Jump to content

40 Yaşında Otaku (Oğlum için anime arşivi hazırlıyorum. Önerileriniz beni sevindirir.)

oscars_andre

Önerilen İletiler

Merhabalar,
İzlediğim kısa ve iyi serilerden öneride bulunmak isterim;
1- Dororo: İntikam teması üzerinden ilerleyen, atmosferi ve hikayesi insanın içine dokunan serilerden. Kesinlikle izlenmeli.
2- Shingeki no Kyojin: Her sezon üstüne koyarak ilerleyen, savaşlarda o ortamı hissettiren, savaşları izlerken kendiniz savaşıyormuş gibi heyecanlandığınız duyguları güzel işleyen bir seri.
3- Made in Abyss: İzlerken içimde çok ilginç duygular oluşturan, kesinlikle deneyimlenmesi gereken bir yapım. Başlangıcından çok farklı bir yola ileriyor ve 3. Film ile gerçekten serinin havasını baştan aşağı değiştiriyor. 
4- Code Geass: Arkasında mükemmel bir zeka yatan güzel taktik savaşları içeren, en güzel karakter gelişimlerinden birini başaran bir anime. Hikayesi bir şaheser, Mecha türünü sevmeyenleri bile kendine çekecek kadar iyi.
5- Dr. Stone: Orijinal manga serisine sadık kalınmış mükemmel bir anime. Yine çok güzel zeka savaşları içeren bu anime hoş mizahıyla da kendine çekecek iyi bir yapım.
6- Avatar The Last Airbender: Anime olmasa da anime niteliğinde bir çizgi dizi. Hiç kimsenin başaramadığını başarıp hem çocuklarca hem de büyüklerce sevilecek bir iş yapmışlar. Mükemmel bir mizah, sağlam karakterler, çok iyi bir karakter gelişimi ve güzel bir hikaye.
7- Erased: Çok ilgi çekici bir hikayeye sahip. Dedektiflik hikayesi tadında ama klasiklerinden daha farklı bir hikaye akışı var animenin. Çok güzel bir yapım yine.
Daha herkesin gözünden kaçacak tonla yapım olacaktır, ama oğlunuzun da bu kültüre girdikçe kaliteli işleri kendi kendine keşfedeceğine inanıyorum. 
Saygılar :)

Düzenlenme: ahmetselim_79 tarafından
Unutulan Maddeler
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 71
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhabalar   Evet 40 yaşında ve hala usanmadan anime takip eden, yeni animeler keşfetmeye çalışan, eski animeleri düzenli aralıklarla tekrar izleyen, izleten, çevresine yayan, kişiliği belir

Selamlar bende 46 yaşında bir anneyim. Yaşıtlarla fikir alışverişi fırsatı bulmak güzel. Yetişkinlere hitap eden anime sayısı daha az ama bir çok shonen anime de muhteşem ön yargılı olmayın. Naruto be

Full Metal Alchemist Brotherhood Death Note Attack on Titan Promised neverland Dr.Stone Another Dororo Made in abyss Vinland saga (+16) Steins; Gate One

Posted Images

Merhabalar, oğlunuzu küçük varsayarak önce şunları Türkçe dublaj izletmenizi öneririm:

Heidi (Yeniden çizilmişi var ama ben eskisini öneriyorum) (Erkek, kız farketmez herkes izlemeli. Mutlaka bu başyapıtı izletin, sizin de izlediğinizi düşünüyorum asla eskimeyen bir anime)

Yugi oh ilk sezonları

Beyblade ilk sezon

Pokemon

İlk başlarda böyle heyecan verici animeler izletin sonra duygu katan (Naruto vb.) animeleri izletirsiniz.

