Jump to content

Hayatın Sillesini Yemiş, Çilekeş Anime Karakterleri

Ohayou_Kerem

Önerilen İletiler

Öncelikle bu başlığı her gördüğümde aklıma bu video geliyor. :D 

Spoiler

Şimdi konuya gelecek olursak, ilk örneğim Berserk'ten Guts olabilir.

Spoiler

Adam küçüklüğünde serserinin biri tarafından yetiştirilmiş, küçücük boyuyla kocaman kılıç taşıyıp savaşlara koşmuş, tam mutlu olduğu ailesi saydığı bir yer bulunca orası katledilmiş, sevdiği kız delirmiş, şeytanlar tarafından lanetlenmiş...

Claymore - Clare:

Spoiler

Zaten küçüklüğü beterdi, Teresa ile takılırken hayran olduğu kadın onu kurtartmıştır ve bu yüzden Teresa'yı öldürmüşlerdir. Teresa'nın özelliğini Clare alabilir mi diye deney yaparlarken başarısızlıkla sonuçlanmıştır ve ona çöp muamelesi yapılmıştır. Buna rağmen hala canavarlarla dövüşmeye insanları kurtarmaya devam etmiştir. 

Dororo - Dororo ve Hyakkimaru

Spoiler

Hyakkimaru'nun hali çok daha beterdir. Babası yönettiği kasaba feraha ersin diye oğlunu şeytanlara yem etmiştir, bir şekilde hayata tutunan Hyakkimaru'nun kolları, bacakları, dili, gözleri vb. yoktur. Hayatını şeytanları avlayıp organlarını geri kazanmaya çalışarak geçiriyordur.

Dororo'nun babası çete reisidir. Babası namuslu bir adam olduğu için sağ kolu tarafından ihanete uğrar, annesiyle yollara düşer ama annesi Dororo yaşasın diye gün be gün ölüme yaklaşır. Annesini de ölüme uğurladıktan sonra küçük yaşta bir başına kalmıştır ve hırsızlık yaparak geçinmeye çalışır. Çetenin kalan üyeleri de babasının sakladığı hazineleri bulmak için Dororo'nun peşine düşmüştür.

Kingdom - Ei Sei

Spoiler

Annesi sevdiği adam tarafından kullanılmıştır ve kralla ilişkiye girmiştir, bu ilişki sonucu doğan Sei sefalet içinde yaşar çünkü devlete bu yasak ilişki duyurulmaz ve annesiyle beraber başka ülkeye sürgün edilir. Sürgün hayatında halk tarafından dışlanmıştır, bir şekilde eve yemek getirdiği halde annesi tarafından fazladan boğaz olarak görülmüş ve sürekli dayak yemiştir. Peşine ara ara suikastçiler düşmüştür. En sonda kraliyet mensubu olarak gözükmesine rağmen kardeşi tarafından sürekli öldürülmeye çalışılmıştır. Kontrolü ele geçirip kral olsa da başka bir adamla uğraşmak zorunda kalmıştır.

Monster - Tenma

Spoiler

Hayatı güllük gülistanlıkken bir cinayet üzerine kalmıştır ve bütün dostları onu terk etmiştir. Sefalet içinde olayı çözmeye çalışırken sürekli polis tarafından aranmaktadır.

Mushishi - Ginko

Tam olarak ne yaşadığını ben de bilmiyorum çünkü hala izliyorum ama bayağı ağır şeyler yaşamış belli yani. :D 

Zankyou no Terror - 9 ve 12

Bunları anlatmaya gerek bile yok. :D 

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Öncelikle bu başlığı her gördüğümde aklıma bu video geliyor. :D 

İçeriği Görüntüle

Şimdi konuya gelecek olursak, ilk örneğim Berserk'ten Guts olabilir.

İçeriği Görüntüle

Adam küçüklüğünde serserinin biri tarafından yetiştirilmiş, küçücük boyuyla kocaman kılıç taşıyıp savaşlara koşmuş, tam mutlu olduğu ailesi saydığı bir yer bulunca orası katledilmiş, sevdiği kız delirmiş, şeytanlar tarafından lanetlenmiş...

Claymore - Clare:

İçeriği Görüntüle

Zaten küçüklüğü beterdi, Teresa ile takılırken hayran olduğu kadın onu kurtartmıştır ve bu yüzden Teresa'yı öldürmüşlerdir. Teresa'nın özelliğini Clare alabilir mi diye deney yaparlarken başarısızlıkla sonuçlanmıştır ve ona çöp muamelesi yapılmıştır. Buna rağmen hala canavarlarla dövüşmeye insanları kurtarmaya devam etmiştir. 

