Jump to content

Shingeki no Kyojin Genel Tartışma Başlığı

Eolo-sama

Önerilen İletiler

chaosain, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Final Sezonu Spoiler

İçeriği Gizle

aslında benim final bölümü ile ilgili bir teorim var.
hatırlarsanız animenin ilk bölümü, eren’in bir ağacın altında uyumasıyla başlıyor, yanında mikasa var. derin bir uykudan, kabustan, uyanıyor aniden. mikasa bunu fark edip eren’e “niye ağlıyorsun?” tarzı bir şey söylüyordu sanırım. yani diyeceğim o ki bütün bu olanlar bir rüya olabilir. lost dizisi gibi. animenin finali en başta verilerek bize bir mindfuck yaşatmak istemiş olabilir isayama. fakat böyle olmasını hiçkimse gibi ben de istemem açıkçası. yine de isayama zeki bir adam, her şeyi en başından kurguladı ve bir sırayla ilerliyor. böyle bir riski göze alır mı hiç bilmiyorum. bu konuda sizin de düşüncelerinizi merak ettiğim için yazıyorum. dediğim gibi sadece basit bir teori.

final sezonuyla ilgili spoiler vericem 

Spoiler

orada erenin uyanmasının sebebini biz mangada öğrendik meğer ymir ah eren gel beni kurtar diyormuş erende ymir e "sen bana gücünü ver dünyanın taaaa yapıcam sadece eldianlar kalıcak" diyor zeke şok bizim erenin tayfa şok eldianlara gelen mesajdan sonra eldianlar şok marleylar bim şaka bir yana mangayı okuduysan 1. chapter ve 112. chapterin arasında çok fazla bağlantı olduğunu bilirsin hatta bizim isayama başlıkları bile karşılıklı yapmış 1. chapter ın ismi "to you 2000 years from now" 112. chapter ismi ise "from you 2000 years ago" yani mind blown olayımız var ama sandığın gibi bir rüya değil

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Final sezonu spoiler  

lan biraderler yavas olun ne ara mangayi okudunuz   

Pampar35, 15.12.2020 - 21:37 tarihinde yazdı:

Çok uzun yazacağım büyük ihtimalle, isteyen okuyabilir.

İçeriği Gizle

Arkadaşlar fark ettiniz mi bilmiyorum ama ilk openinglerde titanların renkli insanların gri olduğunu görebilirsiniz. 4. sezonun openingindeyse herkes gri/beyaz (Eren dahil), bu da savaş dışında kimsenin iyi ya da kötü olmadığını ve insanların idealleri üzerine savaştığını gösteriyor bize. Final teorisi olarak tam bir teori diyemeyeceğim ama ben Eren'in başarılı olacağını düşünüyorum. Bildiğiniz gibi Historia ve Jaw Ymirin arasında romantik bir ilişki vardı, ayrıca Founder Titanın adı da Ymir. Bu Isayamanın başından beri düşündüğü bir şey bence. Historianın (Eren'den olan) bebeği doğunca ismi Ymir konulacak ve o doğan çocuğun tüm titan güçlerine bir şekilde sahip olması lazım. Hatırlarsanız Eren, Ymir'le konuşurken "You will be free" tarzı şeyler söylüyor. Isayama'nın yayınladığı son panelde de Uzun saçlı yüzünü göremediğimiz birisi, bir bebek tutuyor ve bebeğe "You are free" diyor. Bebek, Ymir olacak. Eren, bir şekilde ölecek ve Founder bebeğe geçecek sanırım ama Eren'in aynı zamanda başarılı da olması gerekiyor bu teori için. Of İsayama ne adamsın...

Spoiler

kanka saf kendi düşüncelerimle yazıyorum senin teori tutmaz sebep ne? konsept iyi değil bir ihtimal tutar ama tutmama ihtimali %99 sa tutma ihtimali %1 civarı falan sebep zaten isayama abimiz mangayı yetiştiremedi şuana bitmesi lazımdı ama sen daha minimum 15 chapterlık hikaye yazmışsın 2. tutmama ihtimali historia ve ymir doğru romantik bir ilişki taşıdı ama aslında tam olarak taşıdıklarını söyleyemem çünkü historia onu daha çok bir abla/en iyi arkadaş olarak görüyordu ymirin aksine ayrıca historianın çocuğunun ismini ymir koymayacağını sende biliyorsun bununda sebepleri var 2 temel sebep 1. ymir eldianlar tarafından nefret ediliyor kendisi çocuğuna zorbalık yaşayacağı bir isim vermez 2. sebep eşi historia ya sorunca cevabı ne olucak? benim bir kankam vardı böyle garip bir durum özetle onun ismi kimse eşinin ikinizin çocuğuna eski manitasının ismini koymasını istemez ve izinde vermez ayrıca historianın bebeği erenden değil gereksiz bir ship mantığı o sizde biliyorsunuz eren historiayı max arkadaş olarak görüyor kısaca üzgünüm ama senin teoriyi herkes rahatlıkla çürütebilir güzel teori ona tamamım ama gerçekçi değil sorun o

burada kafanı karıştırmamak için açıklama yapayım konsept demek hikayenin satılmayacağı anlamında ve teori iyi aot değil başka bir manga/animede olsa olabilir anlamında gerisinin anlaşılabilir olduğunu düşünüyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Rengonga, 15.12.2020 - 17:13 tarihinde yazdı:

Final Sezonu Spoiler

İçeriği Gizle

Herkese iyi forumlar. Benim chapter 130 ile ilgili bir sorum var.

Bu chapterda Eren, Zeke'e Ackerman'ların host'larını koruma gibi bir içgüdüsü var mı diye soruyor. Zeke de "Böyle bir şey duymadım. Bence Mikasa seni sevdiğinden koruyor." diyor.

Ama 112. chapterda, Armin Eren'e yumruk atmaya çalışırken Mikasa istemsizce Armin'i durdurup masaya yapıştırmıştı.

Ackerman'ların host'unu koruma içgüdüsü var mı, yok mu?

Var ama bir partta;

Spoiler

onun içgüdüden değil sevgisinden bağlı olduğundan bahsediyordu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Spoiler

Eren nin çocuğu olur mu olmaz mı bil miyom ama sunu net söyleye birim eren kesin ölüyor armin,mikasa,levi üç'ü erene dalıyor son darbe'yide mikasa vuruyor iste romantik sahne giriyor iste üzüntülü sahne filan anime bitti bitecek sadece dövüş sahnesini bekli yom ben o efsanevi Fight bekli yom.

Tahmin:" birkaç yerde fotosunu gördüm mikasa titan oluyordu ama ne kadar doğru bilemem . mikasa'nın titan olduğu "

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.