Jump to content

Boa Hancock


SnoW_DeaD

Recommended Posts

Görünüm

Resmi ekleyen

Kız kardeşlerinin anormal görünüşüyle karşılaştırıldığında oldukça farklı görünen Hancock'un uzun siyah saçları koyu mavi gözleri, uzun kirpikleri, geniş, uzun bir alnı ve hacimli kalçaları vardır. İnce ve uzun boylu bir kadındır. Çok sık kıyafet değiştirir. İlk göründüğünde üzerinde cüretkar bir göğüs dekoltesi olan kırmızı bir bluz ve Kuja Korsanları'nın işaretini taşıyan ve uzun bacaklarını gösteren gevşek Malaya peştamali ile omuz kısımlarında altın renkli apoletler bulunan uzun bir ceket vardı. Şu anda Beyazsakal'la olan savaş için çağırılmıştır, üzerinde uzun bir elbise ve kapşonlu pelerin vardır. Ne giyerse giysin kulaklarında mutlaka yılan küpeleri ayaklarında ise yüksek topuklu ayakkabı vardır. Genelde Kuja amblemi ile süslenmiştir. Hancock'un güzelliği Dünya'daki bir çok kişi tarafından kabul edilmiştir. Fanlarının çoğu tarafından One Piece Dünyası'ndaki en güzel kadın karakter olduğu iddia edilmektedir. Yanında her zaman gülümseyen ve kafasında bir kurukafa olan yılanıyla gezer. Hancock normal şartlarda sessiz sakin ve sevimli bir kadındır. Ancak sinirlendiği zaman gözlerinden ateş çıkar ve oldukça korkutucu görünür. Smoker Luffy'i öldürmeye çalıştığı için çok sinirlenmiş, her zaman ciddi ve sert olan Smoker bile Hancock'un bu halinden çekinmiştir

Kişiliği

Hancock çok karmaşık bir kadındır. İlk bakışta görkemli ve bencil biri gibi görünür. Sadece kendi menfaatleri için Hükümet adına çalışmaktadır. Kendini beğenmiş ve zalim birisidir. Güzelliği sayesinde istediği herşeyi elde edebilir. Kardeşi Sandersonia ondan hep neşeyle bahseder. Ayrıca çok usta bir yalancıdır. Anlattığı hikayelere inanmamak neredeyse imkansızdır. Shichibukailer'den biri ve Dünya Hükümeti adına çalıştığı halde isteklerini yapmak zorunda olmadığını defalarca belirtmiştir. Kutsal Ejderler'le olan kötü geçmişinden dolayı Hükümet'e karşı bir kin beslemektedir. Beyazsakal ile yapılacak olan savaşa da gitmeyecekken Luffy'nin hatrı üzerine bu tutumundan vazgeçmiştir. Bütün bu kendini beğenmiş tavırlarına rağmen gücünden dolayı Denizciler Hancock'tan vazgeçememektedir. Aslında Hancock'un yalanlarının ve bu zalim tutumunun altındaki neden korkunç geçmişinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden kardeşleride dahil tüm Kuja Kabilesi'ne korku salar. Tekrar zayıflık gösterip köle durumuna düşmekten çekinmektedir. Elder Nyon Hancock'un buzdan daha soğuk olduğunu belirtmiştir. Ancak Hancock Luffy için tüm geçmişini anlatınca Nyon gerçekleri anlamıştır. Hancock aslında içinde fırtınalar kopan ve kalbinde büyük yaralar olan birisidir. Onun acı geçmişinin sadece bir kısmı gösterilmiştir. Hancock kurnazlık konusunda da uzmandır. İmpel Down Hapishanesi'nin müdürü Magellan'ı Luffy'i durdurmaya gitmekten vazgeçirmiş ve Ace'e mesajını iletmek için Magellan'ı mahkumlara karşı kışkırtmıştır. Güzelliği ve ikna gücü sayesinde erkek, kadın, genç, yaşlı kim olursa olsun kendine aşık eder. Sonuç olarak karşısındaki kişi güzelliğinden dolayı hemen onu affeder. Ancak bizim salak Luffy kafası o işlere basmadığından Hancock'un güzelliğinden etkilenmez. Bu durum, karşılaştığı her insanın kendisine anında aşık olmasına alışmış olan Hancock'u önce çok şaşırtır, sonraysa fazlasıyla irite etmeye başlar. Öyle ki Luffy'nin(başka bir deyişle cazibesinden etkilenmeyen bir erkeğin) bu dünyadaki varlığına daynamadığını söylemiştir. O kadar kaprislidir ki insanları hep kendinden aşağıda görür. Hatta bu duygusuna özel bir bakış şekli bile vardır. Ayrıca küçük hayvanları sevmez ve gördüğü yerde tekmeler.

Güç ve Yetenekleri

Resmi ekleyen

Hancock, Amazon Lily Kraliçesi ve Kuja korsanları kaptanıdır.

Added by Jetto gatelingo

Dolayısıyla Amazon Lily adasındaki tüm korsan ve savaşçıların gücünü arkasına almıştır ve üzerlerinde yetkisi vardır.

