Jump to content

Fate Serileri Genel Tartışma Başlığı

Eolo-sama

Önerilen İletiler

iremeri, 13 saat önce tarihinde yazdı:

Fate çok arap saçı bir seri ve kime sorsan farklı bir cevap verecek muhtemelen. Bence Fate/Zero yada Fate/Stay Night Unlimited Blade Works ile başlayabilirsin, sonra istediğinle devam et. Her seri ya bir diğerine alternatif yada direl paralel bir evren olduğu için kesin başlayabileceğin bir yer yok. Fate/Stay Night zaten en başta 3 farklı rutini olan bir oyundu. Fate rotasına bir anime adaptasyonu yapıldı, Deen/Stay Night'ta diyorlar, izlemeye değmez. Unlimited Blade Works rotasının 26 bölümlük bir animesi ve Heaven's Feel rotasının 3 filmi var. Fate/Zero da bu F/SN'den kısa süre önce olan olayları anlatıyor. Ondan sonra Fate/Apocrypha izleyebilirsin, belki Fate/Grand Order oynarsın. Ama kesinlikle izlemeye diyeceğim Fate/kaleid liner Prisma Illya var... fsn2006 izle ama onları izleme.

Bu tavsiyelerin çoğu doğru serilerle ilgili ama benim esas katıldığım nokta serinin arap saçı gibi olduğu ve herkesin kolaylıkla farklı görüşler göstere bildiği o yüzden her zaman Fate serisinden önerilerde bulunurken "sana  kalmış beğenip beğenmeyeceğin ben bu yönlerini sevdim" çünkü seri fazla dengeli bir seri değil gayet karmaşık durumda beklentilerini düşürsen anime izlerken kendine ayrı zevklerin olmasa bile bu seriden sevmediğin seriler illaki çıkacaktır o yüzden izleyeceği zaman konulara detaylı bir şekilde başlanmalı ve en ilgi çekici olan ile başlanmalı diye düşünüyorum. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sonercoban5, 23.11.2020 - 16:54 tarihinde yazdı:

bütün hepsini izlemek istiyorum hangi sıra ile izlemeliyim

Ben önce fate zeroyu izleyip visual novelını sonra da hollow ataraxiayı bitirmiştim. Seri hakkındaki neredeyse tüm detayları çözüm ama 150 saat falan sürdü. Her şeyini öğrenmek istiyorsan visual novel da bir seçenek.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.