Dororo - Dororo ve Hyakkimaru

İçeriği Görüntüle

Hyakkimaru'nun hali çok daha beterdir. Babası yönettiği kasaba feraha ersin diye oğlunu şeytanlara yem etmiştir, bir şekilde hayata tutunan Hyakkimaru'nun kolları, bacakları, dili, gözleri vb. yoktur. Hayatını şeytanları avlayıp organlarını geri kazanmaya çalışarak geçiriyordur.

Dororo'nun babası çete reisidir. Babası namuslu bir adam olduğu için sağ kolu tarafından ihanete uğrar, annesiyle yollara düşer ama annesi Dororo yaşasın diye gün be gün ölüme yaklaşır. Annesini de ölüme uğurladıktan sonra küçük yaşta bir başına kalmıştır ve hırsızlık yaparak geçinmeye çalışır. Çetenin kalan üyeleri de babasının sakladığı hazineleri bulmak için Dororo'nun peşine düşmüştür.

Kingdom - Ei Sei

İçeriği Görüntüle

Annesi sevdiği adam tarafından kullanılmıştır ve kralla ilişkiye girmiştir, bu ilişki sonucu doğan Sei sefalet içinde yaşar çünkü devlete bu yasak ilişki duyurulmaz ve annesiyle beraber başka ülkeye sürgün edilir. Sürgün hayatında halk tarafından dışlanmıştır, bir şekilde eve yemek getirdiği halde annesi tarafından fazladan boğaz olarak görülmüş ve sürekli dayak yemiştir. Peşine ara ara suikastçiler düşmüştür. En sonda kraliyet mensubu olarak gözükmesine rağmen kardeşi tarafından sürekli öldürülmeye çalışılmıştır. Kontrolü ele geçirip kral olsa da başka bir adamla uğraşmak zorunda kalmıştır.

Monster - Tenma

İçeriği Görüntüle

Hayatı güllük gülistanlıkken bir cinayet üzerine kalmıştır ve bütün dostları onu terk etmiştir. Sefalet içinde olayı çözmeye çalışırken sürekli polis tarafından aranmaktadır.

Mushishi - Ginko

Tam olarak ne yaşadığını ben de bilmiyorum çünkü hala izliyorum ama bayağı ağır şeyler yaşamış belli yani. :D 

Zankyou no Terror - 9 ve 12

Bunları anlatmaya gerek bile yok. :D 

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. :)

Dororo ve Berserk'i izlemesem de biliyordum. Diğerlerini ilk defa duydum. Ne hayatlar var be... :dead-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
FeyoChama, 28.04.2021 - 02:33 tarihinde yazdı:

favori anime karakterlerimden birini bırakayım o zaman :D spo içine alacam yani okursanız spo yersiniz ona göre okuyun :D

sakata gintoki (anime: gintama)

İçeriği Görüntüle

edo döneminde yaşamış bir samuraydır. o zamanlar uzaylılar japonya'yı istila ettiği için, samuraylık bitmek üzeredir ve savaş çıkmıştır. shogun(hükümet) de uzaylıların tarafındadır.

küçücük çocukken savaş çıkmış, samuray ailesi olduğu için tüm ailesi öldürülmüştür. sonra savaş alanında tek başına dolanıp ölenlerin cebindeki yemekleri yiyerek ve kılıçla kendini savunarak hayatta kalmış, "ceset yiyen şeytan" ünvanını almıştır.

shoyuo isimli bir adam onu bulur, ona kılıcını verir ve onu kendi ücretsiz okuluna davet eder. fakirlere, yetim ve öksüzlere bedava samuraylık ve okuma yazma eğitimi vermektedir, oysa bu bir suçtur ve yakalanırsa öldürülür.

gintoki de onun en başarılı öğrencilerinden birisi olur. orada 2 arkadaş edinir, katsura ve takasugi.

ancak devlet onları bulur ve okullarını yakar, shouyo-sensei'yi de idam etmek için esir alırlar.

gintoki, katsura, takasugi ve okulda bazıları, senseilerini kurtarmak için, yıllardır sürmekte olan joui(direniş) savaşına katılırlar.

savaşta aralarına sakamoto diye biri daha katılır ve joui4 olarak bilinirler. 4ü de savaşta çok yetenekli olduğu için ünlenir ve gintoki shiroyasha(beyaz şeytan), katsura asil ejderha, takasugi kiheitai kumandanı, sakamoto ise katsurahama ejderi lakabını alır.

