Jump to content

Tokyo Ghoul Anime & Manga Arasındaki Farklar

Önerilen İletiler

1- Animede, Kaneki Aogiri Ağacına katılır iken mangada başka ghoullar ile beraber Aogiri Ağacına karşı savaşıyor.

spacer.png

2-Mangada Kaneki, annesinden şiddet gördüğünü belirtir ve bu konuda flashbacklar görürüz ancak animede bu konu hakkında hiçbirşey yoktur.

spacer.png

3-Kaneki mangada Ayato'nun 103 kemiğini kırmıştı ve neredeyse ölecek duruma getirmiştir.

spacer.png

4-

Spoiler

Amon ile Kaneki'nin savaşı farklıdır. Amon animede Arata zırhını kullanmaz. Kaneki mangada yaralarını iyileştirmek için kanalizasyona kaçar ve Hide ile karşılaşır. Hide ona iyileşmesi için yüzünün bir kısmını yemesini teklif eder, animede ise Hide Anteiku'da ölür.

spacer.png

5-Mangada John Kaneki'ye daha fazla işkence ediyor ancak animede bu sahnelerin neredeyse ℅75'i kesiliyor.

spacer.png

6- Kaneki çok fazla yalan söyler.Mangada ne zaman yalan söyleyecek olsa çenesine dokunmaya başlar.Touka, Rize, Hide ve annesi hakkında konuşurken bunu çok fazla yapıyor.

IMG_20210405_164948.jpg.1b0d9c0bbec281d49b0288577c5330ec.jpg

Okuduğunuz için teşekkürler dostlar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2. madde animede geçiyor

ve hide ölmüyor ki aynı şekilde animede de Kaneki hidenin bir kısmını yiyor ve ağır yaralanıyor (ama yediği kısmını göstermiyorlar) 

ben mangayı okumadım ama animenin yorumlarından ve biraz araştırma sonucu mangadan çok şey atlanmış  ben de örnek verecek olursam kanekinin neden hafızasını yitirdiği animede söylenmiyor ama mangada söyleniyor. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SeitenTaisei, 3 saat önce tarihinde yazdı:

2. madde animede geçiyor

ve hide ölmüyor ki aynı şekilde animede de Kaneki hidenin bir kısmını yiyor ve ağır yaralanıyor (ama yediği kısmını göstermiyorlar) 

ben mangayı okumadım ama animenin yorumlarından ve biraz araştırma sonucu mangadan çok şey atlanmış  ben de örnek verecek olursam kanekinin neden hafızasını yitirdiği animede söylenmiyor ama mangada söyleniyor. 

2.madde animede geçmiyor kanka, John ona işkence eder iken sadece annesi ile ilgili flashbacklar gösteriyor. Kaneki mangada Hide'nin yüzünü ısırıyor yani Hide ölmüyor mangada Hide hala yaşar iken animede Hide son sezonda ölüyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

daydam066, 4 saat önce tarihinde yazdı:

5. madde de kullandığın resimle ilgili mangada hiçbir yerde rastlamadım eğer biliyorsan kaçıncı chapterda? 

Manga paneli değil kanka, uğradığı işkencelerden sonraki halinin temsili bir çizimi. Mangadaki işkence sahneleri uzun olduğu için bunu koymak daha mantıklı geldi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Laden, 6.04.2021 - 01:51 tarihinde yazdı:

2.madde animede geçmiyor kanka, John ona işkence eder iken sadece annesi ile ilgili flashbacklar gösteriyor. Kaneki mangada Hide'nin yüzünü ısırıyor yani Hide ölmüyor mangada Hide hala yaşar iken animede Hide son sezonda ölüyor.

işte John işkence ederken flashbackler ile gösteriliyor doğru direk gösterilmiyor ama sonuçta anime buna değiniyor. ve de hide anime de de ölmüyor son sezon son bölümün 22:00 dakikasından sonrasına bakarsan Hide Kaneki nin evine ziyarete geliyor. Tekrar bakmanı tavsiye ederim. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.