Jump to content

Animelerde iyilerin kazanması

Evrensel12

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 59
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

aslına bakarsan düşünme şeklindeki eksikler belli oluyor çünkü insanlar kendilerini "iyi" ya da "kötü" olarak görmezler insanların umursadığı şey "amaç" tır. örnek vermem gerekirse mikasa(attack on ti

Dikkat spoiler!  

iyi veya kötü olarak baktığında işler kolaylaşabilir ve belki animeden öyle zevk alıyosundurki gayet normal ama sen iyi dediğin tarafla empati kurduğun için senkuya iyi diyorsun oysa ortada iyi veya k

utkudrgn, 18 saat önce tarihinde yazdı:

İlk olarak, Hasır şapkada kayıp var. Ace ölüyor, ki Ace öldükten sonra Luffy çıldırıyor kafayı falan yiyor.Robin`in olayını demişsin, Robin`in o olayını bilmediğim için bir yorum yapmayacağım.Mihawk Zoro`yu ikiye böldüğü için ilk bölümlerde Nami`yi kurtarırken, yarası açıldı adam akıllı savaşamadı, tüm yük Luffy`e falan düştü, zaten ondan sonra doktora gidildi ve düzgün bir dikiş atıldı, Zoro`ya yani tedavi edildi.Daflamingo konusunda haklısın bir şey diyemeyeceğim.40-50 Ömür kısaltma demişsinn, o konuya gelirsek, sen neden Türkiye ortalamasını falan aldın ki, ne sanıyorsun 80 yıl ortalama yaşama ömrü mü? Luffy`nin bulunduğu evrende adam akıllı Fabrika yok, zehirli gaz yok ve Luffy çok hareketli bir çocuk, o yüzden ortalama yaşama ömrünün 110 yıl gibi bir süre olduğunu varsayabiliriz, 50 si gitse 60 yıl gül gibi yaşayacak yine. Turp gibi olma konusuna gelirsek, ne bekliyorsun ki kanka? adamlar anime boyunca Luffy`i Zoro`yu sakat mı bıraksınlar, ki Chopper aşırı bilgili bir doktor çoğu yarayı çok iyi sarıp iyileştirebilir. 

Dikkat one piece spoilerları

Ace nin ölümünü unutmadım oraya (1 kayıp var ama neyse) diye kimi yazdım sence?

Zoro konusunda haklısın aslında :D

Luffy nin ömrü 110 yıl diyelim bu senin hesaplaman kendisi 15 yaşında diyelim ömrü 50 yıl gitti geriye 45 yıl kaldı AMA geriye kalana bakmamalıyız luffy 50 yıl ömrü gitti yani fiziksel olarak ciddi bir gerileme olması gerekir yanılıyormuyum?Ama luffy o ömür kısaltıcı saymaya üşendiğim eylemlerden hiç olumsuz etkilenmedi sence luffy ömrünün %60'ını doldurmuş biri gibimi fiziksel anlamda?Eğer onun meyvesi var normal insanlarla karşılaştırma diyorsan her hormon 10 yıl götürüyor luffy impel down da 1 marineford da 2 tane hormon kullandı topla 30 yıl yani %20-%25 gitti ömründen ama fiziksel anlamda %1 lik bir kayıp bile olmadı (güçsüz düştü ama o yaralardan dolayıydı yaraları iyileşince o hormonları basmadan önceki halinden farkı yoktu.

Son kısımla ilgili harbi neden sakat bırakmasınlar one piece te yaralar MUCİZEVİ şekilde iyileşiyor chopper doktor tanrı değil yaraları sarar ilaç yapar ama onun doğa üstü gücü hito hito meyvesi ve o meyve iyileştirmede avantaj sağlamaz chopper ın iyileştirme kapasitesi gerçek hayattaki modern teknolojiden ÇOK DAHA DÜŞÜK olmalı.Ama bakıyoruz tada yara iyileşti noldu chopper naptı bandaj sardı ilaç verdi bitki ilacı.Bu seni tatmin ediyor olabilir ama bana göre mucizevi birşey olacaksa en azından bir açıklama olmalı mantıksız olsada.
Mesela adamlar deseki one piece ta bilmemne tepesindeki bilmemne otu her yarayı iyileştirir eyvallah.Ama animede sanki çok normal gibi tüm yaraların hızla iyileşiyor.Eğer doğa üstü birşey olacaksa onun doğaüstü olduğunu belli edersin normalmiş gibi lanse etmezsin.One piece dünyası normal düntadan tabiiki farklı olacak ama en azından bu yaralarla ilgili bir açıklama en azından ipucu olmalı bence bilmem anlatabildimmi?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evrensel12, 15 saat önce tarihinde yazdı:

