Jump to content

40 Yaşında Otaku (Oğlum için anime arşivi hazırlıyorum. Önerileriniz beni sevindirir.)

oscars_andre

Önerilen İletiler

Oğlunuzun ilk izlediği anime onun için çok önemli ve aynı zamanda onun animelere olan bakış açısını belirleyen anime olucak o yüzden eğer daha önce hiç anime izlemediyse hajime no ippo veya initial d gibi bir yapımın daha olumlu olacağını düşünüyorum tabi yaşı yüksekse eğer küçükse pokemonla başlanabilir ilk sezon çocuklar için birçok şeyi aşılayan güzel ve örnek bir çizgi film gibi ilerliyor oğlunuzun gelişimi açısından olumlu olacağını düşünüyorum fakat diğer sezonları önermem ayrıca yaşı küçükse mümkün olduğunca ecchi saçmalığından uzak tutmanızı öneririm iyi akşamlar

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 71
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhabalar   Evet 40 yaşında ve hala usanmadan anime takip eden, yeni animeler keşfetmeye çalışan, eski animeleri düzenli aralıklarla tekrar izleyen, izleten, çevresine yayan, kişiliği belir

Selamlar bende 46 yaşında bir anneyim. Yaşıtlarla fikir alışverişi fırsatı bulmak güzel. Yetişkinlere hitap eden anime sayısı daha az ama bir çok shonen anime de muhteşem ön yargılı olmayın. Naruto be

Full Metal Alchemist Brotherhood Death Note Attack on Titan Promised neverland Dr.Stone Another Dororo Made in abyss Vinland saga (+16) Steins; Gate One

Posted Images

Bu soruyu sorduğunuza göre yaşının küçük olduğunu tahmin ediyorum çünkü sizin yaşınızdaki bir anime izleyicisinin eminim eski ve ağır animeler önebiliceğinizi var sayıyorum benim bakış açımdan yaşını tam bilmesem de henüz ilk okula gidiyor ise kesinlikle Dr.Stone izletmelisiniz hatta ve hatta ilk sıraya koyup hemen başlasanız buna çok iyi olur çünkü Dr.Stone tam olarak hem her yaşa hitap eden hemde çocuklarda bilime bir sevgi besletebilecek bir anime 21 yaşındayım ben bile kalkıp bazı şeyleri denemek istiyorum animede yaptıkları örnek vermek isterdim ama spoiler kaçmasın diye bir şey demeyeyim. Kısa ve öz olarak nacizane tavsiyem Dr. Stone'dur şimdiden iyi seyirler.

Edit1:Yazdıklarınızın bir kısmını okuduğumdan önceki yorumlarım üsttekilerdi. Sonuna kadar okuduğumda ise gerçekten çocuğunuzun yaşamı için + olabilicek bir anime daha önereyim bu bir film Koe no Katachi yaşamdan kesitler tarzında  bir anime konusu ise duyma engelli bir kız okula nakil oluyor ve bizim ana karakterimiz de ona zorbalık etmesi ile başlıyor her şey bundan daha fazlasını söylersem ne yazık ki spoiler niteliği taşıyabilir o sebeple kendiniz bakarsanız çok daha faydalı olur bu 2 animeyi kesinlikle listenizin ilk sıralarına yerleştirirseniz eğitim ve farkındalık yaşında bir çocuk olduğunu var sayarsan en iyisi olabilir bunlar. Henüz aklıma daha iyileri gelmese de bu iki animeyi siz de izleyin dediklerimin boşa olmadığını anlarsınız

Edit2: Bu arada unutmadan eklemek isterim bir hayat dersi verebilir mi veremez mi yada yön gösterici olur mu bilmem fakat finali beni en çok etkileyen anime olarak Darling in the Franxx i yazmazsam kendimi kötü hissederim buraya biraz daha yaşı ilerlediğinde ergenlik döneminde özellikle Darling in the Franxx animesini kesinlikle izletmenizi öneririm.
(Buraya isimleri tek tek yazıyorum not alırken kopyalarken vs kolaylık olsun)
1. Dr. Stone
2.Koe no Katachi
3.Darling in the Franxx

Düzenlenme: UraharaBenihime tarafından
Eksik kaldığını düşündüğüm şeyler vardı
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

oscars_andre, 17 saat önce tarihinde yazdı:

Anime, benim için "The Greats" ve "others" diye ikiye ayrılır. Belirli bir mesajı ve alt mesajı olmalı, belirli duyguları harekete geçirmeli ve transfer etmeli, bir kavrayışa sebep olmalı ve hayata dokunmalı. Bunların da ötesinde varlığında bile habersiz olduğumuz hayatları deneyimlememizi sağlayarak empati becerimizi keskinleştirmeli.

Merhabalar, eşimle yazınızı keyifle okuduk :)

Çocuğunuzun yaşını belirtmemişsiniz :(

?Önerilerimiz mümkün olduğunca "Rasyonelliği ve Ruhsal" ölçütleri bozmayacak ve mümkünse bir tık daha bakış açısını geliştirecek animeler olacaktır. 

?Özellikle "Film" olarak önerilerimizi yaptık. 

Çocuğunuz hakkında daha detaylı  Anime "Önerileri" almak isterseniz lütfen çekinmeden özelden  yazabilirsiniz.

