Jump to content

TürkAnimeTv Genel İzleyici Anket Sonuçları!

Amygirl

Önerilen İletiler

Amygirl, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Büyük sitelerin top 50 si normalde kolay kolay oynamaz. Kimetsu no Yaiba, Violet Evergarden gibi çıkış tarihi yakın olmasına rağmen ilk sıralara oturmuş animeler bence büyük başarı oluşturuyor. Tek bir gözle bakmamak lazım. Sonuçta çoğunluğun verdiği oy bu.

Bir şeye çoğunluğun sempati duyması o şeye antipati duyulmasına da neden olabiliyor. "Bu anime neden bu listede? Bu karakter bu kadar iyi miydi?" diye sorarken fandomlarından bağımsız değerlendirmek gerekmekte.

Bir de yıllar geçmesine rağmen ilk 50 den hiç çıkmamış animeler ve karakterler var. Asıl değerli olan da o bence. İlk 10 da olamasa da Great Teacher Onizuka, Full Metal Alchemist Brotherhood veya kitlesi dar spektrumlu Neon Genesis Evangelion...

Onlarca shounen onlarca ana karakter öğretmeni görmemize rağmen ana karakteri de sollayan Hatake Kakashi, zekası, mizahi zekası, gücü ve ana karaktere olan arkadaşlığı ile kendi serisindeki ana karakteri geç yoğun konsantrasyonla tasarlanmış çoğu karakteri geçen Killua Zoldyck gibi karakterler yaratıcısını gururlandırması gereken karakterler diye düşünüyorum. Listede Zoro nun ilk 10 dan düşmesi beni çok üzdü, onu da belirteyim.

Kadın listesine çok değinmiyorum, taşlanabilirim ama bir şeyi belirteyim: Listedeki kadınların genel anlamda tek bir ortak özelliği var ana karaktere yardımcı, destekçi ve onun için çok şey yapmış kadınlardan oluşmakta çoğunlukla. Bu da bende oy verenlerin çoğunluğunun erkek olduğu düşüncesini oluşturuyor. Üzgünüm ama ilk onda bağımsız ruhlu özgür hırçın ve tek başına da güçlü kadın karakter yok denecek kadar az. Robin ve Erza için mutluyum ama Erza mangakasının sunduğu fanservice olmasa belki de o sıralamada olmayacaktı. Bu da beni üzüyor. Gerçi birisi anket açıklamasını okumadan "Kendi zevklerinize göre karakter koymuşsunuz." demişti. Kendi favorilerimizi koysaydık çoğu kesim çoğu karakteri ve animeyi bilmezdi bile.

Dünyadaki en büyük anime platformlarondan birisinin ilk 50 si baz alınmasına rağmen objektif bir değerlendirme yapılmamış eleştirileri için bunu belirtmek istedim.

Herkese tekrardan teşekkür ediyoruz. Sezon sezon ve seneye uygun anketler de sunacağız ileride üşenmezsek :)

Abla yani zaten bu tarz şeyler dediğin gibi genel beğeniyi oluştuyor ve her yeni gelen nesil doğal olarak yeni çıkan animeleri izleyip onları beğenebiliyor. Eski animelerin bazıları çok uzun olduğu için artık izlemeye üşeniyorlar. Yine de bazı animelerin tek bir yanından dolayı abartılmasını ben pek sevmiyorum ama isteyen istediğini izleyip beğenir buna karışmamız na-mümkün. 

Evet yıllar geçse bile bazı karakterlerin kitlelere bıraktığı etkisi değişmiyor. Kadın karakterlerin aksine erkeklerden seçtiğim 3-4 tanesi çıkmış listeye. :D 

Kadınlar konusunda maalesef ki kim fan servis sağlamışsa onlar beğenilmiş gibi. Benim seçtiklerimden bir Robin bir de Violet var herhalde onlarda en sonda... Beni tanıyanlar biliyor abla, nerede güçlü nerede ayaklarının üzerinde duran hırçın kız karakter var ben ona aşık oluyorum. :D Hayao Miyazaki'nin filmlerini bundan çok severim, hepsinde ana karakter bir kadındır ve hepsi güçlü karakterlerdir. Hayao'nun amacı da zaten kadınların ne kadar güçlü olabileceğini göstermektir. 

Kendi zevkleriniz kısmı bayağı komik olmuş abla. :D 

İnşallah üşenmezsiniz. :) :waiting-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 35
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhaba arkadaşlar,    Sonuçları duyurmadan önce katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür ederiz.  İşte sizlere site izleyicilerinin genel profili:       Anke

Rem seçenler hayal aleminde yaşamaya devam ediyorlar...   Aynısının bir de pembesi olan waifu mu olur?

