Jump to content

Merhaba uzun süredir anime izliyorum buraya katılmaya karar verdim bu yüzden

3442SLayer

Önerilen İletiler

3442SLayer, 28.04.2021 - 15:10 tarihinde yazdı:

açıklamadan anlayaçağınız gibi uzun süredir anime izledim izlemediğim anime yok gibi bir durum oldu bunun için güncel serileri izliyorum bu yüzden 

adım kadir 19 yaşındayım resim çiyim dir güzel sanatlar okudum bunun yanında bir çok tasarım programı öğrenmeye çalışıyorum böyle programlarla fazla oraşan kimsem yok acıkcası olursa sevinirim 

bir çok fps türü oyunu oynuyorum valorant.Tom Clancy's Rainbow Six Siege. v.b oyunlar hikaye modlu oyunların çoğunu bitirdim örnek verecek olursam assasins creed serisi şu an odyssey i oynuyorum  oynamak isterseniz oynarız tab2 

resim konusunda da yardımcı olabilirim isterseniz bildiklerim max seviyesi şu an yağlı boyaya kadardır sulu boyadır kuru boya yada kara kalem gibi resimlerde baya bilgiliyimdir uzun zamandır ve lise olarak güzel sanatlar yerine özel kursa gitmenizi şiddetle tafsiye ederim ben orda kendim öğrendim maalesef ki ölçü almadır canlı model çizmeleridir bunlar aşırı öğrenmesi zor çizim türleridir anlayacağınız acıdan demem gerekirse bir kişi önünüze oturuyor ve onu gördüğünüz gibi 70x50 kağıtta geçiriyorsunuz tonlaması da çok farklıdır çizgi tonlaması severim ben üni de bunu isterler çünkü bu yönde geliştirdim bunun için kendimi 

iletişime geçmek isterseniz: SLayer3442#7973 discord kulanıcı adımdır   iyi gunler dilerim 

Merhaba Kadir hoş geldin. :) Resim için ilkokuldayken çabalamıştım biraz, hatta iyi olduğum söyleniyordu (Resim hocası zorla kursa yazdırmıştı beni. :D) ama nedense sonrasında bıraktım gitti. Arada defterlerin aralarına özellikle dersteyken bir şeyler çizerdim o kadar. :D Umarım kariyerinde çok daha iyi yerlere gelirsin. Başarılar diliyorum aynı zamanda da iyi forumlar!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

aslında biraz başlasan bitirsen hoşuna gider zamanla ben ilk yılımda 100 den fazla resim yapmışımdır ve hepsi olan dışı derece de hatalı idi  pp imdeki ilk özendiğim resimlerden birisidir bulup ç

rica ederim her zaman 

ortan ortantıyı bilirsen daha rahat olur sıkılmazsın çizerken tonlarken biraz sıkabilir tabi ama çizerken sorun çekmezsın ne yapacağını bildiğinden sıkılcağını düşünmüyorum 

3442SLayer, 7 saat önce tarihinde yazdı:

ortan ortantıyı bilirsen daha rahat olur sıkılmazsın çizerken tonlarken biraz sıkabilir tabi ama çizerken sorun çekmezsın ne yapacağını bildiğinden sıkılcağını düşünmüyorum 

Açıkçası tonlama kısmı bir tık daha meşakkatli olsa da bence daha zevkli :D Çünkü resme asıl boyut kazandıran şey o bence, zaten çizim genelde vaktin az kısmını alıyor, tonlamalar ve gölgeler vaktin büyük kısmını alıyor, en azından benim için :) Tabi sürekli çizmememle de ilgisi vardır.

Sen neler yapıyorsun? Halihazırda karakalemden devam mı ediyorsun yoksa dijital artist olarak mı devam edeceksin? Var mı bir kariyer hedefi?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

syncdes, 14 saat önce tarihinde yazdı:

Merhaba Kadir hoş geldin. :) Resim için ilkokuldayken çabalamıştım biraz, hatta iyi olduğum söyleniyordu (Resim hocası zorla kursa yazdırmıştı beni. :D) ama nedense sonrasında bıraktım gitti. Arada defterlerin aralarına özellikle dersteyken bir şeyler çizerdim o kadar. :D Umarım kariyerinde çok daha iyi yerlere gelirsin. Başarılar diliyorum aynı zamanda da iyi forumlar!

bence devam edebilirsin daha fazlasını da yapabilirsin resimde türkiyede iş bulmak bir öğretmenin atanması gibi bir şey yapıyorsun ama olmuyor yinede teşekkür  ederim saol 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ohayou_Kerem, 13 saat önce tarihinde yazdı:

Açıkçası tonlama kısmı bir tık daha meşakkatli olsa da bence daha zevkli :D Çünkü resme asıl boyut kazandıran şey o bence, zaten çizim genelde vaktin az kısmını alıyor, tonlamalar ve gölgeler vaktin büyük kısmını alıyor, en azından benim için :) Tabi sürekli çizmememle de ilgisi vardır.

