Jump to content

Hayatın Sillesini Yemiş, Çilekeş Anime Karakterleri

Ohayou_Kerem

Önerilen İletiler

Selamlar herkese. Adı üstünde, şimdiye kadar izlediğiniz animeler arasında bazı karakterlerler vardır, hayatları adeta "Küçük Emrah" ile "Sezercik" arasında gidip gelen, izlediğiniz her saniye sanki Yaprak Dökümü dizisindeymiş gibi hissettiren, izlerken

"e yok artık bu da mı olur yuh!" dedirten çilekeş anime karakterlerini yazıyoruz buraya.

Başlamadan önce şunu belirteyim, açıkçası izlediğimiz, tükettiğimiz her şeyin karakteremizde bir izi kaldığını düşünmekteyim fakat bu "çilekeş" karakterler beni en fazla etkileyen karakterler olmuştur. Zira, dünya kolay bir yer değil ve onunla başa çıkmak her geçen gün zorlaşıyor. Bu yüzden bu karakterlerin mücadeleleri, pes etmemeleri, sorunlarla başa çıkma yöntemleri beni etkilemiş, ders almama vesile olmuştur.

Evet efenim, ilk karakterimiz;

Tate no Yuusha no Nariagari dizisinden ana karakterimiz Tate no Yuusha (Kalkan Kahramanı). Efendim bu karakterimiz daha animenin ilk bölümünden itibaren her türlü yalana, iftiraya, itliğe ve serseriliğe maruz kalmış, nefret edilmiş, hor görülmüş ama yine de seçtiği yolda yürümeye devam etmiş bir kardeşimizdir. Hatta izlerken "üç tarafı deniz, dört tarafı hain dolu, günde sadece dört saat uyku, yorgunsun biliyoruz reis ama bu dava sensiz olmaz" meme'ini sürekli aklıma getirmiştir. 

Acaba sizlerde ne tür çilekeş karakterler var merak ediyorum :D İyi günler dilerim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

favori anime karakterlerimden birini bırakayım o zaman :D spo içine alacam yani okursanız spo yersiniz ona göre okuyun :D

sakata gintoki (anime: gintama)

Spoiler

edo döneminde yaşamış bir samuraydır. o zamanlar uzaylılar japonya'yı istila ettiği için, samuraylık bitmek üzeredir ve savaş çıkmıştır. shogun(hükümet) de uzaylıların tarafındadır.

küçücük çocukken savaş çıkmış, samuray ailesi olduğu için tüm ailesi öldürülmüştür. sonra savaş alanında tek başına dolanıp ölenlerin cebindeki yemekleri yiyerek ve kılıçla kendini savunarak hayatta kalmış, "ceset yiyen şeytan" ünvanını almıştır.

shoyuo isimli bir adam onu bulur, ona kılıcını verir ve onu kendi ücretsiz okuluna davet eder. fakirlere, yetim ve öksüzlere bedava samuraylık ve okuma yazma eğitimi vermektedir, oysa bu bir suçtur ve yakalanırsa öldürülür.

gintoki de onun en başarılı öğrencilerinden birisi olur. orada 2 arkadaş edinir, katsura ve takasugi.

ancak devlet onları bulur ve okullarını yakar, shouyo-sensei'yi de idam etmek için esir alırlar.

gintoki, katsura, takasugi ve okulda bazıları, senseilerini kurtarmak için, yıllardır sürmekte olan joui(direniş) savaşına katılırlar.

savaşta aralarına sakamoto diye biri daha katılır ve joui4 olarak bilinirler. 4ü de savaşta çok yetenekli olduğu için ünlenir ve gintoki shiroyasha(beyaz şeytan), katsura asil ejderha, takasugi kiheitai kumandanı, sakamoto ise katsurahama ejderi lakabını alır.

sonunda senseilerini bulurlar ama gintokinin 2 arkadaşı esir alınır ve gintoki ya hocasının başını kesmek, yada arkadaşlarının ölümünü izlemek zorundadır. o da arkadaşlarının önünde hocasının kafasını keser ve ağlar. takasugi de isyan ederken sol gözünü kaybeder.

bu olaydan sonra 4ünün de yolları ayrılır ve yıllarca görüşmezler. savaşı da uzaylılar kazanır çünkü samuraylar, uzaylıların üstün teknolojisini yenemez.

gintoki hapse atılır, ölümüne dövülür, aç bırakılır ve idam cezası alır ama celladı onu ve birçok samurayı kurtarır ve gintoki kaçar.

açlıktan ölmek üzereyken gittiği bir mezarda, yaşlı bir kadınla tanışır. yaşlı kadının ölü kocasına sunduğu yemeği yer ve kocasına "sen benim hayatımı kurtardın. ben de ölene kadar bu kadını koruyacağıma sana söz veriyorum." der.

kadın onun kiracısı olur ve kadının üst katında yaşamaya başlar. ama yaşadığı acılar yüzünden umursamaz, içki bağımlısı ve yalnız birisi olmuştur.

sonra başına birçok şey bir sürü arkadaş edinir ve yavaş yavaş hayata döner.