Büyük sitelerin top 50 si normalde kolay kolay oynamaz. Kimetsu no Yaiba, Violet Evergarden gibi çıkış tarihi yakın olmasına rağmen ilk sıralara oturmuş animeler bence büyük başarı oluşturuyor. Tek bi

Posted Images

• Forum Admin
pegasusejder, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Abla yani zaten bu tarz şeyler dediğin gibi genel beğeniyi oluştuyor ve her yeni gelen nesil doğal olarak yeni çıkan animeleri izleyip onları beğenebiliyor. Eski animelerin bazıları çok uzun olduğu için artık izlemeye üşeniyorlar. Yine de bazı animelerin tek bir yanından dolayı abartılmasını ben pek sevmiyorum ama isteyen istediğini izleyip beğenir buna karışmamız na-mümkün. 

Evet yıllar geçse bile bazı karakterlerin kitlelere bıraktığı etkisi değişmiyor. Kadın karakterlerin aksine erkeklerden seçtiğim 3-4 tanesi çıkmış listeye. :D 

Kadınlar konusunda maalesef ki kim fan servis sağlamışsa onlar beğenilmiş gibi. Benim seçtiklerimden bir Robin bir de Violet var herhalde onlarda en sonda... Beni tanıyanlar biliyor abla, nerede güçlü nerede ayaklarının üzerinde duran hırçın kız karakter var ben ona aşık oluyorum. :D Hayao Miyazaki'nin filmlerini bundan çok severim, hepsinde ana karakter bir kadındır ve hepsi güçlü karakterlerdir. Hayao'nun amacı da zaten kadınların ne kadar güçlü olabileceğini göstermektir. 

Kendi zevkleriniz kısmı bayağı komik olmuş abla. :D 

İnşallah üşenmezsiniz. :) :waiting-onion-head-emoticon:

Miyazaki'nin tüm filmlerinde ana karakter kadın gerçekten de bunu sen söyleyince fark etmem  de :D 

Listede sevmediğim kadın karakter pek yok ama geneli vasat. Erkekler vasat mı seviyor yoksa deyip taşlanacağım hahahha :cheer1-onion-head-emoticon:

En büyük sevincim listede Elizabeth olmayışı :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Katılan herkese ve onca yoğunluğuna rağmen üşenmeyip anketi hazırlayan Amygirl admine teşekkürler.

Gerçekten liste için söylenebilecek çok şey var, yukarıdaki yorumlar güzel ve önemli noktalara zaten parmak basmış üstüne pek bir laf etmeye gerek yok ama ama ama Levi için anti yorumları pek anlamıyorum açıkcası belki Amygirl adminin dediği gibi popüler olan antipatik olabiliyor bakış açısı geçerlidir. Snk da en sevdiğim karakter Levi olup tıpkı Narutodan Kakashi sensei, Fairy Tailden Laxus, Tengen Toppa Guren Laganndan Kamiya gibi bu animeye ağır gelen ve değeri tam verilmeyen bir karakter olduğunu düşünüyorum. Diyebilirsiniz ki ne tam verilmemiş bir değer, adam bir numara ama burada ki bir numara değerlendirmesine bile sıcak bakmayan bir kitle mevcut, gücü karakteri, yaşadıkları, olaylara bakış açısı ve bir çok özelliği ile bence Levi bir numara olmayı hak ediyor. Elbette hepimizin sevdiği karakterler en üstte olsun, yukarılardan hiç düşmesin isteriz ama popüler kültürde maalesef bizim birincimiz belki de daha tanınmıyor bile o yüzden bilindikler arasında en azında hak edilen bir başarı diye düşünüyorum. Kadın karakterlere söz bile söyleyemem o kadar vasat neyse ki Robin, Erza ve Violet varda azıcık mutluyum.  

Birde türler kısmı sürpriz oldu, ecchiyi ilk 3 de kesin görürüm diyordum ki bu insan gözlerim şaşkınlıkla açılıp kaldı?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

genel olarak tahmin ettiğim gibi çıktı ama one piece in en çok beğenilen 10 anime arasına girmemesi beni hem şaşırttı hem üzdü kakashinin narutoyu geçmesi beni baya şaşırttı

onun dışında oldukça güzel bi anket olmuş ellerinize sağlık ilerde yeni anketler gelir umarım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Amygirl, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Miyazaki'nin tüm filmlerinde ana karakter kadın gerçekten de bunu sen söyleyince fark etmem  de :D 

Listede sevmediğim kadın karakter pek yok ama geneli vasat. Erkekler vasat mı seviyor yoksa deyip taşlanacağım hahahha :cheer1-onion-head-emoticon:

En büyük sevincim listede Elizabeth olmayışı :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

Haha abla bende merak edip zamanında araştırıp öğrenmiştim. :D Hatta öğrenince bir tık şaşırıp biraz daha saygımı kazanmıştı. Güçlü kadınlar forever... :D 

Biraz öyle seviliyor abla ya. :/ Dediğim gibi nerede fan servis veriliyorsa oraya düşüyorlar. :D 

Aa evet sen deyince fark ettim en azından güzel şeyler de olmuş. :D 

Vega, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Katılan herkese ve onca yoğunluğuna rağmen üşenmeyip anketi hazırlayan Amygirl admine teşekkürler.

