Jump to content

Önerilen İletiler

Nevolika, 46 dakika önce tarihinde yazdı:

İnsanlar değişik gerçekten, benim anime çizdiğimi görenler de hep ''bırak bu işleri, derslerin aksayacak'' diye diye beni yönlendirmeye çalışıyorlar. O kadar sinir oluyorum ki bazen ama çok faydasını gördüm üzerimde. Bir kere sosyal medyada geçirdiğim süre hayli kısaldı ve bunun yerine çizim yapmaya başladım, derslerimi aksatmadan boş vakitlerimi bu şekilde değerlendiriyorum ve dinleniyorum resmen kafam dağılıyor yani yaparken:stars-crazy-rabbit-emoticon:Bu arada benden büyüksün o yüzden sorun yoksa sana abi diyeceğim :D

Öyle gerçekten. İnsanların ağzı torba değil ki büzesin... Konuşsunlar boş ver. Sen zevk aldığın şeyi yapmaya devam et. Ben de arada heves edip karalıyorum bir şeyler ama şu aralar başka başka bir sürü hobi edindiğimden pek bakmıyorum o tarafa ama arada senin gibi güzel şeyler çizenlere bakınca biraz gaza geliyorum :D Sosyal medyadan seni uzak tutuyorsa da ne âlâ. Ben de bırakalı baya oldu, çok çok nadiren giriyorum, bir şey kaçırmıyorsun inan :D

Nasıl rahat ediyorsan öyle hitap edebilirsin :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ohayou_Kerem, 47 dakika önce tarihinde yazdı:

Öyle gerçekten. İnsanların ağzı torba değil ki büzesin... Konuşsunlar boş ver. Sen zevk aldığın şeyi yapmaya devam et. Ben de arada heves edip karalıyorum bir şeyler ama şu aralar başka başka bir sürü hobi edindiğimden pek bakmıyorum o tarafa ama arada senin gibi güzel şeyler çizenlere bakınca biraz gaza geliyorum :D Sosyal medyadan seni uzak tutuyorsa da ne âlâ. Ben de bırakalı baya oldu, çok çok nadiren giriyorum, bir şey kaçırmıyorsun inan :D

Nasıl rahat ediyorsan öyle hitap edebilirsin :D

Gerçekten boş boş sayfayı yenilediğimi fark edince azalttım süreyi elimden geldiğince, teşekkür ederim bu arada çizimlerim çok iyi değil ama sizlere heves veriyorsa doğru yoldayım demektir :cheer1-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Nevolika, 16.05.2021 - 22:49 tarihinde yazdı:

Uzun zamandır aklımda böyle bir sohbet konusu açıp bu konuda yeteneği ve ilgisi bulunanlarla sohbet edip fikir edinmek istiyordum. Umarım manga çizmeye yeteneğiniz veya ilginiz varsa burada buluşup eğlenceli bir ortam oluşturarak sohbet edebiliriz. ?

Geçen gün yapmaya başladığım birkaç mangayla başlamak istiyorum yazıma. Death Note'u izledikten ve mangasını da okuduktan sonra kendi kendime dedim ki neden ben de ufaktan biraz manga çizmeye başlamıyorum ki? Hem sosyal medyada geçirdiğim süreyi azaltır hem de kendime bir stres atma bahanesi bulurum fena mı diye düşündüm ve mangadaki en sevdiğim sahnelerden oluşan bir kolaj yapmaya karar verdim. İlk olarak Ryuzaki'nin düşünceli bir şekilde oturup Kira hakkında teoriler ürettiği şu sahneyi çizmeye çalıştım. Her güne bir sahne bölüştürerek çizmeye karar verdim ve iki günde bunları yapmaya çalıştım. Yaparken çok eğleniyor, bir yandan da müzik dinliyorum. Aşağıya ekliyorum fotoğrafı. Ne kadar başarılı oldum siz söyleyin ?

spacer.pngspacer.png

Bu şekilde işte arkadaşlar, biliyorum çok eksiğim ve teknik hatam var ama inanın bunu yapmaktan çok zevk alıyorum ve hobiden fazlası olsun istiyorum. Hayalim matematik öğretmeni olmak ama eğer başarabilirsem hep manga çizmek ve belki de başta hobi olan bu işi başka bir gelir kaynağı haline getirmek istiyorum. Umarım bu yolda azimle ilerleyebilir ve hayallerime ulaşabilirim. Lütfen yorum yaparken henüz 17 yaşında olduğumu ve eğitim almadan bu şekilde çizmeye gayret ettiğimi göz önünde bulundurun ?

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim, yorumlarda buluşalım olur mu? Kendinize iyi bakın ?

Fazlasıyla amatör olarak birkaç bir şey çiziktirmiş biri olarak çizimlerini hayranlıkla inceledim. Kesinlikle bu potansiyeli değerlendirip daha da ilerlemelisin. Ganbare!! :cheer1-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@NevolikaÖncelikle hoş gelmişsin

Çizimlerin çok güzel fikir olarak da kolaj yapmayı çok sevdim

Eleştirecek olursam çizgilerinde kararlılık eksikliği sanırım en iyi ifade olur yani kalemi yavaş hareket ettirdiğinde ister istemez tam bir çizgi oluşturmak yerine  çizgilerinde düzensizlik oluşur, bunu önlemek için de bilek hareketlerini geliştirmen sana fayda sağlayacaktır. Düz çizgi, oval veya yuvarlaklar çizmek gibi... Bir çeşit kas hafızası oluşturmana yardımcı olur daha net çizimler yaparsın. 

