Jump to content

Fate Serileri Genel Tartışma Başlığı

Eolo-sama

Önerilen İletiler

Fate serilerinin tamamıyla ilgili her türlü konuşma bu başlık altında yapılacaktır. İzleme sırası, bölüm tartışmaları ve bunlar gibi bütün konular bu başlık altında konuşulacaktır.

Kurallar:

1. Spoiler içeriyor olabilecek her türlü içerik spoiler içine yazılmak zorundadır. Fate çok fazla seriye sahip olduğu için verilecek olan spoilerın hangi seriye ait olduğu da yazılmalıdır. Spoiler içine almak için ileti girerken kullandığınız kutucuğun üst kısmında en sağda yer alan göz üstünde çizgi olan tuşa basabilirsiniz :)

Örnek:

Fate/kaleid liner Prisma☆Illya ile ilgili spoiler:

İçerik

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sonercoban5, 3 saat önce tarihinde yazdı:

bütün hepsini izlemek istiyorum hangi sıra ile izlemeliyim

1. Fate Stay Night 2006 ilk 12 bölümü izle ve bırak*

2. Fate Zero

3. Fate Stay Night Unlimited Blade Works

4. Fate Stay Night Heaven's Feel

*İlk 12 bölümü izleyip bırak dememin sebebi, 2006 versiyonu aşırı kötü bir anime ama başlangıç için en iyi nokta o. Eğer animeyi sevmezsen ilk 12 bölümünü izleyip zeroya geçebilirsin ama eğer seversen bitir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

cherry, 15 saat önce tarihinde yazdı:

1. Fate Stay Night 2006 ilk 12 bölümü izle ve bırak*

2. Fate Zero

3. Fate Stay Night Unlimited Blade Works

4. Fate Stay Night Heaven's Feel

*İlk 12 bölümü izleyip bırak dememin sebebi, 2006 versiyonu aşırı kötü bir anime ama başlangıç için en iyi nokta o. Eğer animeyi sevmezsen ilk 12 bölümünü izleyip zeroya geçebilirsin ama eğer seversen bitir

Ben 2006 versiyonu izledim ve gerçekten sıkıcıydı.2006 versiyonu sevmeyen birisi serinin geri kalanından memnun kalır mı?İzlemeye değer mi?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shuryuken, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben 2006 versiyonu izledim ve gerçekten sıkıcıydı.2006 versiyonu sevmeyen birisi serinin geri kalanından memnun kalır mı?İzlemeye değer mi?

Buna bende dahil olmak üzere büyük bir çoğunluk fate zero nun 2006 versiyonuna nazaran çok daha iyi oluğunu düşünüyor ki bundan sonraki seriler de genellikle eğer zero yu beğenirsen seni tatmin edicek düzeyde (kişiden kişiye değişir) ama yinede sana kalmış bir mesele çünkü zero yu kesinlikle seveceğinin bir garantisini veremem izlemek tamamiyle sana kalmış ama 2006 versiyonu kadar kötü bulmayacağına eminim ne denli seveceğin de sana kalmış ben en azından zero ile ufaktan bir başlamanı tavsiye ederim tekrardan :relax2-onion-head-emoticon: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shuryuken, 24.11.2020 - 11:24 tarihinde yazdı:

Evet memnun kalır. 2006 versiyonu ile diğer serilerin arasından dağlar kadar fark var. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

GilEs, 26.11.2020 - 19:54 tarihinde yazdı:

Fate/zero harici çöp 

Evet kabul bir çoğu gereksiz saçma, çöp, zaman kaybı (kız kıza ilişki içereni mi dersin parodi olanı mı dersin) fate/zero'nun aralarında en iyisi olduğunu da kabul ediyorum ama hepsinin çöp olduğu kısmına katılmıyorum bence eğer biri seriyi izleyecekse buradan bakıp izlemeli ve ona göre karar vermeli:  https://kayiprihtim.com/dosya/fate-serisi-en-kapsamli-rehber-ve-izleme-sirasi/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 11/23/2020 at 8:54 AM, Sonercoban5 said:

bütün hepsini izlemek istiyorum hangi sıra ile izlemeliyim

Fate çok arap saçı bir seri ve kime sorsan farklı bir cevap verecek muhtemelen. Bence Fate/Zero yada Fate/Stay Night Unlimited Blade Works ile başlayabilirsin, sonra istediğinle devam et. Her seri ya bir diğerine alternatif yada direl paralel bir evren olduğu için kesin başlayabileceğin bir yer yok. Fate/Stay Night zaten en başta 3 farklı rutini olan bir oyundu. Fate rotasına bir anime adaptasyonu yapıldı, Deen/Stay Night'ta diyorlar, izlemeye değmez. Unlimited Blade Works rotasının 26 bölümlük bir animesi ve Heaven's Feel rotasının 3 filmi var. Fate/Zero da bu F/SN'den kısa süre önce olan olayları anlatıyor. Ondan sonra Fate/Apocrypha izleyebilirsin, belki Fate/Grand Order oynarsın. Ama kesinlikle izlemeye diyeceğim Fate/kaleid liner Prisma Illya var... fsn2006 izle ama onları izleme.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.