Jump to content

En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri

Beyond Birthday

Önerilen İletiler

Hellsing 1. bölümden (Spoiler İçermez)

gAJD40.png

Diyorki: Ne yani, beni bir insan olmadığım için mi vurdun?

Aslında burada bilmediğimiz şeyleri öldürme hissimize karşı çok güzel bir örnek var.

Gördüğümüz böcekleri neden öldürürüz? Neden bizden olmayanları ezmek isteriz? Neden sadece bize benzeyenlere güveniriz?

Bunlar üzerine cidden düşünmemiz ve farkılıklara saygı duymayı öğrenmemiz gerekiyor.

Alucard'a her zamanki karizmasından ödün vermeyerek söylediği bu söz için teşekkür ediyorum :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 437
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Katsura: Gintoki. Gintoki: Zura! Katsura: Zura değil, Katsura. Paha biçilemez. ;D :D ---- Dinleyin! Diyelim çok çilekli süt içtiniz ve gecenin bir vakti tuvaletiniz geldi. Fakat yatağın dışı soğ

Çocukluğumun Repliği Jessie: Belaya hazır olun! James: Hem de çifte belaya! Jessie: Dünyayı yok olmaktan kurtarmak için! James: Tüm insanlığı ulusumuzla birleştirmek için! Jessie: Gerçeğin ve sevginin

O kadar aşşağılıksın ki cehennemin dibine bile layık değilsin & Alucard/Hellsing

Posted Images

• 2 hafta sonra...

Gintama'daki tüm diyaloglar unutulamaz , unutulmamalı , hepsi harika bence -  .-

''Size sadece tek bir şey soracağım.. O adam dediği kim?''

-Isao Kondou

( bunu dediğinde kahkaha atmıştım )

gibi gibi ..

Ama en , en , en 'i :

''Günaydın Espadalarım. Saldırı altındayız. Ama önce biraz çay içelim.''  :admire2-onion-head-emoticon:

-Aizen sama  :wub:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Önceden Yazanlardan Şimdiden Özür Diliyorum Beğendiklerim Şimdilik Bunlar Daha Vardır Ama Şimdilik Bu Kadar Yeterli Sanırım...

YALNIZ ATEŞ EDENLER ATEŞ EDİLMEYİ HAK EDERLER. -Code Geass/Lelouch  

İnsanlar Eşit Değildir.
Bazıları Daha Zeki Doğar.
Bazıları Daha Güzel Doğar.
Bazılarının Ailesi Yoksuldur.
Bazılarının Vücudu Zayıftır.
Doğum, Gelişmek Ve Yetenek, Bütün İnsanlar Farklıdır!
Evet, İnsanlar Farklı Olmak İçin Doğar!
Bu Yüzden İnsanlar Birbiriyle Savaşır Ve Yarışır!
Oradan, Evrim Meydana Gelir.
Eşitsizlik Kötü Değildir.
Eşitliğin Kendisi Kötüdür.

Sen Değiştiğinde Dünya Da Değişir Derler...

...Ama Bu Yanlış.
İnsanlar Kalıplaşmış İzlenimlerle Hüküm Vermeye Devam Ederse...
...Yalnızlar Sonsuza Kadar Yalnız Olarak Kalacaktır.
Eğer Bir Şey Yapmak Ve Öne Çıkmak İsterseniz...
...Onlar, Bunu Sizi Yere Düşürmek İçin Kullanırlar.
Bu Çürümüş İnsan(Çocuk) Toplumunun Altın Kuralıdır.
Problem: Dünya Asla Değişmeyecek.
Ama Kendini Değiştirebilirsin.
Nasıl Mı Değişeceksin? 
Cevap Şu : Yeni Bir Dünyanın Tanrısı Ol

Adaletle Yenilemeyen Bir Kötülük Olsaydı Ne Yapardın?

Kötülüğü Kötülük Yaparak MI Yenerdin? 
Yoksa Adaletin Kötülüğe Karşı Pes Mi Ederdi?
Ben Kötü Olur Ve Daha Büyük Kötüyü Yenerdim! Code Geass/ZERO

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

-Güzelliklerinden dolayı çoğu kadını cadı diye lekeliyorlar.

Holo - Spice and Wolf

-Konunun etrafında dolanma. Gerçekte ne hissediyorsan onu söyle.

Holo - Spice and Wolf

-Erkekler duygularını ifade etmek için kelimelerin gereksiz olduğunu düşünür ama sonuçta o kelimeleri söyleyemediğin için pişmanlık duyuyorsun.

? - Gintama

-İnsanlık tarihinde ''Kalıcı Barış'' diye bir kavram hiç bir zaman var olmamıştır.

Yang Wenli - Legend of the Galactic Heroes

-Ulus denilen şey, yukarıdan aşağıya doğru çürümeye başlar. Bunun istisnası da yoktur.

Adrian Rubinsky - Legend of the Galactic Heroes

-Satranç, go, shogi... Hepsinin kuralları farklı... ama üçünde de hamlelerin belirli bir ritmi var. Rakibinin ritmini bozmak elzem. Açılışları öğrendikten sonra geriye rakibinin ritmini çözmek kalıyor. Ritimleri bilince tek gereken ritmi bozmak.