Ace nin ölümünü unutmadım oraya (1 kayıp var ama neyse) diye kimi yazdım sence?

Zoro konusunda haklısın aslında :D

Luffy nin ömrü 110 yıl diyelim bu senin hesaplaman kendisi 15 yaşında diyelim ömrü 50 yıl gitti geriye 45 yıl kaldı AMA geriye kalana bakmamalıyız luffy 50 yıl ömrü gitti yani fiziksel olarak ciddi bir gerileme olması gerekir yanılıyormuyum?Ama luffy o ömür kısaltıcı saymaya üşendiğim eylemlerden hiç olumsuz etkilenmedi sence luffy ömrünün %60'ını doldurmuş biri gibimi fiziksel anlamda?Eğer onun meyvesi var normal insanlarla karşılaştırma diyorsan her hormon 10 yıl götürüyor luffy impel down da 1 marineford da 2 tane hormon kullandı topla 30 yıl yani %20-%25 gitti ömründen ama fiziksel anlamda %1 lik bir kayıp bile olmadı (güçsüz düştü ama o yaralardan dolayıydı yaraları iyileşince o hormonları basmadan önceki halinden farkı yoktu.

Son kısımla ilgili harbi neden sakat bırakmasınlar one piece te yaralar MUCİZEVİ şekilde iyileşiyor chopper doktor tanrı değil yaraları sarar ilaç yapar ama onun doğa üstü gücü hito hito meyvesi ve o meyve iyileştirmede avantaj sağlamaz chopper ın iyileştirme kapasitesi gerçek hayattaki modern teknolojiden ÇOK DAHA DÜŞÜK olmalı.Ama bakıyoruz tada yara iyileşti noldu chopper naptı bandaj sardı ilaç verdi bitki ilacı.Bu seni tatmin ediyor olabilir ama bana göre mucizevi birşey olacaksa en azından bir açıklama olmalı mantıksız olsada.
Mesela adamlar deseki one piece ta bilmemne tepesindeki bilmemne otu her yarayı iyileştirir eyvallah.Ama animede sanki çok normal gibi tüm yaraların hızla iyileşiyor.Eğer doğa üstü birşey olacaksa onun doğaüstü olduğunu belli edersin normalmiş gibi lanse etmezsin.One piece dünyası normal düntadan tabiiki farklı olacak ama en azından bu yaralarla ilgili bir açıklama en azından ipucu olmalı bence bilmem anlatabildimmi?

Spoiler

Luffy`nin fiziksel güç kaybetmemesi şöyle açıklanabilir ŞEYTAN MEYVESİ. Beyaz sakalın 70-80 yaşına gelmesine rağmen amiralleri tokatlaması buna örnektir, normalde 70-80 yaşına geldiğinde vücüden kavga edemez hale gelirsin ama beyaz sakal amiral dövüyordu.Brook öldü ama fiziksel olarak hala güç kaybetmedi nasıl şeytan meyvesi sayesinde.Bu konuya açıklık getirdiğimi düşünüyorum. Diğer konu Chopper`ın yaptığı ilaçlar normal dünyadan düşük olsada, o dönemdeki yaralar normal dünyadaki kadar ağır mı sence ? Ordaki en büyük yara ne oluyor? Kılıçla kesiliyorsun, düzgün bir şekilde dikiş ile düzeltilir yada mermi gelir mermiyi çıkartıp dikersin. Bitti, zaten çook büyük birşeyde olmuyor, hani en fazla en büyük yara ne oldu? Bi düşüneyim, Zoro`nun yarasıydı bide Luffy`nin Marine forddan çıktıktan sonraki yarasıydı herhalde, Zoro`nun yarası Zoro`nun aşşırı dirençli olmasıyla düzeltildi, Marine forddaki savaştan sonrakide, Law yardım etti düzeltildi her şey. Yani demek istediğim,Chopper`ın yaptığı ilaçlar daha düşük olsada, o dünyadaki insanlar hem daha dirençli, hemde yaralar o kadar ağır olmuyor. Bu konuyu açıkladığımı düşünüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

utkudrgn, 17 saat önce tarihinde yazdı:

