Jump to content

One Piece Mangası


kojin
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar one piece bölüm sayısı çok korkutucu geldiği için mangaya başlamayı düşünüyorum movielerinden hangilerini izleyip nerden başlamamı önerirsiniz ?

Link to comment
Share on other sites

kanka ben şuan 845. nci bölümdeyim izlenir aslında ama ilk bölümlerden başlamıcam diyorsan mangada anime de gösterilmeyen bazı sahneler olduğunu duydum yinede şuanlık mangasını yada movieleri izlemediğim için sana bir şey diyemiyorum. 

Link to comment
Share on other sites

movie izlemene gerek yok istersen east blue arcını anlatan bir movie var onu izleyebilirsin sonra mangasına direkt grand line dan geçersin. Renkli mangası da 800 küsürlere kadar var okuyabilirsin. Animesi zaten fazla uzatılmış mangasını okumak mantıklı.

Link to comment
Share on other sites

Animede openingleri düş bölüm başı ort 2 dakika, geçmişe gidilen bölümleri düş aşağı yukarı 20-25 den fazla vardır. Filler bölümlerde var, movieler için çıkmış olanlar onları da atla. Manga okumandan daha hızlı olur diye düşünüyorum. Keyfine kalmış.

Link to comment
Share on other sites

Ben şu an mangasını okuyorum 550. bölümlerdeyim mangasını okumanı tavsiye ederim özellikle renkli versiyonunu, arada animeyi izliyorum aradaki fark çok fazla. Yanlış anlaşılmasın ama animesi çok büyük vakit kaybı gibi nedenine gelecek olursak çoğunlukla 1 chaptere 1 bölüm yapıyorlar yani sen 1 chapteri 5 dakikada okuyabiliyorsun ama animesi 20 dk civarı. Mangada bir sahne olduğunda uzatmadan bir panel ile durumu anlayabiliyorsun ama animede sırf uzatmak için 10 dk bakışma aynı sahneleri tekrarlama yoluna gidiyorlar 1 yumruğu 10 dakika da zar zor atıyor yani aynı sahne mangada 1 veya 2 panel oluyor. Animeyi izlersen güncele gelmen baya bir uzun sürer mangayı okursan çok daha hızlı gelirsin güncele. Ek olarak manga çizimleri çok daha güzel özellikle renkli olan versiyonu animede çizimler 300. bölümlerden sonra iyi olmaya başlıyor. Link vermek yasak mı bilmiyorum ama https://onepiece.d1g1t.net/ bu siteden mangada animenin kaçıncı bölüme denk geldiğine bakıp kararı sen verebilirsin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.