Sen neler yapıyorsun? Halihazırda karakalemden devam mı ediyorsun yoksa dijital artist olarak mı devam edeceksin? Var mı bir kariyer hedefi?

evet tonlama biraz öyle işin temeli çizim kısmı olduğundan benim için daha çok öyle tabi tonlama işi yapamayan insan için aşırı sıkıcıdır diye düşündüm aslında ondan dolayı öyle dedim tonlama kısmına fazla takılırsak üzer zamanla diye düşünüyorum 

normal çizimleri bıraktım çünkü bundan ekmek çıkmaz dedim pc üzerinden devam ediyorum bende animasyon programları yada 3d programlarına yönelcem kariyer hedef olarak pek hali hazırda yok maalesef benim istediğim bölüm burada aşırı az ve can sıkıcı bu durum bende şirket projeleri ile yurt dışına çıkcam benim yaptığım alan yurt dışında çok fazla acık var ve dolduramıyorlar az insan bu işle ilgileniyor yetenek isteyen bir alan çünkü 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3442SLayer, 8 saat önce tarihinde yazdı:

evet tonlama biraz öyle işin temeli çizim kısmı olduğundan benim için daha çok öyle tabi tonlama işi yapamayan insan için aşırı sıkıcıdır diye düşündüm aslında ondan dolayı öyle dedim tonlama kısmına fazla takılırsak üzer zamanla diye düşünüyorum 

normal çizimleri bıraktım çünkü bundan ekmek çıkmaz dedim pc üzerinden devam ediyorum bende animasyon programları yada 3d programlarına yönelcem kariyer hedef olarak pek hali hazırda yok maalesef benim istediğim bölüm burada aşırı az ve can sıkıcı bu durum bende şirket projeleri ile yurt dışına çıkcam benim yaptığım alan yurt dışında çok fazla acık var ve dolduramıyorlar az insan bu işle ilgileniyor yetenek isteyen bir alan çünkü 

Bence de doğrusunu yapıyorsun, gelecek her anlamda dijitalde. Mesleki olaral normal çizimlerin devri geçti ne yazıkki :) Hmm demek yurtdışı. Evet orada iş imkanı eminim daha fazladır. Umarım muvaffak olursun, başarılar dilerim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ohayou_Kerem, 13 dakika önce tarihinde yazdı:

Bence de doğrusunu yapıyorsun, gelecek her anlamda dijitalde. Mesleki olaral normal çizimlerin devri geçti ne yazıkki :) Hmm demek yurtdışı. Evet orada iş imkanı eminim daha fazladır. Umarım muvaffak olursun, başarılar dilerim :)

pek imkanım yok umut konusunda düşüğüm bu konuda yurt dışında her iş için açık var sadece daha azına yönelirsem daha yüksek miktar kazanc demek olduğunu düşünüyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3442SLayer, 57 dakika önce tarihinde yazdı:

pek imkanım yok umut konusunda düşüğüm bu konuda yurt dışında her iş için açık var sadece daha azına yönelirsem daha yüksek miktar kazanc demek olduğunu düşünüyorum

Aslında yurt dışına iş yapmak için oraya gitmene bile gerek yok, yeterince İngilizcen varsa buradan bile iş yapabilirsin bence. Biraz fırsat kovalamak lazım sadece.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ohayou_Kerem, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Aslında yurt dışına iş yapmak için oraya gitmene bile gerek yok, yeterince İngilizcen varsa buradan bile iş yapabilirsin bence. Biraz fırsat kovalamak lazım sadece.

evet biraz yaptım da zaten ama çok aşırı yetersiz ve şu an da yok gibi bir durum var ortada coronadan dolayı daha da kötüleşti zaten 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3442SLayer, 43 dakika önce tarihinde yazdı:

evet biraz yaptım da zaten ama çok aşırı yetersiz ve şu an da yok gibi bir durum var ortada coronadan dolayı daha da kötüleşti zaten 

Ahh.. Corona'nın etkilemediği sektör yok ne yazıkki :/ Ne diyim, umarım en yakın zamanda kurtuluruz bu beladan...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.