Öneri olarak aralarındaki hatları kaldırıp tüm karakterleri iç içe görmek isterdim yine de ressam sensin tercihlerine saygı duyarım. Çizimlerinde başarılar her ikisine de bayıldım. İyi forumlar:thank_you__onion_by_elcerbero:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

@Nevolika Merhaba, çizimlerini çok beğenmekle birlikte birkaç fikir sunabilirim diye düşündüm. H kalem serisi kullanmanı tavsiye ederim. Doğru çizgiyi elde edene kadar denemeler yap çünkü bu kalem serisinin uçları sert olmakla birlikte pigmenti de oldukça düşüktür bu nedenle taslak çizimlerinde çok güzel gidiyorlar. Ancak kalemi kağıda çok baskılama çünkü yırtabilir. Her neyse aha sonra doğru çizgiyi bulduğunda marker ile üstünden geçersin çizgilerin, geçtikten sonrada kalan kurşun izlerini silersin. Daha düzgün olabilir. Birinci çizimde burun, ağız ve saçların çizimini çok beğendim ancak başparmak yüze göre çok büyük ve göz yuvarları da dışarıya fırlayacak gibi duruyorlar. Ryuzaki baya bir zorlamış orada kendini Kira' yı bulmak için :D Ama ikinci olanı çok beğendim ikincisinde de gözlerin ışıltısı, iris ve göz bebeğinin durumu konusunda çalışılabilir. Bunlar şimdilik. Sende bir ışık var. Çalışmalarına devam et ve bize bir manga yap lütfen :) Şu aralar güzel bir mangaya hasret çekiyorum. Başarılar! :stars-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pseudohomophylus, 20.05.2021 - 03:33 tarihinde yazdı:

@NevolikaÖncelikle hoş gelmişsin

Çizimlerin çok güzel fikir olarak da kolaj yapmayı çok sevdim

Eleştirecek olursam çizgilerinde kararlılık eksikliği sanırım en iyi ifade olur yani kalemi yavaş hareket ettirdiğinde ister istemez tam bir çizgi oluşturmak yerine  çizgilerinde düzensizlik oluşur, bunu önlemek için de bilek hareketlerini geliştirmen sana fayda sağlayacaktır. Düz çizgi, oval veya yuvarlaklar çizmek gibi... Bir çeşit kas hafızası oluşturmana yardımcı olur daha net çizimler yaparsın. 

Öneri olarak aralarındaki hatları kaldırıp tüm karakterleri iç içe görmek isterdim yine de ressam sensin tercihlerine saygı duyarım. Çizimlerinde başarılar her ikisine de bayıldım. İyi forumlar:thank_you__onion_by_elcerbero:

Değerli yorumunuz ve güzel eleştirileriniz için çok teşekkür ederim, farklı bakış açısına sahip oluyorum buradaki güzel yorumlar sayesinde. Haklısınız biraz korkak çiziyorum sanırım ve bundan kaynaklı bir belirsizlik var ama bilek egzersizlerini yapacağım bence de faydası dokunacak, bu arada hoş buldum burada sizlerle olmak büyük zevk:admire-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Perfectum, 7 saat önce tarihinde yazdı:

@Nevolika Merhaba, çizimlerini çok beğenmekle birlikte birkaç fikir sunabilirim diye düşündüm. H kalem serisi kullanmanı tavsiye ederim. Doğru çizgiyi elde edene kadar denemeler yap çünkü bu kalem serisinin uçları sert olmakla birlikte pigmenti de oldukça düşüktür bu nedenle taslak çizimlerinde çok güzel gidiyorlar. Ancak kalemi kağıda çok baskılama çünkü yırtabilir. Her neyse aha sonra doğru çizgiyi bulduğunda marker ile üstünden geçersin çizgilerin, geçtikten sonrada kalan kurşun izlerini silersin. Daha düzgün olabilir. Birinci çizimde burun, ağız ve saçların çizimini çok beğendim ancak başparmak yüze göre çok büyük ve göz yuvarları da dışarıya fırlayacak gibi duruyorlar. Ryuzaki baya bir zorlamış orada kendini Kira' yı bulmak için :D Ama ikinci olanı çok beğendim ikincisinde de gözlerin ışıltısı, iris ve göz bebeğinin durumu konusunda çalışılabilir. Bunlar şimdilik. Sende bir ışık var. Çalışmalarına devam et ve bize bir manga yap lütfen :) Şu aralar güzel bir mangaya hasret çekiyorum. Başarılar! :stars-crazy-rabbit-emoticon:

Değerli yorumun ve tavsiyelerin için çok teşekkür ederim inan okurken istemsizce tebessüm ettim :) dediklerinde haklısın yumuşak uçlu kalemlerden almayı ben de uzun zamandır düşünüyorum ama malum sınav seneme girdim o yüzden şimdilik evde ne bulduysam onlarla idare ediyorum :'' Ryuzaki'nin ifadesi beni gerçekten zorladı, beyefendi gözlerini öyle bir belertmişti ki soğuk terler döktüm çizerken ama başaracağım inşallah. İleride başarılı bir mangaka da olabilirsem ne mutlu bana :loveloveplz:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.