Luffy`nin fiziksel güç kaybetmemesi şöyle açıklanabilir ŞEYTAN MEYVESİ. Beyaz sakalın 70-80 yaşına gelmesine rağmen amiralleri tokatlaması buna örnektir, normalde 70-80 yaşına geldiğinde vücüden kavga edemez hale gelirsin ama beyaz sakal amiral dövüyordu.Brook öldü ama fiziksel olarak hala güç kaybetmedi nasıl şeytan meyvesi sayesinde.Bu konuya açıklık getirdiğimi düşünüyorum. Diğer konu Chopper`ın yaptığı ilaçlar normal dünyadan düşük olsada, o dönemdeki yaralar normal dünyadaki kadar ağır mı sence ? Ordaki en büyük yara ne oluyor? Kılıçla kesiliyorsun, düzgün bir şekilde dikiş ile düzeltilir yada mermi gelir mermiyi çıkartıp dikersin. Bitti, zaten çook büyük birşeyde olmuyor, hani en fazla en büyük yara ne oldu? Bi düşüneyim, Zoro`nun yarasıydı bide Luffy`nin Marine forddan çıktıktan sonraki yarasıydı herhalde, Zoro`nun yarası Zoro`nun aşşırı dirençli olmasıyla düzeltildi, Marine forddaki savaştan sonrakide, Law yardım etti düzeltildi her şey. Yani demek istediğim,Chopper`ın yaptığı ilaçlar daha düşük olsada, o dünyadaki insanlar hem daha dirençli, hemde yaralar o kadar ağır olmuyor. Bu konuyu açıkladığımı düşünüyorum.

Dikkat one piece spoilerları gene

Luffy nin fiziksel güç kaybetmemesi şeytan meyvesi ile açıklamak zor.Çünkü şeytan meyvesi onu daha güçlü yapsada karşılaştır 20 yaşında luffy mi güçlü 80 yaşında luffy mi?
Cevap 20 yaşında luffy daha güçlü.Bu ömrünü kısaltan hormonlar onun vücudunu eskitiyor yani yaşlandırıyor.Luffy her hormon aldığında yada gear second açtığında hayatından feda ediyor daha çabuk yaşlanıyor.Şimdi 3 tane hormon basınca yaşlılıktan yatalak olmasını beklemiyorum ama en küçük bir gerileme bile yok düşünsene luffy 80 yaşında ama 20 yaşındaki hali kadar çevik.

Beyazsakal da aynı beyazsakal 20-30 yaşında rahatlıkla tüm marineford u tek başına yıkardı banamısın demezdi ama adam 90 yaşına geldiği için zar zor bir deprem yaptı.
Brook konusu biraz karışık çünkü o iskelet doğal olarak onda yaşlılık söz konusu değil.

Yara konusunda sandığından çok yara alıyorlar dayanıklı oldukları doğru ama sencede aşırı değilmi?
1-alabasta:luffy nin karnından crocodile'nin değişik kancası geçti
2-gökyüzü adasında sanji ve usopp YILDIRIM yedi (usopp timeskip öncesi ne kadar dayanıklı olabilir?)

3-Franky çocukken tren tarafından ezildi (onu iyileştirecek bir doktor yada chopper yoktu hatta tıbbi ekipmanı bile yoktu sadece hurda metal...)
4-Enies lobby de sanji çok pis pataklandı zoro ÇOOK pis pataklandı (zoroyu kesen adam (zürafa meyvesi olan) duvarı kesiyordu sen düşün)

5-Arlong park herkes güzelinden dayak yedi ve o zaman chopper yoktu
[devam edemiyorum daha güncele gelmedim o yüzden ama sen kaptın fikri umarım.]