sonunda senseilerini bulurlar ama gintokinin 2 arkadaşı esir alınır ve gintoki ya hocasının başını kesmek, yada arkadaşlarının ölümünü izlemek zorundadır. o da arkadaşlarının önünde hocasının kafasını keser ve ağlar. takasugi de isyan ederken sol gözünü kaybeder.

bu olaydan sonra 4ünün de yolları ayrılır ve yıllarca görüşmezler. savaşı da uzaylılar kazanır çünkü samuraylar, uzaylıların üstün teknolojisini yenemez.

gintoki hapse atılır, ölümüne dövülür, aç bırakılır ve idam cezası alır ama celladı onu ve birçok samurayı kurtarır ve gintoki kaçar.

açlıktan ölmek üzereyken gittiği bir mezarda, yaşlı bir kadınla tanışır. yaşlı kadının ölü kocasına sunduğu yemeği yer ve kocasına "sen benim hayatımı kurtardın. ben de ölene kadar bu kadını koruyacağıma sana söz veriyorum." der.

kadın onun kiracısı olur ve kadının üst katında yaşamaya başlar. ama yaşadığı acılar yüzünden umursamaz, içki bağımlısı ve yalnız birisi olmuştur.

sonra başına birçok şey bir sürü arkadaş edinir ve yavaş yavaş hayata döner.

sakamoto gezegenlerarası uzay tüccarı, katsura beyaz terörist, takasugi de siyah terörist olmuştur ve takasuginin psikolojisi bozulduğu için, senseilerini kendilerinden alan "bu kokuşmuş dünyayı" yok etmek ister.

aralarda savaşlar ve dramlar olur.

aslında senseilerinin ölümsüz ve çoklu kişilik bozukluğu olan çok kötü dark lord bir adam olduğu ve japonyayı uzaylıların istila etme sebebinin de o olduğu hatta amacının dünyayı yok etmek olduğu ve takasuinin bunları en başından bildiği ortaya çıkar.(dünya yok olursa kendisi de ölür ve ölmek istiyor çünkü binlerce yıldır herkes ona işkence ederek defalarca kez öldürmüş)

gintoki ise yine hocasını öldürmek için uğraşmak zorunda kalır.

adamın başına gelmeyen kalmamış ama asıl senseilerinin hayatı çok kötü..

images?q=tbn:ANd9GcQUBpMKvMKRid5XizyjzEe

Parmaklarına sağlık:,) Hüzün bastı gece gece

Aralarında bir mesele olduğunu sezmiştim de böyle birbirleriyle bağlantılı olduklarını bilmiyordum. Yeniden başlamama sebep olmuş oldun. Bu sefer sadece parodi için değil, hikayelerindeki yapboz parçalarını birleştirmek için izleyeceğim Gintama'yı:studying-onion-head-emoticon:

Boku dake ga inai machi--> Hinazuki Kayo

Naruto(Bu anime insanlara bakış açımın gelişmesinde temel rol oynamış olabilir kolayca etiketlememeyi ya da ön yargılardan sıyrılmayı yol edindim. Kötü denilen insanların bile gerekçeleri vardır diye düşünüyorum mesela onlar için bir anlam ifade eden gerekçeler)

Hotarubi no mori e -->Gin 

Spoiler

Seviyorsun ama dokunamıyorsun... Hayali bile korkunç. Neyse ki gerçek olmayıp anime olmasına sevindiğim bir anime Hotarubi no mori e. Gin'in yerine kendimi koymayı düşündüm de insanlardan uzak ormanın derinliklerindesin  iyi kötü bir şekilde geçiyor günler ama sonra birini sevmiş yanında olmak istemişsin kaderin sillesi de bu ya eğer sevdiğine dokunursan bir daha onu  göremeyip yok olup gideceksin. :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

Shingeki no Kyojin -> Erenin annesi başta olmak üzere, malum olayı izleyen Eren, özgür iradesini sorgulayan Mikasa,  insan olan devler ve dev olan insanların her birine acıyorum.  Hepsi daha ilk nefeslerini almadan yemişler yiyecekleri silleyi.

Damarlarında akan kanın insanın doğduğu andan itibaren kaderini belirlemesi, hatta savaşa neden olması içler acısı bir durum.

