Jump to content

hiragana ve katakanayı öğrendikten sonra ne yapmalıyım?

elfackerman

Önerilen İletiler

elfackerman, 30.11.2020 - 20:19 tarihinde yazdı:

Arkadaşlar merhaba ben hiragana ve katakana yı ögrendim şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum lütfen yardımcı olun. ne yaparsam daha doğru olur, kelime mi ezberlemeliyim kanjiye mi geçeyim? diger önerilerinize de açığım:onion_gomen_by_7anime7drawer7:

@elfackerman Merhaba,  aramıza hoş geldin. 

Japonca'yı ne düzeyde öğrenmek istediğine göre cevap da değişecektir.

Ben öğrenmeye başladığımda oldukça fazla kulak dolgunluğum vardı. Doğal olarak kelime bilgim de normalin üzerindeydi.

Bundan dolayı anime izlerken kulaklarını kabartmaya çalış,, bu şekilde kelimelere aşinalık kazanırsın hem de dile aşinalığın olur.

Japonca öğrenirken elinde en azından 1 adet bilgi bakımından yeterli kaynağın olursa,

bu kaynaklardan ilerlemeni takip edip eksik olduğun konulara dönüp bakabilme fırsatın olur.

Her dilde olduğu gibi kelime bilgisi kilit noktalardan biri. Bir diğeri de kendi diline hakim olmak. Bu çok önemli gerçekten:dong-onion-head-emoticon:

Öğrenmeye başladığın ilk zamanlarda kanji öğrenmeye çalışmak seni zorlayabilir. O yüzden kelimelerden devam edebilirsin.

Bir de öğrenirken kaynak olarak; Minna no Nihongo, Learnihongo, Ayşe Nur Tekmen ve Akiko Takano-san'ın Japonca dil bilgisi kitabı,

Memrise, busuu, bluebird, kanji senpai gibi uygulamalardan yardım alabilirsin. 

Bir de naçizane abla tavsiyesi olarak

Kendine şu soruyu sor -->Japonca'yı neden öğrenmek istiyorsun? 

Bu soruya cevap verebildiğin sürece azmedip Japonca'nı geliştirmeyi yılmadan sürdürebilirsin.

İyi çalışmalar :thank_you__onion_by_elcerbero:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.