sakamoto gezegenlerarası uzay tüccarı, katsura beyaz terörist, takasugi de siyah terörist olmuştur ve takasuginin psikolojisi bozulduğu için, senseilerini kendilerinden alan "bu kokuşmuş dünyayı" yok etmek ister.

aralarda savaşlar ve dramlar olur.

aslında senseilerinin ölümsüz ve çoklu kişilik bozukluğu olan çok kötü dark lord bir adam olduğu ve japonyayı uzaylıların istila etme sebebinin de o olduğu hatta amacının dünyayı yok etmek olduğu ve takasuinin bunları en başından bildiği ortaya çıkar.(dünya yok olursa kendisi de ölür ve ölmek istiyor çünkü binlerce yıldır herkes ona işkence ederek defalarca kez öldürmüş)

gintoki ise yine hocasını öldürmek için uğraşmak zorunda kalır.

adamın başına gelmeyen kalmamış ama asıl senseilerinin hayatı çok kötü..

images?q=tbn:ANd9GcQUBpMKvMKRid5XizyjzEe

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

FeyoChama, 22 saat önce tarihinde yazdı:

favori anime karakterlerimden birini bırakayım o zaman :D spo içine alacam yani okursanız spo yersiniz ona göre okuyun :D

sakata gintoki (anime: gintama)

İçeriği Görüntüle

edo döneminde yaşamış bir samuraydır. o zamanlar uzaylılar japonya'yı istila ettiği için, samuraylık bitmek üzeredir ve savaş çıkmıştır. shogun(hükümet) de uzaylıların tarafındadır.

küçücük çocukken savaş çıkmış, samuray ailesi olduğu için tüm ailesi öldürülmüştür. sonra savaş alanında tek başına dolanıp ölenlerin cebindeki yemekleri yiyerek ve kılıçla kendini savunarak hayatta kalmış, "ceset yiyen şeytan" ünvanını almıştır.

shoyuo isimli bir adam onu bulur, ona kılıcını verir ve onu kendi ücretsiz okuluna davet eder. fakirlere, yetim ve öksüzlere bedava samuraylık ve okuma yazma eğitimi vermektedir, oysa bu bir suçtur ve yakalanırsa öldürülür.

gintoki de onun en başarılı öğrencilerinden birisi olur. orada 2 arkadaş edinir, katsura ve takasugi.

ancak devlet onları bulur ve okullarını yakar, shouyo-sensei'yi de idam etmek için esir alırlar.

gintoki, katsura, takasugi ve okulda bazıları, senseilerini kurtarmak için, yıllardır sürmekte olan joui(direniş) savaşına katılırlar.

savaşta aralarına sakamoto diye biri daha katılır ve joui4 olarak bilinirler. 4ü de savaşta çok yetenekli olduğu için ünlenir ve gintoki shiroyasha(beyaz şeytan), katsura asil ejderha, takasugi kiheitai kumandanı, sakamoto ise katsurahama ejderi lakabını alır.

sonunda senseilerini bulurlar ama gintokinin 2 arkadaşı esir alınır ve gintoki ya hocasının başını kesmek, yada arkadaşlarının ölümünü izlemek zorundadır. o da arkadaşlarının önünde hocasının kafasını keser ve ağlar. takasugi de isyan ederken sol gözünü kaybeder.

bu olaydan sonra 4ünün de yolları ayrılır ve yıllarca görüşmezler. savaşı da uzaylılar kazanır çünkü samuraylar, uzaylıların üstün teknolojisini yenemez.

gintoki hapse atılır, ölümüne dövülür, aç bırakılır ve idam cezası alır ama celladı onu ve birçok samurayı kurtarır ve gintoki kaçar.

açlıktan ölmek üzereyken gittiği bir mezarda, yaşlı bir kadınla tanışır. yaşlı kadının ölü kocasına sunduğu yemeği yer ve kocasına "sen benim hayatımı kurtardın. ben de ölene kadar bu kadını koruyacağıma sana söz veriyorum." der.

kadın onun kiracısı olur ve kadının üst katında yaşamaya başlar. ama yaşadığı acılar yüzünden umursamaz, içki bağımlısı ve yalnız birisi olmuştur.

sonra başına birçok şey bir sürü arkadaş edinir ve yavaş yavaş hayata döner.

sakamoto gezegenlerarası uzay tüccarı, katsura beyaz terörist, takasugi de siyah terörist olmuştur ve takasuginin psikolojisi bozulduğu için, senseilerini kendilerinden alan "bu kokuşmuş dünyayı" yok etmek ister.

aralarda savaşlar ve dramlar olur.

aslında senseilerinin ölümsüz ve çoklu kişilik bozukluğu olan çok kötü dark lord bir adam olduğu ve japonyayı uzaylıların istila etme sebebinin de o olduğu hatta amacının dünyayı yok etmek olduğu ve takasuinin bunları en başından bildiği ortaya çıkar.(dünya yok olursa kendisi de ölür ve ölmek istiyor çünkü binlerce yıldır herkes ona işkence ederek defalarca kez öldürmüş)

gintoki ise yine hocasını öldürmek için uğraşmak zorunda kalır.