Haksız olduğum nokta varsa çekinme söyle :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evrensel12, 14 saat önce tarihinde yazdı:

Luffy nin fiziksel güç kaybetmemesi şeytan meyvesi ile açıklamak zor.Çünkü şeytan meyvesi onu daha güçlü yapsada karşılaştır 20 yaşında luffy mi güçlü 80 yaşında luffy mi?
Cevap 20 yaşında luffy daha güçlü.Bu ömrünü kısaltan hormonlar onun vücudunu eskitiyor yani yaşlandırıyor.Luffy her hormon aldığında yada gear second açtığında hayatından feda ediyor daha çabuk yaşlanıyor.Şimdi 3 tane hormon basınca yaşlılıktan yatalak olmasını beklemiyorum ama en küçük bir gerileme bile yok düşünsene luffy 80 yaşında ama 20 yaşındaki hali kadar çevik.

Beyazsakal da aynı beyazsakal 20-30 yaşında rahatlıkla tüm marineford u tek başına yıkardı banamısın demezdi ama adam 90 yaşına geldiği için zar zor bir deprem yaptı.
Brook konusu biraz karışık çünkü o iskelet doğal olarak onda yaşlılık söz konusu değil.

Yara konusunda sandığından çok yara alıyorlar dayanıklı oldukları doğru ama sencede aşırı değilmi?
1-alabasta:luffy nin karnından crocodile'nin değişik kancası geçti
2-gökyüzü adasında sanji ve usopp YILDIRIM yedi (usopp timeskip öncesi ne kadar dayanıklı olabilir?)

3-Franky çocukken tren tarafından ezildi (onu iyileştirecek bir doktor yada chopper yoktu hatta tıbbi ekipmanı bile yoktu sadece hurda metal...)
4-Enies lobby de sanji çok pis pataklandı zoro ÇOOK pis pataklandı (zoroyu kesen adam (zürafa meyvesi olan) duvarı kesiyordu sen düşün)

5-Arlong park herkes güzelinden dayak yedi ve o zaman chopper yoktu
[devam edemiyorum daha güncele gelmedim o yüzden ama sen kaptın fikri umarım.]
Bunlar tayfadaki üyelerin aldığı BAZI yaralar çoğunu hatırlamıyorum bunlar aklıma gelenler.Sence hangisinin izi kaldı?Normalde hepsinin izi kalmalı hatırlamıyormusun alabasta da luffy nasıl sürünüyordu yara bere içinde ondan iz kalmaması...(birde zehir vardı crocodile de ama neyse)Fakat alabasta bitince yaralardan eser yoktu hepsi gitti aynısı diğer saydıklarım ve sayamadıklarım içinde geçerli.Yani direnç deme yaralandıklarında sürünüyorlar zaten benim dediğim yaraların iyileşmesi one piece te tabii ki karakterler dirençli ama onların direncini kıracak yaralar çok.Gelde bu yaraların iyileşmesini açıkla.

Haksız olduğum nokta varsa çekinme söyle :D

Spoiler

Yaşlılık konusunda bi nebze haklı olabilirsin tabiki daha one piecte açıklanmayan aşşırı fazla olay var açıklansın anlarız herhalde ama şu sayılarla verdiğinden bahsedelim

1.-alabasta:Luffy`e zehir işlemiyor, diye biliyorum. Karnından yara alma olayına gelirsek, Vivi`nin Krallığı tarafından yaraları iyileştirildi, diye hatırlıyorum..

2.-Gökyüzü adası arcının bir kısmını atlamıştım, eskiden o yüzden bilmiyorum. :D 

3.-Franky bi Cyborg nasıl bir yara almasını bekliyorsun? Max hurda metalleri hasar almıştır onları kendisi tamir etmiştir diye düşünüyorum.

4.-Zoro`nun olayında biraz haklısın 

5-Arlong Park olayından, hemen sonra şehirdeki doktorlar tarafından hepsi iyileştirildi, hatta Zoro`nun yarası orda açıldı ve doktor tarafından baştan dikildi.

