Jump to content

Ölü Adam Anlatıyor programını tartısalım...

Önerilen İletiler

hepinize iyi aksamlar az önce çok ürkütücü bir haberle karsılastım haberin konusu Japon veya diğer ülkelerden birinde kamuoyunun dikkatini çekip suçları azaltmak için idam cezası alan suçluların son saatlerını isteklerini ve belkide ölümünü gösteren bir program yapmaya baslamıslar ayrıca programın satıs haklarınıda BBc almıs ben herzaman animelerin gerçeğe dayalı olmadığı için izlenebilir bulmustum diziler filmler bana olabilir duygusu yarattığı için uzak duruyordum ama simdi böyle birseyi hem televizyonda izleyip hemde çocukların izlediği animede olması(Deadman Wonderland) benim için oldukça korkutucu bu sadece asyalı insanlar için değil ben tüm insanlık için söylüyorum acaba bizmi dizileri değistiriyoruz diziler mi bizi değistiriyor benim kafam karıstı

yazımı okuduğunuz için tesekkürler bana göre bu önemli bir konu umarım yeterli ilgiyi görür hepinize iyi aksamlar

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hem yanlış hemde insanın psikolojisini bozcak bir program olur bu.

Ama farkettimde konudan konuya atlamışsın, dizilerle bunun alakasını pek kavrıyamadım.

benim orada anlatmak istediğim bazı dizi ve animelerin gercektende gerçek hayattan gelebilceğini açıklamak istemem ben orada bir örnek nime gösterdim onun ben öldürseler yapmazlar diye düsünüyrdum ama gerçekten gerçek hayatta da yapılabiliyormus anlatmak istedğim bu bizi programları etkiliyoruz onlarmı orası kafa karıstıcı olan bu umarım bir açıklık getirebilmisimdir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle bunun yanlış olduğunu savunan arkadaşlar var bir kaç şey söylemek istiyorum ben yapılan kesin doğru demiyorum ama Çin'de idam mahkumları idamdan önce çok özel olmadıkça aileleri ile görüştürülmüyor ve bu program idam mahkumlarının aileleri için büyük önem taşıyor birbirlerine son sözlerini söylüyorlar ayrıca araştırmam sonucu ulaştığım kaynakta buradaki insanlar isteklerinin yanında pişmanlıklarını neden yaptıklarını da anlatıyor pişmanlıklarının açıklanması bence suç oranında azalmaya yardımcı olabilir ayrıca ilk belirttiğim gibi ailene ölmeden önce bir şeyler söylemek istersin bunu empati kurarak düşünelim.Bence yanlış olduğu kadar doğruda.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.