Ayrıca yakın dövüşte çok yeteneklidir. Sanji'nin dövüş stiline benzer bir stille, genellikle tekme bazlı hareketlerle dövüşür. Şeytan meyvesi yetenekleri sayesinde attığı tekmeklerle düşmanını kısmen taşa dönüştürebilir. Taşa dönüştürdüğü düşmanlarını tekmeleriyle kırabilmesi ise fiziksel gücünün insan üstü seviyede olduğuna işaret eder.

Şeytan Meyvesi

Hancock, daha küçük bir çocukken kölesi olduğu Soylular(Tenryuubitu) tarafından zorla Aşk Aşk Meyvesi?(Love love fruit)ni yedirilmiştir.

Hancock, bu meyvenin gücünü kullanarak çeşitli saldırı teknikleri kullanabilir. En bilinen tekniği kendisine aşık olan veya şehvet hisseden kişileri taşa dönüştürebilmesidir. Bu tekniğin zayıf yanı, kurbanın taşa dönüşmesi için Hancock'un güzelliği ve cazibesinin etkisi altına girmesinin gerekmesidir. Her ne kadar Hancock, One Piece dünyasındaki en güzel kadın olduğundan güzelliğinden etkilenmeyecek bir insanın olmadığı varsayılsa da, Luffy bu duruma bir(aslında tek) istisnadır. Luffy (irade gücü ve konsantrasyonunun çok yüksek olmasından ya da basitçe aptal ve saf olmasından dolayı) Hancock'un çekiciliğinden etkilenmez, dolayısıyla Hancock'un taşa döndürme yeteneği Luffy'e işlemez.

Bunun yanında Hancock'un taşa çevirme tekniğinden korunmanın bir yolu da kurbanın dikkatini acı ve korku gibi bir duyguya vererek şehvet ve aşk duygularının kendisini ele geçirmesine izin vermemesidir. Örneğin: Koramiral Momonga, Hancock'un yeteneğinden kendi eline bir hançer batırarak korunmuştur.

Ancak, Hancock kullandığı bazı diğer teknikler vasıtasıyla düşmanını kendisi için şehvet hissedip hissetmemesine bakmaksızın taşa dönüştürebilir. Bunlar; düşmana fiziksel temasta bulunmak, kendisinin oluşturduğu kalp şeklinde bir baloncuktan bilimum sayıda ok fırlatmak vb. tekniklerdir.

Haki

Hancock seride şu ana dek iki çeşit Haki kullanmıştır. Bunlardan ilki en yaygın Haki çeşitlerinden olan ve Logia sınıfı şeytan meyvesi yemiş kişilere zarar vermek için kullanılan Busoshoku Haki'dir. Diğeri ise sadece milyonda bir kişide görülen ve aynı zamanda Luffy'nin de sahip olduğu, kişinin çevresindeki zayıf iradeli insanları bayıltmasına olanak veren Haoshoku Haki'dir.

Bütün bunlara rağmen Boa Hancock büyük bir ihtimalle en güçsüz Shickibuckai'dir. Bunun yanında tartışmalı olarak seride şu ana kadar gördüğümüz en güçlü bayan karakterdir.

İstatistik

http://forum.turkanime.tv/index.php?action=dlattach;attach=1504;type=avatar

Japonca Adı: ボア・ハンコック

Söylenişi: Boa Hankokku

Türkçe Adı: Boa Hancock

İlk Ortaya Çıkışı: Manga Bölüm 516; Anime Bölüm 409

Grubu: Kuja, Kuja korsanları, Shickibuckai

Statüsü: Kuja korsanları Kaptanı, Shickibuckai, Amazon Lily Kraliçesi, Köle(geçmişte)

Lakabı: Yılan Prenses (蛇姫, Hebihime, Snake Princess);

Korsan Kraliçesi (海賊女帝, Kaizoku Jotei, Pirate Empress)

Japon Ses Akt.: Kotono Mitsuishi, Kanae Ito(çocukluğu)

Yaşı: 29

Doğum Günü: 2 Eylül

Boyu: 191 cm

Ödülü: 80,000,000

Şeytan Meyvesi

Japonca Adı: Mero Mero no Mi

Anlamı: Aşk aşk meyvesi (Love love fruit)

Türü: Paramecia

Şuana kadar izlediğim animeler içinde en sevdiğim kadın karakterdir

Resmi ekleyen

Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

:D Gerçek olsa İnoue'i isterdim :D

İnoue daha güzel zaten bence tabi. Arka fon resminden bile güzel olduğunu anlamıştım onun mesela.

Hancock güzel ama alnı 2 metre boyu 2 metre hareketleri itici ordan kaybediyor. Nami daha güzel geliyor o açıdan çünkü şirret ola bile bazen akıllı kurnaz özünde iyi biri yeri geldiğinde. Kendi iradesi var Nami'nin. Hancock yandere moduna girince Luffy için orda bitti benim için taş gibi kadın sırf Luffy'nin isteğine göre hareket ediyor. Nami herkesi yönlendiriyor akıllı o yüzden daha çok sevmemiz tuhaf değil erkekler hariç tabi. :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.