Jump to content

Çıtır novel önerisi

Ezekiel

Önerilen İletiler

"Kumo Desu Ga? Nani Ka?"
1-151 arası bölümleri ve Türkçe bir şekilde izlemek için tıklayın.
1-331 arası bölümleri ve İngilizce bir şekilde izlemek için tıklayın.

Konu:

Kahraman ve Şeytan Kralı’nın birbirine karşı koymaya devam ettiği dünya. Kahraman’dan ve Şeytan Kralı’ndan çıkan muazzam büyü, dünyaların üzerinden geçti ve malum bir lisenin sınıfında patladı. Patlamada ölen öğrenciler başka bir dünyada reenkarne oldu. Sınıftaki en kötü itibara sahip ana karakter, bir örümcek olarak reenkarne oldu. Yine de güçlü iradesiyle, mevcut duruma çabucak adapte oldu. Bu, örümceğe dönüşen ve hayatta kalmak için elinden geleni yapan bir kızın hikayesidir. 

Aynı zamanda animesi ve mangası da var. Anime daha yeni. Mangada ise sadece örümceğe odaklı bir hikaye sunuyor. Novelinde ise S bölümler adı verilen reenkarne olmuş diğer öğrencilerin de bakış açıları ile olan bölümler mevcut. Aynı şey anime için de geçerli.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Alpboranaktas, 33 dakika önce tarihinde yazdı:

"Kumo Desu Ga? Nani Ka?"
1-151 arası bölümleri ve Türkçe bir şekilde izlemek için tıklayın.
1-331 arası bölümleri ve İngilizce bir şekilde izlemek için tıklayın.

Konu:

İçeriği Görüntüle

Kahraman ve Şeytan Kralı’nın birbirine karşı koymaya devam ettiği dünya. Kahraman’dan ve Şeytan Kralı’ndan çıkan muazzam büyü, dünyaların üzerinden geçti ve malum bir lisenin sınıfında patladı. Patlamada ölen öğrenciler başka bir dünyada reenkarne oldu. Sınıftaki en kötü itibara sahip ana karakter, bir örümcek olarak reenkarne oldu. Yine de güçlü iradesiyle, mevcut duruma çabucak adapte oldu. Bu, örümceğe dönüşen ve hayatta kalmak için elinden geleni yapan bir kızın hikayesidir. 

Aynı zamanda animesi ve mangası da var. Anime daha yeni. Mangada ise sadece örümceğe odaklı bir hikaye sunuyor. Novelinde ise S bölümler adı verilen reenkarne olmuş diğer öğrencilerin de bakış açıları ile olan bölümler mevcut. Aynı şey anime için de geçerli.

biraz bakmıştım ama pek sarmadı beni

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

praise the orc kısa ama iyiydi bana göre

overgeared çok güzel

hail the king 

the legendary mechanic, bunu az okudum ama güzele benziyordu

legendary moonlight sculpterde güzel ama bazı arclar sarmamıştı beni

Ranker Who Lives A Second Time 200 lere kadar okudum gayet güzeldi 

mechanic ve orc un mangası varmı bilmiyorum ama diğerlerinin var

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pek novel okuyan birisi değilim fakat:

-Maou Gakuin no Futekigousha
-Arifureta
-Isekai Maou to Shoukan Shoujo Dorei Majutsu 
gibi overpowered güce sahip mc'lerin olduğu novel'ler ilgimi çekmişti ve her biri çok hoşuma gitti. Maou Gakuin'in düzgün bir İngilizce çevirisi yoktu yanılmıyorsam fakat yine de okunabilir ve zevkliydi. Bir de unutmadan tabii iki efsane bırakacağım:
-Kimi no Na wa
-No Game No Life

NGNL animesini beklemekten sıkılıp okumaya başlamıştım, üşenmezsem bir ara bitirmeliyim. :D Kimi no Na wa ise zaten tek okumada bitirmelik, animeyi birazcık daha detaylı ve duyguları verebileceği kadar iyi vererek anlatıyor, direkt yapımcının kendinden, Makoto Shinkai'nin elinden çıkmış bir novel.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aeonian, 5 saat önce tarihinde yazdı:

eğer novel dünyasına gireceksen tavsiyem kore ve çin novelleri. mesela desalote era, battle throught the heavens ve martial world e bakabilirsin.japon novelleri genelde kısa ve çevirisi uzun sürüyor

çin novellerini hiç sevemedim mangalarıyla beraber karakterler çok ruhsuz ve amaca yönelik geliyor ve gereksiz uzunlar

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Solo Leveling'in noveli güzel okuyabilirsin. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Tales of Demons and Gods da sağlamdır. Sadece bu ikisini okuduğumdan başka novellerle kıyaslama yapamıyorum ama okuduğuma hiç pişman olmadığım 2 seri olduğu için tavsiye ediyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.