İz kalma olayına gelirsek, iz kalmış veya kalmamış ne gibi bir farkı olabilir ki? Kanka Luffy`de zaten 2 adet iz var, birisinin nasıl yapıldığını söylemiyim sana spo, diğeri Zoro tarafından yapılmış, ha diğerlerinde var yok bi fark olacağını sanmıyorum.İlla olsun diyorsan da yapmamışlar, yapıcak bişey yok. Pek takma.., eğlenmene bak :d

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

utkudrgn, 16 saat önce tarihinde yazdı:

Yaşlılık konusunda bi nebze haklı olabilirsin tabiki daha one piecte açıklanmayan aşşırı fazla olay var açıklansın anlarız herhalde ama şu sayılarla verdiğinden bahsedelim

1.-alabasta:Luffy`e zehir işlemiyor, diye biliyorum. Karnından yara alma olayına gelirsek, Vivi`nin Krallığı tarafından yaraları iyileştirildi, diye hatırlıyorum..

2.-Gökyüzü adası arcının bir kısmını atlamıştım, eskiden o yüzden bilmiyorum. :D 

3.-Franky bi Cyborg nasıl bir yara almasını bekliyorsun? Max hurda metalleri hasar almıştır onları kendisi tamir etmiştir diye düşünüyorum.

4.-Zoro`nun olayında biraz haklısın 

5-Arlong Park olayından, hemen sonra şehirdeki doktorlar tarafından hepsi iyileştirildi, hatta Zoro`nun yarası orda açıldı ve doktor tarafından baştan dikildi.

İz kalma olayına gelirsek, iz kalmış veya kalmamış ne gibi bir farkı olabilir ki? Kanka Luffy`de zaten 2 adet iz var, birisinin nasıl yapıldığını söylemiyim sana spo, diğeri Zoro tarafından yapılmış, ha diğerlerinde var yok bi fark olacağını sanmıyorum.İlla olsun diyorsan da yapmamışlar, yapıcak bişey yok. Pek takma.., eğlenmene bak :d

one piece spoiler

1-luffye zehir işliyor

3-franky ye tren çarptığı zaman çocukluğu o çocukken robot değildi düz insandı tren çarpınca o yaralı haliyle hurdalarla cyborg yaptı kendini tek başına benim saçma bulduğum noktada bu

iz ile ilgili haklısın.
[Not:iyilerin kazanması konusundan nerelere geldik :D]

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evrensel12, 12 saat önce tarihinde yazdı:

1-luffye zehir işliyor

3-franky ye tren çarptığı zaman çocukluğu o çocukken robot değildi düz insandı tren çarpınca o yaralı haliyle hurdalarla cyborg yaptı kendini tek başına benim saçma bulduğum noktada bu

iz ile ilgili haklısın.
[Not:iyilerin kazanması konusundan nerelere geldik :D]

Spoiler

sen sanırım o noktaya gelmedin luffye ileride zehir işlemeyecek spo vermiş olduuum pardon :d

harbiden ya iyilerin kazanması konusundan nerelere geldik neyse kanka sen sen ol bir soru sorduğunda one piece animesinin adını geçirme sakın :d illa orda bir kavga başlar bir tartışma başlar istediğin sorunun cevabını alamazsın :D bu arada iyi geceler 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benim izlediğim çoğu animede iyi veya kötü yok ,hangisiyle empati kurduğunla ilgili

mesela Doktor Strone'dan örnek verelim ana karakter'in düşmanı anakarakteri öldürmeye çalışsada bunun için gayet anlaşılabilir düşünceleri var ama genel olarak animeye bakıldığında kötü karakter olarak görülüyor

gerçi yanlış anlamayın kötü olmasının direk sebebi olmayan veya alakasız yere kötü olan yapımlarda var bunlar hikaye açısından çok iyi yapımlar değil ama şunu söyliyim artık böyle yapımlar fazlasıyla azaldı ve izlediğim kadarıyla bu yıl içerisinde yapılmış hiçbir animede kötü karakter denebilcek bir karakter yok

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.