Jump to content

Wit Studio neden Attack On Titan'ın 4. Sezonunu Yapmadı ?

CarryDesign

Önerilen İletiler

Anime yapmak çok zaman ve çaba gerektirir.

Geçenlerde animenin nasıl yapıldığına dair bir dokümanı izledim ve ona harcanan iş miktarı bir kişiyi bile öldürebilirdi.

Wit Studio'da bir yıl boyunca yapılacak bir anime var. Programları dolu.

Vinland Saga (henüz izlemediğim) Wit Studio'nun tüm prodüksiyon zamanlarını harcadığı projelerden biri.

Aslında Studios'un başka bir stüdyoya, gerekirse işlerini transfer edeceğini düşünmemiştim ama bu özel olay beni çok hoş ve biraz da üzücü bir şekilde çok şaşırttı.

Wit Studio, animeyi Mappa stüdyosuna aktardı.

Bu, anime izleyicilerinin bu yıl sezona gerçekten sahip olmasını sağlamak içindir.

Manga da sona eriyor.

Mappa'nın karakter tasarımlarına ve sahneye oldukça hakim olduğu görülüyor… Kamera işini Wit'in yaptığı gibi idare edip edemeyeceklerini bilmiyorum.

Dürüst olmak gerekirse en iyisini umuyorum.

Kaynak: https://www.quora.com/Why-isn-t-Wit-Studio-making-Attack-on-Titan-season-4

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

akadus, 25 dakika önce tarihinde yazdı:

14 Bölüm oldu ve ben gayet memnunum. Hem hızlı geldi hem de kaliteli geldi. Titanlar tatmin etti ama insan çizimleri mangayla aynı olsa da ben wit tarzını daha çok sevmiştim.

bende wit tasarımını çok sevmiştim ve ilk izlediğimde 4. sezonda başka stüdyo olduğunu görünce açıkçası üzülmüştüm. Başlarda çizimleri ne kadar kötü bulsam da sonradan gerçekçi detayları olduğunu fark ettim. Bir forumda "Kaguro Chan" adlı bir kullanıcı "Wit Studio, renklendirmede Mappa'yı, Mappa ise sanat tarzında Wit Studio'yu geride bırakıyor." yazmış. Buna katılıyorum. 2 studio da yapabildiklerinin en iyisini başarıyorlar. Ayrıca aynı forumdan çevirerek okuduğum yazıda, (yazarı Ashley Tien) mappa ile wit'in cgı kullanım tarzları daha farklı. Wit daha detaylandırarak ve renk paletini oldukça geniş tutarak karakterleri daha da kanlı canlı bir hale getirdi. Bunun yanında mappa daha "düz" diyebileceğim bir renk paleti kullanarak karakterlerin Ashley'in dediğine göre daha "plastiğimsi" gösterdi. Ama yine de belirteyim ki iki stüdio da gerçekten muhteşem iş çıkartıp bizim gibi türkiyeden insanları bile etkileyip gözlerini kamaştırdılar. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Wazu, 24 dakika önce tarihinde yazdı:

Bence gayet iyi iş çıkardı Mappa. Bir sürü de anime ile geldi AoT'un yanında hem de. 2020'yi sırtladığını düşünüyorum hatta ben

Evet dediğin gibi iyi bir iş çıkardı fakat ellerinde Jujutsu Kaisen'gibi bir anime var, Jujutsu'ya yoğunlaşacaklar. Attack On Titan'ın 16 Bölüm olması bunu doğrulayabilir sanırım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

CarryDesign, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Evet dediğin gibi iyi bir iş çıkardı fakat ellerinde Jujutsu Kaisen'gibi bir anime var, Jujutsu'ya yoğunlaşacaklar. Attack On Titan'ın 16 Bölüm olması bunu doğrulayabilir sanırım.

Kesinlikle katılıyorum, global olarak ilgi görmüş bir anime nede olsa mappa en iyi animesini yapıyor olabilir. Attack On Titan animesi için düşüncem uzattılar zaten animeyi bitiş sezonunu yaparak iyi bir basamak atmış olabilirler.

tenor.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Wit'in aydınlatması, sahnelerin parlaklığı hele ki 3. sezonda deniz sahnesi çok güzeldi. Mappa'nın karanlık temasına pek alışamadım ben. Karakterler güzel gözüküyor lakin orman sahnelerinde vs. karanlık tema tam oturmamış gibi. 

CGI meselesinde ise Wit'in de aksaklıkları vardı fakat çok göze batmamıştı ama Mappa'da bu sahnelerde eksiklikler var biraz. Yine de kısa sureye rağmen iyi bir iş çıkarmışlar tebrik etmek lazım. 

Umarım 2. partı harikulade bir şekilde yaparlar, zirvede kalırlar...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mika-desu, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Wit'in aydınlatması, sahnelerin parlaklığı hele ki 3. sezonda deniz sahnesi çok güzeldi. Mappa'nın karanlık temasına pek alışamadım ben. Karakterler güzel gözüküyor lakin orman sahnelerinde vs. karanlık tema tam oturmamış gibi. 

CGI meselesinde ise Wit'in de aksaklıkları vardı fakat çok göze batmamıştı ama Mappa'da bu sahnelerde eksiklikler var biraz. Yine de kısa sureye rağmen iyi bir iş çıkarmışlar tebrik etmek lazım. 

Umarım 2. partı harikulade bir şekilde yaparlar, zirvede kalırlar...

Aslında bakarsan grafik ışıklandırma olarak Mappa'yı tercih ederdim fakat Eren,Jean,Zeke,Reiner hariç Karakter Düzenlemesinde Wit'i tercih ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

CarryDesign, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Aslında bakarsan grafik ışıklandırma olarak Mappa'yı tercih ederdim fakat Eren,Jean,Zeke,Reiner hariç Karakter Düzenlemesinde Wit'i tercih ederim.

Ben alışamadım, final arcına uygun aslında karanlık mod ama bilemiyorum..

Karakterler güzelden kastım Marley karakterleri idi.  Mikasa'nın bütçesini alıp Armin'e yatırmışlar orası da ayrı bir konu:teehee-crazy-rabbit-emoticon: Lewi çok gözüme batmasa da Eren'de eksiklikler seziliyor.

Tek umudum 2. partta güzel işler çıkarılması :onion_emo_2_by_theg_force:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mika-desu, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben alışamadım, final arcına uygun aslında karanlık mod ama bilemiyorum..

Karakterler güzelden kastım Marley karakterleri idi.  Mikasa'nın bütçesini alıp Armin'e yatırmışlar orası da ayrı bir konu:teehee-crazy-rabbit-emoticon: Lewi çok gözüme batmasa da Eren'de eksiklikler seziliyor.

Tek umudum 2. partta güzel işler çıkarılması :onion_emo_2_by_theg_force:

4. Sezonun 3. Sezondaki gibi 2. Part olacağını sanmıyorum ama olursa Attack On Titan sevenler için iyi karşılanır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.