Jump to content

Japonca Öğrenmek İçin Fansub Önerisi

Recommended Posts

Biliyorsunuz ki bi çoğu çeviride jestdir espiridir vs. olabiliyor. Normalde çok severim ama öğrenmek adına o kadarda iyi değiller. Şimdilik Japonca seviyem alt yazısız izlemeye de yetmiyor maalesef. Öğrenmek adına önereceğiniz fansublar var mıdır acaba ? Şimdiden teşekkürler.

Bence anime izleyerek Japonca öğrenmeye çalışmayın, öyle bir şeyi amaçlıyorsanız şurayı tavsiye edebilirim ama aşağıdaki konuyu incelemenizi ve kendinize bir çalışma programı çıkarmanızı tavsiye ederim. Animeyle olacak iş olduğunu düşünmüyorum Japonca öğrenmenin.

https://forum.turkanime.tv/konu/22226-japonca-calisanlaracalisacaklara-yardimci-olabilecek-siteler/

haikurema, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Bence anime izleyerek Japonca öğrenmeye çalışmayın, öyle bir şeyi amaçlıyorsanız şurayı tavsiye edebilirim ama aşağıdaki konuyu incelemenizi ve kendinize bir çalışma programı çıkarmanızı tavsiye ederim. Animeyle olacak iş olduğunu düşünmüyorum Japonca öğrenmenin.

https://forum.turkanime.tv/konu/22226-japonca-calisanlaracalisacaklara-yardimci-olabilecek-siteler/

Kendimi tam ifade edememişim galiba animeler üzerinden Japonca öğrenmiyorum aslında. 1 aydır uyguladığım bir programım var. Haftada 140 kelime, 55 kanji ve kaynak kitaplarımdan grammar çalışıyorum. Dinleme kısmında ise anime dışında pek zevk almıyorum o yüzden anime izlemeyi tercih ettim.

Dediğim siteyi kullanın öyleyse, İngilizce, Japonca alt yazılı izleyebiliyorsunuz. Üstelik ister sadece kanjilerle birlikte Japonca alt yazı, ister sadece hiragana, katakana ya da düz romaji. İster ikisini birlikte falan izleyebiliyorsunuz.

• Vega locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.