Film önerisi Sword of the stranger 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dr.Stone

Nanatsu no Tanzai

Goblin Slayer

Overlord

Attack of Titan

Tensei shitara Slime Datta Ken

Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Highschool of the Dead

Ben-To

İzlediklerim arasında en beğendiklerim bunlar inşallah yardımcı olmuşumdur.Bi de yeni çıkan animelere bakmanıda tavsiye ederim güzel isekai animeler var

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar, sanırım buralara ilk bir şeyler yazışım. Ancak görünce cevap vermeden duramadım.

Öncelikle bahsettiğiniz çok uzun soluklu animeler konusunda bir noktada size katılsam dahi bazı eserlerin (dediğiniz gibi bir noktada iş ticarete ve pazarlamaya dönse de) izlenmesinden tarafım. Bu Naruto olabilir, One Piece olabilir. Bir şans verilebilir. Asıl önermek istediklerime geçersek;

Hunter x Hunter ile başlamak istiyorum. Gerçekten başyapıtlardan birisidir benim gözümde. Oğlunuz için ilerleyen bölümlerin uygunluğundan emin değilim (yaşı dolayısıyla sonlara doğru sizin için sorun olur mu bilmiyorum). Ama en azından sizin kesinlikle izlemeniz tavsiye ederim.

Yine yanıtlarda Attack on Titan önerileri gördüm. Kesinlikle bir diğer başyapıt. Zekice planlanmış senaryosu olsun karakter gelişimleri olsun müthiş bir seri ancak aynı şekilde oğlunuzun yaşı küçükse çok da uygun olmayabilecek serilerden. Ancak siz kesinlikle izlemelisiniz.  

Onun dışında: Full Metal Alchemist Brotherhood, My Hero Academia, Dr.Stone, Haikyuu serilerini şiddetle tavsiye ederim.

Drama konusuna yaklaşımınız nasıl bilmiyorum ancak Your Lie in April'i de listenize yazmanız taraftarıyım. Klasik müzikle ilgilenen gençlerin hayatını anlatan bir seridir. 

Fruits Basket, kesinlikle güzel mesajlar ve duygu geçişleri içeren bir seri. İlk yapımını bilmiyorum ancak remake halini keyifle izledim.

Çok da uzatmak istemiyorum. Umarım hoşunuza gidecek bir şeyler bulabilirsiniz. İyi seyiler :)

(Küçük yaştan bahsettim ancak ortaokul çağındaki gençlerin yukarıdaki serileri izlemesinde hiçbir sıkıntı olacağını sanmıyorum. O konuda yanlış anlaşılma olmasın.)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kendi açınızdan düşünmüşsünüz tabi ki ama yaşınız gereği çocuğunuzun ve sizin zevklerinizin farklı olacağına şüphe olmasa gerek. Animelerde bir alt mesaj olmasını ben de çok severim ama bir animeyi izlemem için veya güzel olması için çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Kendi açımdan anlatmam gerekirse bir genç olarak eski animeleri  çizimlerinden dolayı ön yargılı yaklaşıyorum genellikle ama güzel bir  hikayesi olan animeleri de kesinlikle izlerim . Dediğim gibi benim için de animelerin içerikleri çok önemli olduğu gibi aynı zamanda içinde geçen güzel sözler de beni çok etkiliyor ;

Hyouka da geçen "i scream" gibi veyahut Jujutsu kaisen'de geçen (tam olarak emin değilim) "Dünya'daki tek eşitlik Dünya'nın eşitsiz olmasıdır." gibi. Dediğim gibi ama sadece animelerin hayatınıza bir şey katması gerektiğini düşünmüyorum . Önermek istediğim anime ise boku dake ga inai machi nedendir bilmiyorum , birisi "En sevdiğin anime hangisi ?" diye sorduğunda aklıma tek gelen animedir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba. Sizin gibi veteran bir üyeyi aramızda görmek büyük zevk. Verdiğiniz örneklerin hepsi favorim veya favorim olma potansiyeline sahip seriler. Bu yüzden önerilerimi oğlunuzdan çok sizi merkeze alarak yazacağım. 

