Jump to content

TürkAnime Disqus banı

siyahprens

Önerilen İletiler

Öncelikle konuyla ilgili kısa özet geçeyim. Bu zamana kadar herhangi bir kuralı çiğnediğimi düşünmüyorum. Ta ki geçtiğimiz aya kadar. Ben öyle günlük siteye girip düzenli olarak yazı yazan, konuşan biri değilim. Bazen kimsenin cevap vermediği şeylere cevap vermek için yorum yaparım. Bazen düşüncelerimi ifade etmek için. İşte geçtiğimiz ay birisi eski bir yorumuma olumsuz bir şey yazmıştı. Ben de cevap vermek istedim. İşte o anda banlandığımı farkettim. Profilimi kontrol ettim herhangi bir mesaj uyarı yok. Yaptığım yorumlara baktım, dedim acaba yanlış bir şey mi dedim diye, yok... Şuan ben neden banlandım diye sormuyorum size. Yani bana kalkıp da soru-cevap kısmına konu aç demeyin lütfen. Burası istek, şikayet ve öneri kısmı yanılmıyorsam ? Önerim şudur: Üyelerinizi engelleyecekseniz bari bunun bir açıklamasını yapın. Bunlar hazır mesaj şeklinde de olabilir ( çok meşgul olduğunuz için ). Yani orada mesaj sekmesi var, mail adresimizi görebiliyorsunuz. Ama tam tersi durumda biz size ulaşamıyoruz. Kim bu banlamaları yapan, yorumları silen admin ? Bilmiyoruz. Discorda gidin diyorsunuz, nerede bu link ? Kiminle muhatap olacağız ? Daha açık ve iki yönlü iletişim izlemeniz daha bilinçli bir forum oluşması konusunda anahtar olacaktır. Herkesin işi gücü var. Buradan sorumlu olan arkadaşların da eminim ki stresli bir hayatı vardır. Ancak siz de biliyorsunuz ki sizin muhatap olduğunuz kişiler site içerisinde sorun yaşamış üyeler. Yani onlar kendilerine haksız yapıldığını düşünüyorlar, sizin "bi de bununla mı uğraşacağım ya" demenizin böyle bir iş için hiç uygun olmadığını söylersem sanırım hak verirsiniz. Kendi sorunumla alakalı olarak eğer bana yardımcı olamıyorsanız ulaşabileceğim birilerinin bilgilerini verirseniz müteşekkir olurum. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

1.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

siyahprens, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Öncelikle konuyla ilgili kısa özet geçeyim. Bu zamana kadar herhangi bir kuralı çiğnediğimi düşünmüyorum. Ta ki geçtiğimiz aya kadar. Ben öyle günlük siteye girip düzenli olarak yazı yazan, konuşan biri değilim. Bazen kimsenin cevap vermediği şeylere cevap vermek için yorum yaparım. Bazen düşüncelerimi ifade etmek için. İşte geçtiğimiz ay birisi eski bir yorumuma olumsuz bir şey yazmıştı. Ben de cevap vermek istedim. İşte o anda banlandığımı farkettim. Profilimi kontrol ettim herhangi bir mesaj uyarı yok. Yaptığım yorumlara baktım, dedim acaba yanlış bir şey mi dedim diye, yok... Şuan ben neden banlandım diye sormuyorum size. Yani bana kalkıp da soru-cevap kısmına konu aç demeyin lütfen. Burası istek, şikayet ve öneri kısmı yanılmıyorsam ? Önerim şudur: Üyelerinizi engelleyecekseniz bari bunun bir açıklamasını yapın. Bunlar hazır mesaj şeklinde de olabilir ( çok meşgul olduğunuz için ). Yani orada mesaj sekmesi var, mail adresimizi görebiliyorsunuz. Ama tam tersi durumda biz size ulaşamıyoruz. Kim bu banlamaları yapan, yorumları silen admin ? Bilmiyoruz. Discorda gidin diyorsunuz, nerede bu link ? Kiminle muhatap olacağız ? Daha açık ve iki yönlü iletişim izlemeniz daha bilinçli bir forum oluşması konusunda anahtar olacaktır. Herkesin işi gücü var. Buradan sorumlu olan arkadaşların da eminim ki stresli bir hayatı vardır. Ancak siz de biliyorsunuz ki sizin muhatap olduğunuz kişiler site içerisinde sorun yaşamış üyeler. Yani onlar kendilerine haksız yapıldığını düşünüyorlar, sizin "bi de bununla mı uğraşacağım ya" demenizin böyle bir iş için hiç uygun olmadığını söylersem sanırım hak verirsiniz. Kendi sorunumla alakalı olarak eğer bana yardımcı olamıyorsanız ulaşabileceğim birilerinin bilgilerini verirseniz müteşekkir olurum. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

