Jump to content

Manga mı anime mi

Icewing

Önerilen İletiler

mesela ben kendimce animeyi daha çok seviyorum japonca seslendirme olsun dövüş sahnesi vs. sahnelerinin oynatılması olsun bana göre animeyi daha güzel yapıyor manga okursun anime izlersin hangisi sana daha çok zevk verirse o senin açından daha iyi olur kişiden kişiye değişen birşey kanka mangada sevdiğin seri yarıda kalmaz hayal gücünlede kendince o karakterleri canladırırsın falan filan değişen bir durum ayrıca alt yazılı anime izliyorsan farklı çeviren kişi bilmediğin bir kelime koyar yeni kelimelerde öğrenebilirsin bir nevi kitap okuma işlevide görebilir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Karar vermesi zor, her ikisinin de ayrı sevilen yönleri var. Mesela mangada animeye kıyasla her sahne mevcut ve ekstra kısımlar, yazarın notları gibi bölümler oluyor. Animede ise mangadaki karaktere ve hikayeye canlılık ve renk geliyor. Hatta animeyi ilk izleyip daha sonra mangasını okursan onun sesiyle bile içinden okuyabiliyorsun. (Şahsen ben öyle yapıyorum :D ) Animenin mangaya göre dezavantajı daha geç gelmesi ve yapımının uzun sürmesi. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her ikisinin de kendine göre artıları var bir çoğundan yukarıdaki arkadaşlar bahsetmiş ama benimde bir şey söylemem gerekirse mesela genellikle anime izleme yeterli vakit veya fırsat bulamadığımda (müsait olmayan ortamlar felan) manga okurum bu da  gayet güzel, eğlenceli bir durum ama uygun ortam oluştuğunda (sessizlik ve yalnızlık gibi) , yeterli zaman olduğunda, atıştırmalık bir şeyler ile yayılarak anime izlemeyi hiç bir şeye değişmem :)  :relax2-onion-head-emoticon: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bence kesinlikle manga hem evdeyken elektronik aletsiz güzel vakit geçirmeyi sağlar (kitap hali olan) yada elektronik olandan filler bölüm olmadan mangayı bitirirsin en büyük örneği boruto 170 bölümü var animenin ama manganın 52 bölümü var ve filler'sız güzelde gidiyor yani hem daha çoğu hayranın bilmediği bilgilerede ulaşabilirsin o nedenle her türlü manga

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası eğer animesi varsa kesinlikle animesini izlemeyi tercih ederim. Müzikler, karakterlerin yaydığı auralar, efektler nedeniyle. Önce mangasını okuyup sonra animesini izleyince tüm heyecanı kaçıyor. Manga okumak için ancak çok beğendiğim bir seri olur. Mangalar daha ayrıntılı işlediği için sonradan mangasına bakabilirim. Oda aşırı aşırı nadir bir durum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.