Jump to content

Japonya'da Gece Hayatı


TheRocker

Recommended Posts

Japon şehirlerinde sunulan eğlence olanakları o kadar fazladır ki ziyaretçiler bir gece turuna katılarak bu konuda iyi bir fikir edinebilirler. Tokyo’da, Japon Seyahat Bürosu tarafından düzenlenen Gündoğumu Tur Dizileri, makul ücretli gece turları fırsatı sunar. Yine Tokyo’da Kabuki Gece Turu, sukiyaki akşam yemeği ve Kabuki oyununu seyretme fırsatını ayağınıza getirir. Kyoto’da Özel Gece Turu‘na katılarak çay seremonisinin konuğu olabilir, ardından Tempura yemeği ile devam edebilir ve geceyi Gion Köşesi‘nde geleneksel Japon sahne sanatlarının çeşitli türlerini seyrederek noktalayabilirsiniz.

“Nerede İçki İçilir?”

Japonya’da hiçbir ziyaretçi için susuz kalmak söz konusu değildir. Ayrıca, şehirlerdeki batı tarzı barların yanı sıra, içki içilen geleneksel mekanları şöyle sıralayabiliriz: “Izakaya”, Japon tarzı barlar olup, bira, Japon sakesi, kokteyl ve diğer alkollü içeceklerin yanında yiyecek servisi de sunarlar. Bu tip barlar, gece yarısına dek eğlence imkanı

sunar. Bir tanesine gidin ve bu “canlılığa” kendiniz şahit olun. Fiyatlar doğal olarak makul bir düzeydedir.

“Karaoke”

Japonya’da en popüler gece hayatı etkinliklerinden biridir. Genellikle, Karaoke mekanları içlerinde Karaoke cihazları bulunan belirli ayıda bölmelere sahiptir. Bir misafir grubu bir bölmeyi uygun bir ücretle kiralayabilir ve yemeklerini yiyip içkilerini yudumlarken şarkı söylemenin keyfini yaşayabilirler. Bir çok Karaoke kulübünde, İngilizce olarak söyleyebileceğiniz popüler şarkılar da mevcuttur.

Tokyo’da yemek, içki ve eğlence ile geçirilmek istenen güzel bir akşam için en iyi adresler uluslararası lezzetler sunan Roppongi semti, baş döndüren neon ışıkları ile öne çıkan lüks ve nezih Ginza semti, daha sofistike Akasaka semti, gençlik dolu ve kalabalık Shibuya semti ve daha gürültülü Shinjuku’daki Kabukicho semti.

Dans

Tüm büyük şehirlerde, özellikle de gençlerle ve kalbi genç olanlarla dolup taşan diskolara ile kulüplere yaygın bir şekilde rastlamak mümkündür. Tokyo’daki Roppongi, yetişkinler için lüks mekanlar sunarken, Shibuya, gençler için bir dans cennetidir.

Alıntı değildir + rep lütfen o kadar uğraştım emeğe saygı...

[move]The Rocker[/move]

Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.