1.png

Bir günde binlerce yorum atılıyor, bazen yüzün üzerinde insan banlanıyor. Herkesin tek tek uyarılması gibi bir imkan mevcut değil. Keza herkese tek tek mail atılması da mümkün değil. Kurallar açık, kural ihlali durumunda bir de uyarıyla uğraşma şansı yok moderatörlerin.

Discord girişlerini neden bulamadığınızı anlamadım. Sitede de forumda da kabak gibi mevcut her ikisinin linki de.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Türkanime Tv discord sunucusuna girdiğinizde gayet açık şekilde bizlere ulaşabilirsiniz. İşimizi olması gerektiği gibi yapıyoruz, kurallara uyup uymamak sizlerin elinde. Haksız banlandım diyen herkesin genelde ban sebebi fazlasıyla korkunç oluyor bu yüzden “haksız” banlanma gibi bir durum yoktur. Moderatörler olarak banlamak için banlamıyoruz. İyi seyirler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

konuyla alakalı discordda yetkili biriyle görüştüm. 300 e yakın yorumu olan biriyim. Dediğim gibi düzenli girip yazan biri değilim. Bazen uzun yazarım bazen geyiğine kısa şeyler yazarım. Banlanma sebebimi de öğrenmiş bulunuyorum. Şahsi olarak yaptığım yorumun uygunsuz olduğunu kabul ediyorum ama banlanma sebebi olarak görmüyorum. Çünkü hangi kuralı çiğnediğimi anlayamadım. Yaptığım yorum kelime olarak hakaret ve ya cinsel bir öğe barındırmamaktadır ama bir şeyleri ima etmemin de aynı şekilde sayıldığını öğrenmiş bulunuyorum. Evet (size göre) kötü bi şeyler yazdım ama kendi otosansürümü uyguladım. Forum kuralları bağlamında beni hangi sebepten kalıcı uzaklaştırdığınızı öğrenmek istiyorum. Tek istediğim olay bu. Tabi asıl isteğim insanlarla iletişime geçip durumu bildirmenizdi ama "Eolo-sama" böyle bir iletişim içerisine giremeyeceklerini belirtti. Bu arada kendi yorumlarım içinde banlanma sebebim olan yorumu görememiştim ama ilgili moderatöre yazınca bana hemen gösterdi. İlgili görseli altta paylaşıyorum. Yargılamak bedava. Yani ne kadar ahlaksızsın, nasıl böyle iğrenç konuşursun diyebilirsiniz ama biraz objektif bakın, ben bu yorumda herhangi bir şeyi açık açık söylüyor muyum ? 

Bu arada animeyi bilmeyen arkadaşlar için neden böyle bir yorum yaptığıma dair fikir olması açısından aynı animeden bir kesit sunuyorum : 

omr69ZI-SougrXacpWJctA.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eh güzel, ben rencide etmemek adına yorumu buraya koymayacaktım ama kendin koymuşsun zaten :D Konuyu da kilitliyorum ama silmiyorum, haksız yere banlandığını iddia edenler böyle yorumlardan ötürü banlanmış oluyorlar genellikle. İbret-i alem için kalsın burada:

omr69ZI-SougrXacpWJctA.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.