Jump to content
  • 0

Japonca N5 sınavı yardım!!

CocoJutsu

Soru

Haftaya japonca n5 sınavı var, işlerin yoğunluğundan dolayıo çok bakamadım katakana hiragana alfabeyi ezberlemeye çalışıyorum son hız. Aşırı anime ve drama izlmekten temel kelimeleri biliyorum, ancak yararlanabileceğim resimli basit bir kaynak önerisi olan var mı? Veya N5 e giren v e sınav tarzıyla ilgili bilgilendirme yapmak isteyen olursa çok sevinirim tek istediğim bu aşamayı geçmek önerilere açığım. Onegaishimasuuuu!!!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu soruya 4 cevap geldi

Önerilen İletiler

• 1

Merhaba,

Ben Homhom. 3 yıl önce ben de JLPT sınavına N4 sertifikası için girmiştim.  @Adige'nin söylediklerine katılıyorum. Öncelikle hiragana ve katakana alfabelerini oturtmaya çalış. Kelimeleri bilsen de okuyamadıktan sonra yine zorlayacaktır seni. Kaynak olarak Minna no Nihongo, Learnihongo kitaplarına bakabilirsin. Ek olarak bir de şu kitap var dilbilgisi olarak oldukça güzel kısa ve net anlatmış 300 küsür sayfa olsa da 3 saatte bitirmiştim.

Spoiler

shopping?q=tbn:ANd9GcRj-55dtN39BhfsWZyEY

Bir de mobil uygulamalar var ben kanjileri yazarak çalışıyordum vaktin olsa sana da yazmanı tavsiye ederdim ancak hızlı tekrarlar için mobil uygulamalar daha faydalı olabiliyor. Bu konuda Kanji Senpai adlı uygulamaya bir göz atabilirsin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 0

Merhaba. Ben N4 sınavını geçtim geçen yıl. N5 gramer, kelime bilgisi ve dinleme olarak uzun süredir anime izleyen birisi için problem yaratmaz. Ama hiragana ve katakanayı daha tam oturtmamış hâlde iken ilk 103 kanjiyi ne yapacaksın? İlk 103 kanjiye çalıştın mı? Süreni de iyi kullanman gerek paragraf sorularında hızlı okuyabilmek çok önemli. Geçme barajı çok yüksek değil o yüzden başarabilirsin. Tavsiyem örnek N5 sınavları çöz internetten. Örnek sınavlar internette mevcut. Hem sınav sistemine alışırsın hem de çıkmış/çıkabilecek soruları görmüş olursun. 

Düzenleme: Sınav iptal olmuş zaten. Daha çok çalışmak için zamanın var artık :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 0
Adige, 44 dakika önce tarihinde yazdı:

Merhaba. Ben N4 sınavını geçtim geçen yıl. N5 gramer, kelime bilgisi ve dinleme olarak uzun süredir anime izleyen birisi için problem yaratmaz. Ama hiragana ve katakanayı daha tam oturtmamış hâlde iken ilk 103 kanjiyi ne yapacaksın? İlk 103 kanjiye çalıştın mı? Süreni de iyi kullanman gerek paragraf sorularında hızlı okuyabilmek çok önemli. Geçme barajı çok yüksek değil o yüzden başarabilirsin. Tavsiyem örnek N5 sınavları çöz internetten. Örnek sınavlar internette mevcut. Hem sınav sistemine alışırsın hem de çıkmış/çıkabilecek soruları görmüş olursun. 

sınav ertelendi diye bırakmıştım ama motive oldum yazınızla çok teşekkür ederim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.