Jump to content

Katana

Merlin

Önerilen İletiler

• 5 ay sonra...
  • Yanıtlar 38
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Katana (刀), ya da Taçi'nin kullanımını takiben 1400'lerden sonraki ismiyle 大刀 dayito, tek-yönlü, uzun Japon kılıcı.[1][2][3] Çoğu Japon, katana kelimesini genel olarak kılıç anlamında kullanır. Dünyan

Benim abimde vardı (ailede baba-anne kuzenlerine falan abi olarak gördüğümüz kişilere deriz ya işte o abilerden :D ) kınısı sargıyla kaplı siyah ama parlayan bir renkteydi beni cezbetti ben de açmak i

Öhöm öhöm kendi katanamı tanıtmaklan gurur duyarım karşınızda haruka yüzümü sansürledim sorry ama internette kendimizi gereğinden fazla ifşa etmememiz gerektiğine inanırım ^^ ve not olarak yep katanal

Ben Aikidoya gidiyorum ve orda kamiza denilen bir yer var Aikidonun kurucusu olan O Sensei'in resmi ve saygı anıtı sayılan bir yer ona selam veririz derse girerken neyse orda 3-4 tane katana var ve aşırı güzel her ders onlara bakıp iç geçiyorum zaten bizim yaptığımız her teknikğin temelinde kılıç teknikleri var ve ken denilen tahta kılıçlarla da çalışıyoruz benden başka orda anime izleyen var mı bilmiyorum ama anime izleyen biri için cennet gibi bir yer yüksek kuşaklara senpai diyoruz onlar hakama giyiyor bazen kendimi animede hissediyorum :D Mesela derse başlarken onegaishimasu diyerek selam verip ders sonunda domo arigatou gozaimashita diye dersi bitiririz.

Benim de ordaki ışıldayan katanalara baka baka baya bi merakım oldu ama hepsi çok pahalı almışken güzel ve kaliteli bir şey almak isterim :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında kökeni bizde olan bir kılıç türü de var, adı Yatağan. Çok ilginç bir kılıç bence, ters katana gibi bir şey :D Ama birisine söyleyince tepkileri "İlkokulda adı ona benzeyen bir çocuk vardı." gibi bir şey oluyor -_-

bizim evde 2 tane yatağan bıçağı vardır. annem öve öve bitiremedi. verdiğim her kuruş helal şu bıçağa diyor :D memlekete yakın ya denizliliyim ben muğla şurası hemen :D. gerçi çok fazla yatağan olmayıpta yatağan bıçağı bu diyip satan da var, eski kılıç tekniğiyle yani döve döve kimse bıçak yapmıyor artık metal plakadan kesip yapıyorlar seri üretim. kaliteli olanı kaliteli çelik kullanıyor onlar pahalı oluyor. dandiği çok çabuk aşınır biler durursunuz. bizdeki işte kaliteli çelikten yapılma.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.