-Armoret Trooper Votoms ve aynı evrende geçen Armor Hunter Mellowlink: İlk sıraya bu ikisini yazarım.

-Ginga Eiyuu Densetsu (izleme sırası My Conquest is the Sea of Stars, Overture to a New War, ana seri, gaiden serileri): Animenin zirve notalarından bir tanesi.

-Black Jack OVA & Black Jack the Movie

-Patlabor the Movie & Patlabor 2 the Movie

-Ai Monogatari: 9 Love Stories

-Wicked City

-Midnight Eye Gokuu (Cobra'nın mangakasından)

-Oniisama-e (Rose of Versailles'in mangakasından)

-Ashita no Joe & Ashita no Joe 2

Spoiler

Gerçek final müziği Ashita no Joe 2 The Movie sonunda çalan Joe Remember

-Top wo Nerae Gunbuster

-Riding Bean

-Roujin Z

-Mitsuru Adachi (mangaka) serileri: Cross Game, Touch, H2, Miyuki, Hiatari Ryoko, Noomi Witches,Mix... kısaca Mitsuru Adachi'ye dair ne varsa.

-Mushishi: En az Princess Mononoke kadar doğayla iç içe olan mistik bir başyapıt.

-Eve no Jikan

-Sakasama no Patema

-Satoshi Kon filmleri: Tokyo Godfathers, Perfect Blue, Millennium Actress, Paprika, Memories, Paranoia Agent

-Mamoru Hosoda filmleri (Bakemono no Ko dışında): The Girl Who Leapt Through Time, Ookami Kodomo no Ame to Yuki

-Yasuhiro Yoshiura filmleri: Eve no Jikan, Sakasama no Patema, Harmonie, Pale Cocoon, Mizu no Kotoba

-Fate Zero

-ACCA 13-ku Kansatsu-ka

-Aoi Bungaku Series

-Fune wo Amu

-Masaaki Yuasa (yönetmen) serileri: Ping Pong the Animation, Yojouhan Shinwa Taikei, Kemonozume, Kaiba, Eizouken ni wa Te wo Dasu na

-Hi no Tori Serisi (Hi no Tori: Houou-hen & Hi no Tori: Yamato-hen & Hi no Tori: Uchuu-hen)

-One Outs

Kısa Tadımlıklar:

-Otona Joshi no Anime Time

-Fumiko no Kokuhaku

-Furiko

-Puparia

-Koitabi True Tours Nanto

-Tsumiki no İe

Şimdilik aklıma bunlar geldi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yani buraya anime listemi bırakıyorum bizzat araştırıp sevdiğin olursa arşivine ekleyebilirsin :)

1.Darling in the franxx

2.Charlotte

3.Naruto

4.Naruto Shippuuden

5.Boruto : Naruto Next Generations 

6.Nekopara

7.Re:zero

8.Mirai Nikki

9.Demon slayer : Kimetsu no yaiba

10.Date a live

11.Soul Eater 

12.Kakegurui

13.One Peice

14.Kimi no wa

Listem bu kadar değil normalde ama önerebileceğim animeler bunlar 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu aralar spor animelerine taktığımdan onlardan tavsiye vereyim

-Haikyuu(Voleybol)

-Baby Steps (Tenis)

Prence Of Tennis (İlk sezonu iyiydi )

Kuroku No Basket (Basketbol)

Major serisi (Beyzbol konulu  ben de hala devam diyorum sevdim güzel bayağı )

En favori animelelerimden biri olan  Naruto (ileride çocuğum olursa onla beraber izlemek isterim yani)

One Piece animesini de tavsiye ederim ama çocuğun yaşına uygun olur mu bilmiyorum harika bir anime .

Attack on Titan çok güzel bir anime ama çocukların yaşına uygun değil.

Lovely Complex de güzel bir romantik komedi animesiydi. Aklıma bunlar geldi şimdilik.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.