Jump to content

Türk Anime TV Sıkça Sorulan Sorular Bölümü (SSS)


Recommended Posts

  • Forum Admin

X serisi neden hâlâ yayınlanmadı? Başka siteler yayınlamış, sizde halen yok!

 

-> Çeviri çalışmaları bağımsız ekipler ve çevirmenler (TAÇE ve LGI haricinde) tarafından yürütülmektedir. Biz, sadece bir yayıncı sitesiyiz ve çevirileri doğrudan gerçekleştirmemekteyiz. Dolayısıyla, X serisiyle ilgili herhangi bir sorununuzu, ilgili çeviri ekibine veya bağımsız çevirmene iletmelisiniz.

 

Oynatıcalarda sürekli reklam çıkıyor, ne yapmam gerekiyor?

 

-> Alucard haricindeki diğer oynatıcılar bize ait değildir. Üçüncü parti yayın sitelerini kullanmaktayız. Oynatıcılarımızın kendi ayarlarında en az reklam içeren seçenekleri tercih etmekteyiz. Ancak hâlen tercih ettiğiniz seçeneklerde fazla reklam alıyorsanız, diğer oynatıcıla seçeneklerini de denemenizi öneririz.

 

İnternet hızım iyi olmasına rağmen sitenizde animeler sürekli donuyor!

 

-> İnternet hızınızın yeterli olduğunu varsaysak bile, video donma sorunuyla karşılaşıyorsanız, bu durumun nedeni oynatıcılarımızın kontrolümüz dışında olmasından kaynaklanıyordur. Oynatıcılar kendi üzerindeki yoğunluğa veya izleyici olan ülkeye göre özel kısıtlamalar koyabiliyorlar.
Eğer internet sağlayıcınızdan veya bağlantınızdan kaynaklanan bir sorun olmadığından eminseniz, diğer seçenekleri deneyebilir veya görüntü kalitesini düşürebilirsiniz.


Disqus/Discord/Sosyal Medya platformlarından engellendim. Bu engeli kaldırtmak için ne yapmam gerekiyor?


-> Disqus, Discord veya diğer sosyal medya platformlarında ban yemeniz durumunda banı kaldırmak için lütfen 'İletişim' kısmından sorun yaşadığınız departmanı seçerek ilgili yetkililerle iletişime geçiniz.

Fansub/Bağımsız çevirmen olarak çevirilerimi sitenizde yayınlamak istiyorum. Nasıl başvuru yapabilirim?


-> Fansub veya bağımsız çevirmen olarak çalışmalarınızı sitemizde yayınlamak istiyorsanız, başvurularınızı https://forms.gle/xM5xiirLVjvXPRke7 adresine iletebilirsiniz. Başvuru süreciyle ilgili tüm gerekli bilgiler formda mevcuttur.

 

Siteye eklenen yeni bölümler Discord sunucusu üstünden bildiriliyordu. Artık bu alana ulaşamıyorum. Yeni bölüm bildirimlerine nereden ulaşabilirim?


-> Discord platformunun yeni hizmet şartları sebebiyle bölüm bildirimlerini Discord üzerinden yapamamaktayız. Ancak, yeni bölümlerden anında haberdâr olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

 

İzlediğim animenin sayfasında/altyazısında/bilgilerinde hata var. Bunu size nasıl bildirebilirim?


-> İzlediğiniz bölümde çeviri ve kodlama hatalarını o bölümü çevirmiş ekibe/bağımsız çevirmene iletebilirsiniz.
Bölümdeki oynatıcılar hiç açılmıyorsa, oynatıcı sayısı yetersizse ya da animenin sayfasında yanlışlık varsa Discord sunucumuza katılarak ilgili kanallardan düzeltilmesi için yetkililerimize iletebilirsiniz.

 

Site hiçbir şekilde yüklenmiyor ve/veya animelerin kapak resimleri gözükmüyor.

 

-> Siteye erişimde sorun yaşıyorsanız veya animelerin kapak resimleri gözükmüyorsa, lütfen turkanime.net olarak değil de turkanime.co (https://www.turkanime.co/) alan adıyla bağlanmayı deneyiniz.
Yaşadığınız sorun halen devam etmekteyse,  tarayıcı çerez ve önbelleğini temizleyip tekrar deneyiniz. Bunların hiçbiri sorununuzu çözmediyse Discord sunucumuzdaki ilgili kanalardan destek talebi oluşturabilirsiniz.


Yurtdışında yaşamaktayım. Bütün bölümlerde Alucard ülkenizde desteklenmiyor hatası alıyorum ne yapmalıyım?


-> Alucard oynatıcımız yurtdışı erişimine kapalıdır. Bu nedenle, izlemek istediğiniz bölümde bulunan diğer seçenekleri tercih edebilirsiniz.