Gerçekten liste için söylenebilecek çok şey var, yukarıdaki yorumlar güzel ve önemli noktalara zaten parmak basmış üstüne pek bir laf etmeye gerek yok ama ama ama Levi için anti yorumları pek anlamıyorum açıkcası belki Amygirl adminin dediği gibi popüler olan antipatik olabiliyor bakış açısı geçerlidir. Snk da en sevdiğim karakter Levi olup tıpkı Narutodan Kakashi sensei, Fairy Tailden Laxus, Tengen Toppa Guren Laganndan Kamiya gibi bu animeye ağır gelen ve değeri tam verilmeyen bir karakter olduğunu düşünüyorum. Diyebilirsiniz ki ne tam verilmemiş bir değer, adam bir numara ama burada ki bir numara değerlendirmesine bile sıcak bakmayan bir kitle mevcut, gücü karakteri, yaşadıkları, olaylara bakış açısı ve bir çok özelliği ile bence Levi bir numara olmayı hak ediyor. Elbette hepimizin sevdiği karakterler en üstte olsun, yukarılardan hiç düşmesin isteriz ama popüler kültürde maalesef bizim birincimiz belki de daha tanınmıyor bile o yüzden bilindikler arasında en azında hak edilen bir başarı diye düşünüyorum. Kadın karakterlere söz bile söyleyemem o kadar vasat neyse ki Robin, Erza ve Violet varda azıcık mutluyum.  

Birde türler kısmı sürpriz oldu, ecchiyi ilk 3 de kesin görürüm diyordum ki bu insan gözlerim şaşkınlıkla açılıp kaldı?

Zeynep ablaaa özür dilerim Levi'ye laf attığım için. :D Bilmiyordum bu kadar hayranı olduğunu. :D Levi'ye karşı bir anti düşüncem yok, severim kendisini ama abartıldığını düşünüyorum sadece. Bence bahsettiğin özellikleri ele alırsak Levi'den daha çok şey yaşamış, daha güçlü olması, karakter açısından falan daha iyisi vardır benim gözümde.   

Kadın karakterler için düşüncem aynı zaten, maalesef çok kötü sonuçlar çıkmış.

Ecchi olayı da herhalde millet utanmıştır tıklamaya ne olur ne olmaz diye ama çıkan kadın karakterlerden hani o türün ne kadar tutulduğu belli (Highschool of the dead karakterinin ilk 10'a girmesi mesela.)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

utgk, 54 dakika önce tarihinde yazdı:

Nedense Monogatari serisini ve Araragi'yi göremedim...

listedeki seriler/karakterler falan daha çok yeni başlayan birisi için bile izlemelik ama biraz anime izlemeden Monogatari'yi izlemek bence zevk vermez. büyük ihtimalle 1 bölüm izleyip bırakan çoktur türkanimede ayrıca birazcık eski sayılır ucundan türkanimede tutsa zaten daha çok şaşırtıcı olurdu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
pegasusejder, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Haha abla bende merak edip zamanında araştırıp öğrenmiştim. :D Hatta öğrenince bir tık şaşırıp biraz daha saygımı kazanmıştı. Güçlü kadınlar forever... :D 

Biraz öyle seviliyor abla ya. :/ Dediğim gibi nerede fan servis veriliyorsa oraya düşüyorlar. :D 

Aa evet sen deyince fark ettim en azından güzel şeyler de olmuş. :D 

Zeynep ablaaa özür dilerim Levi'ye laf attığım için. :D Bilmiyordum bu kadar hayranı olduğunu. :D Levi'ye karşı bir anti düşüncem yok, severim kendisini ama abartıldığını düşünüyorum sadece. Bence bahsettiğin özellikleri ele alırsak Levi'den daha çok şey yaşamış, daha güçlü olması, karakter açısından falan daha iyisi vardır benim gözümde.   

Kadın karakterler için düşüncem aynı zaten, maalesef çok kötü sonuçlar çıkmış.

Ecchi olayı da herhalde millet utanmıştır tıklamaya ne olur ne olmaz diye ama çıkan kadın karakterlerden hani o türün ne kadar tutulduğu belli (Highschool of the dead karakterinin ilk 10'a girmesi mesela.)

Yok yawf ne özrü herkes düşüncelerini belli çerçeveler içerisinde paylaşmalı sen sevmiyorsan elbet vardır itici gelen bir tarafı yargılamıyorum burada?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.