Daha acı olan yanı  ise hayali de olsa animede geçenlerin gerçek dünya tarihinden esinleniyor oluşu

Gakuen Alice -->Natsume Hyuuga

Spoiler

Bu animedeki çocukların özel yeteneklerine Alice deniyor. Natsume ise yeteneğini kullandıkça hayatını kısaltan bir Alice'e sahip, okulun da pis işlerini yapmak zorunda olan bir ilkokul öğrencisi. Bunu çocukluğumda düşündükçe oturup ağlardım niye onun gücü onu hasta edip öldürüyor vs vs diye  

Sefiller--> Cosette

Kimetsu no Yaiba--> Kamado Tanjiro ve Nezuko

Kuroshitsuji --> Ciel (Bir de Book of Circus'daki karakterler)

Ookami kodomo Ame to Yuki -->Anne Hana-san ve Baba Oookami-san

Yakusoku no neverland --> En çok Ray, ondan sonra Mama'lar

Spoiler

Ray başından beri yetimhanede "mama"lar tarafından canavarlara besi hayvanı olarak yetiştirildiklerini biliyordu.

Üstelik bunu ona ve arkadaşlarına yapan onun gerçek annesiydi. Annesini "anne" bile diyemedi.

Gintama --> Goril bey amca 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
Pseudohomophylus, 25.06.2021 - 03:43 tarihinde yazdı:

Parmaklarına sağlık:,) Hüzün bastı gece gece

Aralarında bir mesele olduğunu sezmiştim de böyle birbirleriyle bağlantılı olduklarını bilmiyordum. Yeniden başlamama sebep olmuş oldun. Bu sefer sadece parodi için değil, hikayelerindeki yapboz parçalarını birleştirmek için izleyeceğim Gintama'yı:studying-onion-head-emoticon:

Boku dake ga inai machi--> Hinazuki Kayo

Naruto(Bu anime insanlara bakış açımın gelişmesinde temel rol oynamış olabilir kolayca etiketlememeyi ya da ön yargılardan sıyrılmayı yol edindim. Kötü denilen insanların bile gerekçeleri vardır diye düşünüyorum mesela onlar için bir anlam ifade eden gerekçeler)

Hotarubi no mori e -->Gin 

İçeriği Görüntüle

Seviyorsun ama dokunamıyorsun... Hayali bile korkunç. Neyse ki gerçek olmayıp anime olmasına sevindiğim bir anime Hotarubi no mori e. Gin'in yerine kendimi koymayı düşündüm de insanlardan uzak ormanın derinliklerindesin  iyi kötü bir şekilde geçiyor günler ama sonra birini sevmiş yanında olmak istemişsin kaderin sillesi de bu ya eğer sevdiğine dokunursan bir daha onu  göremeyip yok olup gideceksin. :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

Shingeki no Kyojin -> Erenin annesi başta olmak üzere, malum olayı izleyen Eren, özgür iradesini sorgulayan Mikasa,  insan olan devler ve dev olan insanların her birine acıyorum.  Hepsi daha ilk nefeslerini almadan yemişler yiyecekleri silleyi.

Damarlarında akan kanın insanın doğduğu andan itibaren kaderini belirlemesi, hatta savaşa neden olması içler acısı bir durum.

Daha acı olan yanı  ise hayali de olsa animede geçenlerin gerçek dünya tarihinden esinleniyor oluşu

Gakuen Alice -->Natsume Hyuuga

İçeriği Görüntüle

Bu animedeki çocukların özel yeteneklerine Alice deniyor. Natsume ise yeteneğini kullandıkça hayatını kısaltan bir Alice'e sahip, okulun da pis işlerini yapmak zorunda olan bir ilkokul öğrencisi. Bunu çocukluğumda düşündükçe oturup ağlardım niye onun gücü onu hasta edip öldürüyor vs vs diye  

Sefiller--> Cosette

Kimetsu no Yaiba--> Kamado Tanjiro ve Nezuko

Kuroshitsuji --> Ciel (Bir de Book of Circus'daki karakterler)

Ookami kodomo Ame to Yuki -->Anne Hana-san ve Baba Oookami-san

Yakusoku no neverland --> En çok Ray, ondan sonra Mama'lar

İçeriği Görüntüle

Ray başından beri yetimhanede "mama"lar tarafından canavarlara besi hayvanı olarak yetiştirildiklerini biliyordu.

Üstelik bunu ona ve arkadaşlarına yapan onun gerçek annesiydi. Annesini "anne" bile diyemedi.

Gintama --> Goril bey amca 

tekrar izlemene vesile olduğum için mutluyum^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aklıma ilk gelen karakter Naruto Shippuden'den Itachi. Adam hayata çile çekmeye gelmiş kesinlikle. 

Spoiler

Hayatını sadece  devlete adamak  bir noktada hayatı sorgulaması lazım. 

Gelen 2. şey  ise Hotaru no Haka animesinin ana karakterlerinden Setsuko başta olmak üzere anime içindeki halk.

Spoiler

Savaş dönemlerinde yaşam gerçek bir çile dönemi.  Suçsuz yerde ölümler, bitmeyen tükenmeyen tonla çile...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.