 

Forum ve/veya site üstünde doğrulama maili konusunda problem yaşıyorum. Mailime herhangi bir kod gelmiyor.

-> Kullanmış olduğumuz mail sisteminde zaman zaman bize bağlı olmayan sorunlar olabilmektedir. Konu ile ilgili güncel bilgiyi Discord sunucumuzdaki duyurular kanalını kontrol ederek güncel durum hakkında bilgi alabilirsiniz.


403 hatası alıyorum, ne yapmalıyım?
 

-> Girmeye çalıştığınız URL mevcut değil veya değişmiş olabilir. Lütfen URL'yi kontrol edip tekrar deneyiniz. Eğer hâlâ sorun yaşıyorsanız, animenin detay sayfasına giderek bölüme ulaşmayı deneyebilirsiniz.


"Error 1006 Access Denied" hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

 

-> Agresif kullanımdan dolayı güvenlik duvarı tarafından erişiminiz engellenmiş olabilir. Değişken bir IP'niz (dinamik) varsa, modemi resetleyerek tekrar deneyin. Aksi takdirde, site yetkilileriyle iletişime geçmek için [email protected] adresini kullanabilirsiniz.

 

"Access Denied - You do not have access to www.turkanime.co" hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

 

-> Sitemize VPN veya yurtdışı hizmetleriyle giriş yapılamamaktadır. Lütfen VPN'inizi kontrol edip kapatın ve ardından tekrar siteye erişmeyi deneyin.


"404 Error: You Have Lost Your Way" hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

 

-> Sitemiz üzerinde kullanılan toplu izleme (watch party) eklentileri başta olmak üzere baz tarayıcı eklenti ve/veya betikleri bu sorunlara neden olabilir. Sorunu çözmek için lütfen soruna sebep olabilecek eklenti ve/veya betikleri devre dışı bırakın ve ardından yeniden siteye erişmeyi deneyin.

 

520 ve 500'lü hata kodları alıyorum, ne yapmalıyım?
 

-> Site bakıma alındığında veya teknik bir sıkıntı yaşandığında veyahut saldırı aldığında karşılaşılan hatalardır. Sorunun çözülmesi durumunda, site erişime açılacaktır. Discord üzerindeki duyuruları kontrol ederek güncel durumu takip edebilirsiniz.

 

"Bu site güvenli bağlantı sağlayamıyor" hatası alıyorum, ne yapmalıyım?
 

-> Kullandığınız internet paketine İnternet Servis Sağlayıcınız tarafından "Aile" veya "Çocuk" paketi tanılanmış olabilir. Bu paketleri iptal edebilir veya https://www.turkanime.co/ adresinden siteye erişim sağlayabilirsiniz.


Playerlar siyah ekran veriyor/önbellek temizleniyor hatası veriyor, ne yapmalıyım?

 

-> Playerlar siyah ekran veriyorsa veya önbellek temizlenemiyorsa, tarayıcı önbelleğinizi temizleyin veya başka bir oynatıcı deneyin.

 

"Limit aşımı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin" uyarısı alıyorum, ne yapmalıyım?

 

-> Kısa sürede siteye fazla istek yaptıysanız bundan dolayı alabileceğiniz bir uyarıdır. Bir süre bekledikten sonra tekrar deneyebilirsiniz.


"Yanıltıcı bir siteye girmek üzeresiniz" uyarısı alıyorum, ne yapmalıyım?
 

-> Google tarafından güvensiz olarak işaretlenen bir alan adı kullanıldığı için bu uyarıyı alıyor olabilirsiniz. Ancak, sitemiz üzerinde herhangi bir güvenlik açığı veya zararlı yazılım bulunmamaktadır.

 

Devam etmek için "Ayrıntılar -> Bu siteye devam et" seçeneğiyle bölümlere erişmeye devam edebilirsiniz.


Site üstünde profil resmimi değiştirmek istiyorum fakat site izin vermiyor.

 

-> Profil resminizi değiştiremiyor olmanızın nedeni, kullanılan resimlerin değerlendirildiği bir algoritmanın bulunmasıdır. Hoş olmayacak, uygunsuz içerikleri engelleyebilmek adına alınmış bir önlemdir. Lütfen fazla ten rengi içermeyen bir resim kullanmayı deneyiniz.

Sormak/Danışmak istediğim farklı bir konu var. Bu cevaplar benim sorunumu çözmedi. Size nasıl ulaşabilirim?

-> Yukarıda belirtilmeyen veya sorununuzun çözülmediği durumlar, görüş veya önerilerinizi bize iletmek için lütfen "İletişim" kısmındaki Site Destek departmanını seçerek bizimle iletişime geçiniz.

Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.