adamın başına gelmeyen kalmamış ama asıl senseilerinin hayatı çok kötü..

images?q=tbn:ANd9GcQUBpMKvMKRid5XizyjzEe

Gintama animesini çok duyduğumdan ve merak ettiğimden dayanamadım okudum, normalde çoğu şeyle dalga geçen, komedi türünde bir anime olduğunu duymuştum ama arka planında bu kadar derin bir hikaye olmasını beklemiyordum. Kesinlikle izlenilmeye değer duruyor. Teşekkürler :)

heymely, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Rainbow:Nisha Rokubou no Shichinin animesinin kötüleri hariç bütün karakterleri diyebilirim. Özellikle aniki ve Joe... onları anlatmaya kelimeler yetmez yürüyen dram adamlar. Direkt izleyiniz.

İçeriği Gizle

spacer.png

Hiç duymadım ama güzele benziyor, ekledim listeye :good-job-onion-head-emoticon: Teşekkürler. :) 

Hemen araya bir tane daha sıkıştırayım, Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou animesinden Hajime Nagumo. Normalde ecchi ve harem tarzı bir anime diyebiliriz ama animenin ilk bölümleri baya çarpıcı. Sözde arkadaşları tarafından ihanete uğrayan ana karakterimiz kendini inanılmaz tehlikeli bir ölüm çukurunda buluyor ve oradan çıkmaya çalışırken yaşadıkları çarpıcıydı. 

Spoiler

Hayatta kalabilmek uğruna öldürdüğü canavarların etini bile çiğ çiğ yemek zorunda kalıyor karakterimiz. İlk izlediğimde "buna nasıl ecchi anime demişler ya?" demiştim :D Tabi sonradan çok saçma yerlere bağlayıp potansiyelini hiç eden bir anime oluyor ne yazık ki...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ohayou_Kerem, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Gintama animesini çok duyduğumdan ve merak ettiğimden dayanamadım okudum, normalde çoğu şeyle dalga geçen, komedi türünde bir anime olduğunu duymuştum ama arka planında bu kadar derin bir hikaye olmasını beklemiyordum. Kesinlikle izlenilmeye değer duruyor. Teşekkürler :)

Hiç duymadım ama güzele benziyor, ekledim listeye :good-job-onion-head-emoticon: Teşekkürler. :)

rica ederim, gerçekten harika bir anime :embarrassed1-onion-head-emoticon:

diğer karakterlerin de üzücü derin geçmişi var ama zaten izlediğinde görürsün :good-job-onion-head-emoticon:

spoilere öylesine birkaç resim koydum, spolu tabii lkdslkdds

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

FeyoChama, 46 dakika önce tarihinde yazdı:

rica ederim, gerçekten harika bir anime :embarrassed1-onion-head-emoticon:

diğer karakterlerin de üzücü derin geçmişi var ama zaten izlediğinde görürsün :good-job-onion-head-emoticon:

spoilere öylesine birkaç resim koydum, spolu tabii lkdslkdds

Aynen öyle, geri kalanını izlerken keşfetsem daha iyi :D

Resimler de tam arkaplana koymalıkmış :D Niyeyse bana bira Naruto'yu hatırlattı. :oniondesuplz:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ohayou_Kerem, Şimdi tarihinde yazdı:

Aynen öyle, geri kalanını izlerken keşfetsem daha iyi :D

Resimler de tam arkaplana koymalıkmış :D Niyeyse bana bira Naruto'yu hatırlattı. :oniondesuplz:

favori resmim profilimdeki arkaplan galiba ? çok net

yani aslında narutoya pek benzemiyor da ama neden oldu acaba kim?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

FeyoChama, 11 dakika önce tarihinde yazdı:

favori resmim profilimdeki arkaplan galiba ? çok net

yani aslında narutoya pek benzemiyor da ama neden oldu acaba kim?

Orada da Naruto, Sasuke ve Sakura'nın arkadaşlığını görüyorduk. Sanırım resimler biraz onu anımsattı :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ohayou_Kerem, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Orada da Naruto, Sasuke ve Sakura'nın arkadaşlığını görüyorduk. Sanırım resimler biraz onu anımsattı :D

aa mantıklı :D

aslında gintamada bu 4ünü genelde ayrı görüyoruz ama naruto sakura sasuke gibi birlikte olan gintoki kagura ve shinpachi var (gerçi narutodakiler yaşıt ama gintoki bu 2sinden 11-13 yaş büyük ama kakashi sensei gibi diyebiliriz ona da xrcgvuvu)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

FeyoChama, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

aa mantıklı :D

aslında gintamada bu 4ünü genelde ayrı görüyoruz ama naruto sakura sasuke gibi birlikte olan gintoki kagura ve shinpachi var (gerçi narutodakiler yaşıt ama gintoki bu 2sinden 11-13 yaş büyük ama kakashi sensei gibi diyebiliriz ona da xrcgvuvu)

Haha olabilir :D Narutogiller ninjaydı, bunlar da samuray, benzer kaderler işte... :bad-atmosphere-onion-head-emoticon: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.