Jump to content

Japonca Yazma ve okuma*

Recommended Posts

DeathBoy, 19 saat önce tarihinde yazdı:

arkadaşlar lütfen yardım edin japonca ögrenmek istiyorumne yapmalıyım hangi kelimeleri ezberlemem lazım internetten baktım 4 farklı kategori var 

Lütfen yardım edin :hell-yes-onion-head-emoticon:

okumayıda eklemeyi unutmuşum lütfen okuma içinde tavsiye verebilirseniz verin lütfen 

Not: bayadır anime iziliyorum 

• 1 month later...

Merhaba

Ben de kendi başıma japonca öğrenmeye çalışanlardan biriyim. Bence japonca için öncelikle hiragana ve katakana öğrenmeye başlamalısın. Tabii ilk olarak japon kökenli kelimler için hiragana. Bu hece sistemini öğrenirsen hiragana ile yazılmış parçaları okuyabilirsin. Katakana ise yabancı kökenli sözcükleri ifade etmek için kullanılıyor bu hece sistemini de öğrenmek önemlidir. Kanji için ise çok yol katetmek gerekiyor basit kanjileri öğrenmeye çalışabilirsin. N5 (en basit japonca seviyesi) seviyesi için 103 kanji var. Eğer sen de şimdilik tek başına öğrenenlerdensen Abdurrahman Esendemir'in Learnihongo adlı kitaplarını temin edebilirsin. Alfabe ve dil bilgisi kitabını alman yeterli olacaktır. Ayrıca bol bol kelime öğrenmen de çok iyi olur. :)

İyi çalışmalar dilerim.

Arkadaşlar konu başlığı açmadan önce forum kurallarını okuduğumuzdan emin olalım, daha önce sizin açacağınız konu ile ilgili başka bir forumdaş herhangi bir şey paylaşmış mı diye lütfen arama çubuğunda içerikle alakalı kelimeleri aratalım bu şekilde daha efektif, hızlı ve gereksiz verilerden arınmış bir forum oluşturabiliriz. 

Sorun ile ilgili daha önce benzer ileti/ler attığım için onları tekrar yazmak istemiyorum aşağıdan okuyabilirsin.

Spoiler