Jump to content

Katana

Merlin

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 38
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Katana (刀), ya da Taçi'nin kullanımını takiben 1400'lerden sonraki ismiyle 大刀 dayito, tek-yönlü, uzun Japon kılıcı.[1][2][3] Çoğu Japon, katana kelimesini genel olarak kılıç anlamında kullanır. Dünyan

Benim abimde vardı (ailede baba-anne kuzenlerine falan abi olarak gördüğümüz kişilere deriz ya işte o abilerden :D ) kınısı sargıyla kaplı siyah ama parlayan bir renkteydi beni cezbetti ben de açmak i

Öhöm öhöm kendi katanamı tanıtmaklan gurur duyarım karşınızda haruka yüzümü sansürledim sorry ama internette kendimizi gereğinden fazla ifşa etmememiz gerektiğine inanırım ^^ ve not olarak yep katanal

• 1 ay sonra...

Yanlış olmasın ama katana diye bahseledilen kılıç fabrikada üretilmez üretilemez. Bu katanalara yapılan bi hakarettir. Demek istediğim orjinal katana almayı planlıyorsanız kafadan 5,000 $'ı gözden çıkartıcaksınız.500 liraya satılan katanadan hayır gelmez. Aldığınız takdirde 500 liranızdan olursunuz onu söylemek isterim. "500 lira verdim olum çok kaliteli mal .Japonyada özel üretiyolar bunları olum." falan demeyin dedirtmeyin !

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yanlış olmasın ama katana diye bahseledilen kılıç fabrikada üretilmez üretilemez. Bu katanalara yapılan bi hakarettir. Demek istediğim orjinal katana almayı planlıyorsanız kafadan 5,000 $'ı gözden çıkartıcaksınız.500 liraya satılan katanadan hayır gelmez. Aldığınız takdirde 500 liranızdan olursunuz onu söylemek isterim. "500 lira verdim olum çok kaliteli mal .Japonyada özel üretiyolar bunları olum." falan demeyin dedirtmeyin !

El yapımı katana yapan bi demirci ustası tanıyorsan söylede bi kenara not alayım  işime yarar 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

El yapımı katana yapan bi demirci ustası tanıyorsan söylede bi kenara not alayım  işime yarar 

Kihara Akira  ve Gassan Sadatoshi var. Bunlar en ünlüleri ve kılıçlarını bulmakta o kadar kolay değildir . Yani öyle internete "Gassan Sadatoshi katana for sale" yazmakla bulabileceğiniz sanmıyorum. Ama gerçek katanaları görmeniz için söyle bi siteyi şuraya bırakayim . Burdaki bazı katanalar öyle gözükmesede fabrika yapımı katanalardan kat kat kalitelidir http://www.nihonto.us/Swords.htm

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kihara Akira  ve Gassan Sadatoshi var. Bunlar en ünlüleri ve kılıçlarını bulmakta o kadar kolay değildir . Yani öyle internete "Gassan Sadatoshi katana for sale" yazmakla bulabileceğiniz sanmıyorum. Ama gerçek katanaları görmeniz için söyle bi siteyi şuraya bırakayim . Burdaki bazı katanalar öyle gözükmesede fabrika yapımı katanalardan kat kat kalitelidir http://www.nihonto.us/Swords.htm

Teşekkür ederim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Benim abimde vardı (ailede baba-anne kuzenlerine falan abi olarak gördüğümüz kişilere deriz ya işte o abilerden :D ) kınısı sargıyla kaplı siyah ama parlayan bir renkteydi beni cezbetti ben de açmak istedim,kılıcı bir çektim ağırlığını kontrol edemedim ve elimden fırladı koltuğa saplandı baya korktum :D abim uzun zamandır kılıç sanatıyla uğraştığı için özel yaptırmış o yüzden ağırmış :D ona özenerek bende katanalara baya merak sardım normal bir katana 200TL değerinde herkesin sahip olacağı bir katana kalitesinde ve her renkli kınıyla,kılıç sapı bulunmakta internette mevcut parası olan basar alır ama tabi kullanmakta önemli alahalalla diye katanayı savurmak olmaz :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

kullanmayı öğrenme gayretindeyim bir süredir. :cool-onion-head-emoticon:

hep hayalim olmuştur artık gerçekleşsin istedim. 

bu  başlık sevindirdi beni görünce  :cheer1-onion-head-emoticon: 

okita ve musashi japon kılıç sanatı araştırınca ilk karşımıza çıkanlar oluyo.

Onları izleyerek öğrenmek isterdim yaaaa. Ay çok heveslendim yine

bu saatte katana düştü aklıma. Çok istiyorum şöyle özel ve de klasik bir japon kılıcı  :wub:  :wub:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.