?Türkçe Dublaj:

1. Kari-Gurashi No Arietti --> (Dublaj Seslendirmede Gayet İyidir.) +8 Yaş İçin Uygundur.

2. Neko No Ongaeshi (The Cat Returns) --> (Dublaj Seslendirmede Gayet İyidir.) +8 Yaş İçin Uygundur.

3. Majo No Takkyuubin (Kiki's Delivery Service) --> (Dublaj Seslendirmede Gayet İyidir.) +8 Yaş İçin Uygundur.

4. Tonari no Totoro (My Neighbor Totoro) --> (Dublaj Seslendirmede Gayet İyidir.) +8 Yaş İçin Uygundur.

5. Tenkuu no Shiro Laputa (Castle in the Sky) --> (Dublaj Seslendirmede Gayet İyidir.) +8 Yaş İçin Uygundur.

6. Mirai no Mirai --> (Dublaj Seslendirmede Gayet İyidir.) +8 Yaş İçin Uygundur.

7. Bakemono no Ko (The Boy and the Beast) --> (Dublaj Seslendirmede Gayet İyidir.) +13 Yaş İçin Uygundur.

?Altyazılı:

1. Chiisana Eiyuu: Kani to Tamago to Toumei Ningen --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

2. Penguin Highway --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

3. Omoide no Marnie (When Marnie Was There) --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

4. Uchuu Show e Youkoso (Welcome to THE SPACE SHOW) --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

5. Koe no Katachi --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

6. Ookami Kodomo no Ame to Yuki --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

7. Omae Umasou da na --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

8. Hirune Hime: Shiranai Watashi no Monogatari (Napping Princess) -->  ( Altyazılıdır) +13 Yaş İçin Uygundur.

9. Coquelicot-zaka kara (From Up on Poppy Hill)  --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

10. Brave Story  --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

11. Wakaokami wa Shougakusei! Movie (Okko's Inn)  --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

12. Layton Kyouju to Eien no Utahime (Professor Layton and the Eternal Diva)  --> ( Altyazılıdır) +8 Yaş İçin Uygundur.

13. NiNoKuni --> ( Altyazılıdır) +13 Yaş İçin Uygundur.

Şimdiden Çokça İyi Seyirler Dileriz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Önerim yaşı küçükse olabildiğince cars gibi animasyon filmleri izletmelisiniz animelerden ziyade.Yavaş yavaş büyümeye başlayınca shounen Kny ve fmab gibi (bnha veya black clover değil).Ondan sonra ise yavaş yavaş erased charlotte sonra ise mushishi ve cowboy bebop gibi animeler izletmelisiniz.Çok aşırı anime izletmeye gerek yok sonuçta.Haikyuu ve kuroko no basket gibi yapımlar izledikten sonra spora , steins gate ve dr stone izletirseniz bilime ilgi duyabilir.

Edit: Lady oscar , cowboy bebop . Ağzınızın tadını biliyorsunuz hocam.Bizlerin size anime önermesine gerek yok bile :) (ya da oglunuza)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kendimce birkaç anime önermek istiyorum. Büyük ihtimalle oğlunuzun yaşı küçük bu yüzden Haikyuu! uygun olabilir. Bir voleybol (sanırım) takımının komik anılarını anlatıyor. Yukarıda da belirtilenlerden de ilham almak istiyorum, Koe no KatachiShingeki! Kyojin Chuugakkou ve Beyblade Burst da uygundur. Lakin ilk yorumdaki gibi Ecchi, Shounen Ai, Yuri ve Yaoi gibi türlerden kesinlikle uzak tutmanızı öneririm. 11 - 16 yaş arası ciddi anlamda bu konulara sarmış vaziyette. Eğer oğlunuz olgunsa ve yaşı 14-15 ise, Darling In The FranXX, Yakusoku no Neverland, Kimetsu no Yaiba, Naruto, Shingeki No Kyojin, Bungou Stray Dogs, Death Note, Your Lie in April, Saiki K, Boku no Hero Academia, Akame Ga Kill! İzlemesini öneririm. Hayırlı akşamlar, iyi geceler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba hoşgeldiniz, Cowboy Bebop izlemiş olduğunuzdan aklıma gelen uzay/bilim kurgu tarzı animeleri önermek istedim bunlar da Uchuu Senkan Yamato ve Legend of the Galactic Heroes. Aslında bu önerdiğim seriler ne kadar çocuk izleyiciler için uygun bilmiyorum. Içerisinde yetişkin konular barındırıyor: Siyaset, savaş, soykırım, romantizm ve drama. Ama ders alınabilecek sahneler, kulağa küpe olacak ön sözleri olan ve bitirdiğinizde kendinizi dolu dolu ama aynı zamanda boşlukta hissettiğiniz serilerden. İyi seyirler dilerim. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şahsen dram bazında

-clannad(özellikle after story)

-kokoro connect

aksiyon olarak

-one punch man 

-magi labyrinth of magic 

komedi olarak ise

-danshi koukousei no nichijou 

-ve bel altı mizah bolca bulunsa da shimoneta 

ve son olarak önce mangasını okursanız kanımca bir altın madeni olan 

-kagerou project (animesi mekakucity actors olarak geçer)

Bunlar yeni olan(2000ler sonrası) ama güzel olduğunu düşündüğüm eğlenceli genellikle az bilinen animeler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.