Jump to content

Animeler Üzerindeki Rastlantısal Benzerlikler Biliyormusunuz ?

sousuke

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Evet Japon tarihinde gerçekten de Shinsengumi var ve bu karakterler de gerçekte olan kişilerden geliyor. Ama yanılmıyorsam adlarında bazı değişiklikler yapılmış.

Mesela http://en.wikipedia....ki/Saitō_Hajime burada gerçek Saitou Hajime var.

Ayrıca Gintama'nın bir bölümünde bu konuya değiniliyor. Katsura da tarihi bir kişilik baz alınarak yapılmış. Hijikata ve Katsura ile tarihsel kişilerin çakmaları diye dalga geçiyorlardı. :D Onlar da bunun zorluklarından falan bahsediyorlardı.

Hımm belli oluyor zaten adamlar insanları hem eğlendiriyor hem de bilgilendiriyor :)

bir de Hakuouki'de İnoue ve Matsumoto soyadları kullanılmıştı bu soyadları bayağı bir animede gördüm ilginç :huh:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 57
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

En basitinden neredeyse tüm animelerde okulların görünüşü aynı :good-job-onion-head-emoticon:  bonus olarak birde aşağıda resmini verdiğim yer de sayamayacağım kadar çok animede mevcut  :embarrassed1

selamlar hiç aranızda animelerdeki mekan ve nesneler arasında rastlantı sonucu benzeyen bir seyler farkettiniz mi ben bugün bir tane farkettim ''Akikan 5. bölümde '' sokağın karsısında bir kedi heykel

yaa kuzenim izlerken görmüştüm ben 10 de bir bölümde yaşlı bir adamın üç torunu narutodaki konohamaru ve arkadaşlarının tıpkısının aynısı idi baya gülmüştüm :D

Mekanlarda genelde mangakalar yaşadıkları şehirlerdeki mekanları kullanırlar bu yüzden aynı olmaları normal.

Karakterlerdede mangakalarda diğer mangaları okuduklarından hafızalarında karakterler kalır ve ister istemez etkilenirler...

Amygirl senin attığın resim farklı,Fairy Tail mangakası One piece mangakasının öğrencisi olduğundan böyle olduğu söyleniyor....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Mekanlarda genelde mangakalar yaşadıkları şehirlerdeki mekanları kullanırlar bu yüzden aynı olmaları normal.

Karakterlerdede mangakalarda diğer mangaları okuduklarından hafızalarında karakterler kalır ve ister istemez etkilenirler...

Amygirl senin attığın resim farklı,Fairy Tail mangakası One piece mangakasının öğrencisi olduğundan böyle olduğu söyleniyor....

Haklısın rastlantısal olmayan bir benzerlik bulmuşum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

fairy tail'de mugiwara görmüştüm ben de, jellal arc'ından sonra(arc'ın adı bu mu bilmiyorum gerçi :D )

ahanda fotoğraf da buldum

Resmi ekleyen

bi de guilty crown ve code geass aynı temel üzerine inşa edilmiş 2 farklı anime gibi geldi bana. ana karaktere bir güç geliyor, o gücü bazen isteyerek bazen istemeyerek kullanıyor. yanlarında gizemli bi kız var, kızla aralarında duygusal pek bişey geçmiyor ama zamanla birbirlerine bağlanıyorlar. 2sinde de Japonya'nın dertleriyle uğraşırken bi anda Dünya'nın dertlerine dönüşüyor bu durum. 2si de güçlerinden dolayı çok acı çekip çok hata yapıyorlar falan, izlerken aşırı benzettim ben. ha bi de code geass'te lelouch diktatör olduktan sonra lelouch ile c.c'nin dertleştiği sahneleri birebir guilty crown'a da koymuşlar, inori ile shu da dertleşiyor ara sıra.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.