindeki eksikler belli oluyor çünkü insanlar kendilerini "iyi" ya da "kötü" olarak görmezler insanların umursadığı şey "amaç" tır. örnek vermem gerekirse mikasa(attack on ti

Dikkat spoiler!  

iyi veya kötü olarak baktığında işler kolaylaşabilir ve belki animeden öyle zevk alıyosundurki gayet normal ama sen iyi dediğin tarafla empati kurduğun için senkuya iyi diyorsun oysa ortada iyi veya k

Evrensel12, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Artık bıktım şu hep iyilerin kazanmasından.Bir defa iyiler kaybetse kötüler kazansa olmuyormu.Özellikle fairy tail one piece gibi animelerde ultra gıcığıma gidiyor.
'arkadaşlığın gücü' ile herkesi yenmeleri son anda birden güç kazanmaları kötülerin hep ezilmesi falan.Tamam kötülerin kazandığı animeler var ama sayıları çok az.Birde

kötü karakterler her zaman aşağılık kişiler olur bir defa azcık düzgün olmazlar.Kötü karakterlerin doğru dürüst amaçlara sahip olduğu ve kazandıkları yada yenilirlerse doğru dürüst yenildikleri anime yok denecek kadar az.Hep aynı şey arkadaşlık falan sıktı artık.Death note'taki gibi düzgün bir kötü karakter olmaz hiç hep aynı  kötü karakter şablonu.Aşağılık herkesi aşağılayan dalga geçen zeki olmayan karakterler.Siz ne düşünüyorsunuz?

Zaten bildiğin gibi Türk dizilerindede bu var ana karakterlerin ölümsüz olması gibi ama çok iyi kötü ana karakterler var mesela youjo senki deki Tanya acayip iyi ya da classroom  of elite in başkarakterindeki gibi ichijoji - kun gibi zeki olduğunu belli etmeyen karakterler de güzel oluyor fakat Fairy tail i çok sevsem de aslında para kazanmak için bu kadar uzun ve biraz sarmıyor ama orijinal animeler de çok var bu yüzden izlerken önyargılı olmamak gerekiyor mesela bazen çok özenti olan bir animeden zevk alabiliyorsun zaten bazı animeler çerezlik olduğu için genelde problem olmuyor 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben de farklı seriler görmek isterdim ama klasik shounenlerin çoğu bu şekilde, yapacak bir şey yok. İzlediklerin de vardır ama birkaç anime önereyim.

-Akame ga kill, Code geass, Danganronpa, Death parade, Dr stone, Kuroshitsuji, No game no life, Zankyou no terror aklıma gelenleri yazdım sadece belki ararsan daha fazlasını da bulabilirsin

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evrensel12, 5 saat önce tarihinde yazdı:

one piece de ne zaman arkadaşlığın gücüyle birşeyler kazandı?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bence çoğu manga/anime'de iyilerin devamlı kazanmasının sebebi anime/manga'nın devam edeceği düşüncesi, "bakarsın bir ara devam animesi çekeriz şu karakter sağ kalsın" düşüncesinde olduklarından böyle olduğunu düşünüyorum. Ama bu işin içinde hiç yer almadığımdan da kesin konuşamam.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

GiantDad_zheihanderlover, 47 dakika önce tarihinde yazdı:

bence çoğu manga/anime'de iyilerin devamlı kazanmasının sebebi anime/manga'nın devam edeceği düşüncesi, "bakarsın bir ara devam animesi çekeriz şu karakter sağ kalsın" düşüncesinde olduklarından böyle olduğunu düşünüyorum. Ama bu işin içinde hiç yer almadığımdan da kesin konuşamam.

Dikkat spoiler!

Spoiler

Yani akame ga kill deki gibi herkesi öldürmelerinden iyidir bence.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@YatonunYenSisesi Şişe senin pp'yi çarpmışlar:teehee-crazy-rabbit-emoticon:

Neyse animeler hakkındaki fikrin sana göre iyi ve kötü kavramının ne ifade ettiğine göre sürekli olarak değişecektir.  Bleach ve Naruto gibi uzun animelerde benim gördüğüm kötü denilen karakterlerin davranışlarını açıklayacak kendince 'iyi 'sebeplerinin olması o karakterlere bakış açını değiştirebiliyor.

Death note'da benim gördüğüm kötü bir karakter yoktu. Adalet anlayışı farklı insanlar vardı. :sweating-onion-head-emoticon:

Senin sevmediğin o  animelerin Japonya'da çocukların ve gençlerin dostluk, takım ruhu, iyi ve güzel olanı tercih etme gibi kavramları küçük yaşta öğretebilmek için yapıldıklarını düşünüyorum. Bu da bir çeşit eğitim şekli olarak düşünülebilir. Ayrıca Miyazaki gibi bazı yönetmenlerin de animasyon yaparken " Çocuklara umutsuzluğa kapıldıklarında pes etmelerini söyleyen filmler yapmayacağım." şeklindeki düşünceleri de  yine neden iyiler kazanıyor sorusuna cevap niteliğinde bilmem anlatabildim mi :relax2-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evrensel12, 8 saat önce tarihinde yazdı:

katılıyorum azcık kötüler kazansın ne bu mesela (death note izlemeyenler burdan devamını okumasın spoiler var) en sonunda light kazansa ne olurdu sanki herkes o yer böceğinin kazanmasını istiyordu hani zaten lightta sadece daha adaletli bir dünyayı farklı bir düşünce tarzında isteyen biriydi diye düşünüyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aslına bakarsan düşünme şeklindeki eksikler belli oluyor çünkü insanlar kendilerini "iyi" ya da "kötü" olarak görmezler insanların umursadığı şey "amaç" tır. örnek vermem gerekirse mikasa(attack on titan karakteri) ereni korumak için silah arkadaşlarını gözünü kırpmadan öldürebilir burada ise "bakış açısı" içeriye geliyor eğer sen katledilen taraftaysan hikaye "geçmişini bilmediğimiz bir silah dostumuz tek bir kişi uğruna hepimize saldırdı ve bizi ölüme sürükledi" olur ancak mikasanın gözünden bakarsan "ailem katledildi evlatlık verildim evlatlık alındığım aile ise gözümün önünde öldü sahip olduğum tek kişi eren onu korumalıyım" tarzında bir yazıyla karşılaşırız buraya bakarsan iki taraf da iyi gözüküyor ancak kendi bakış açılarından senin sevdiğin karakterler anladığım kadarıyla kendilerine "kötü" damgası vurmayı seven kişiler ancak böyle kişiler akıl hastalıklarına yakalanmış kişilerdir (genellikle) eğer ana karakterimiz kadınlara tecavüz eden polislerden vergi kaçıran ve çocukları öldüren biri olsaydı bunu sevmezdin çünkü gözünde yaptıklarını canlandırabilirsin ancak animeler ve mangalardaki süper güçler sayesinde bunu gerçeklikten uzakta görebilirsin eğer gerçeğe yakınsa bile kendini ana karakter olarak görürsün peki death note da bir mahkum olsaydın? yani anlayacağın kötü karakterler genelde kendinden bu kadar emin olmasından dolayı kötü oluyor kayıplara da genellikle sebep olan şey bu zaten demiyorum ki ana karakterimiz uyurken osurduğu hava rakibi öldürecek bir power up olsun bende çok sevmiyorum arkadaşlığın gücü power uplarını ancak kötü karakter demek doğru olmaz çünkü elimizde olanlar aslında idealleri farklı kişiler bu konuda da en sevdiğim örnek mha dır mangayı okursan bahsettiğimi anlarsın umarım biraz olsun yardımım dokunmuştur

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.