Meruem - Hunter x Hunter 2011

-Ben yapamam. Ben Sawako ve Chizu'dan çok farklıyım. Onlar aşklarını buldu. Üzüldükleri zaman ne yapacağımı nasıl teselli edeceğimi bilemiyorum. Çünkü... ben onlar gibi gerçek aşkı tadamadım.

Yano Ayane - Kimi ni Todoke (manga)

-Sadako olarak ün yapmış küçük Sadako ve, anlayışlı olarak ün yapmış Kazehaya. Kazehaya olmak böyle bir şey demek... Onların ikisi, ne kadar şanslı olduklarının farkında bile değiller.

Miura Kento - Kimi ni Todoke (manga)

-Hislerine karşı dürüst ol.

Fuu - Samurai Champloo

-Güzel bir cilt, anlamsızmış gibi görünen sürekli çabalamanın koruduğu bir şeydir.

Faye Valentine - Cowboy Bebop

-Bir kadın vardı. Hayatımda ilk kez öylesiyle tanışmıştım. İçten içe hayat dolu bir kadın görmüştüm. Öyle olduğuna inanmıştım. O benim kayıp bir parçamdı. Özlemini çektiğim diğer yarımdı...

Spike Spiegel - Cowboy Bebop

..................................................................1. Sahne.....................................................................
İkumatsu: Cidden... Anlaşılması zor bir insansın. İç çamaşırı hırsızları çok yaygınlar. Zaten orada olman bir hataydı, bu yüzden yaptığım şey için beni bağışla. Burası bir ramen restoranı olduğundan, sana verebileceğim tek şey bu. Ah, ben bu dükkanın sahibi, İkumatsu.
Katsura: Ben, Katsura. Soba'yı severim.
İkumatsu: Neden bana neyi sevdiğini söylüyorsun? Sana soba mı vermeliyim?! Soba istiyorsun ha?! Bunu geçersek, benim evimin önünde n'apıyordun sen?
Katsura: Hmm, şeydi... Kayboldum.
İkumatsu: Hee? Kayboldun ve kendini bir çatının tepesinde buldun. Cennete falan mı gitmeye çalışıyordun?
Katsura: Hayır, bu yanlış, bu yanlış. Öyle bir şey değildi. Sadece yolda duran insanlar benim düşmanlarım.
İkumatsu: Sen iç çamaşırı hırsızısın, değil mi?!
Katsura: Her zaman diğer insanlara söyleyemediğimiz bir iki şey olur. Sana sadece şunu söyleyeceğim. Ben kesinlikle şüpheli birisi değilim.
İkumatsu: Bir aynaya baksan, bütün şüpheli noktalarını göreceksin!
..........................................................2. Sahne.................................................................. 
......
İkumatsu: Bayağı iyi iş çıkardın, değil mi?
Katsura: Ne demek istiyorsun? Olabilecek en iyi servisi vermeye çalıştım.
İkumatsu: Sen... bir ramen savaşçısı olmak istiyordun, değil mi?
Katsura: Evet, öyle bir şeydi. Benim ramenin yolunu arayan bir garson olduğumu söyleyelim.
İkumatsu: Ne garip bir adam... burnunu kendi başına belalı işlere sokuyor. Ama, sorun değil. Yağmurun durmasını da beklesen, ramen ustası olmak da istesen... veya yaraların iyileşene kadar bekliyor bile olsan... bir süre burada kalmana izin vereceğim.
Katsura: İkumatsu-dono...
İkumatsu: Sadece tek bir şey var... Benim sözümü dinlemelisin :)
(pişirilmeye hazır ramen tabağı ve içindekiler acı bir çığlık efektiyle gösterilir)
İkumatsu: Neden dalıp gittin? Daha çok çalışıp öğreneceğini söylememiş miydin?
Katsura: Eh, dünyada görmeseydim daha mutlu olacağım bir çok şey vardı. Mesela host clubların arka odaları veya erkek arkadaşının cep telefonundaki kısa mesajlar...
İkumatsu: Ne demeye çalışıyorsun?(!)
Katsura: Hiç, önemli bir şey değil, cidden.
................................................3. Sahne...............................................
Katsura: Ah, içki mi? Çok düşüncelisin.
İkumatsu: Arada bir. Sanırım bunu her gün çalışmanın karşılığında bir teşekkür olarak görebilirsin. İşte, çalışmaların için teşekkürler.
Katsura: Hm? Bu...
İkumatsu: Anlıyor musun? Biraz savurgan olmaya karar verdim. Hmm, çok lezzetli! Yohei Sake'sinden bekleneceği gibi. Gerçekten harikalar.
Katsura: Lezzetli, ha...? Bir süredir düşünüyordum aslında, ama İkumatsu-dono'nun ramen dükkanı...
İkumatsu: Bir şeyler eksik gibi.
Katsura: Ha?
İkumatsu: Eksik bir şeyler olduğunu biliyorum.
Katsura: O zaman neden eksik olanı koymuyorsun?
İkumatsu: Düşündüğün kadar kolay değil. Eksik olan şeyi doldurmak... Bu ağır...
Katsura: Hmm? ..Eğer farkındaysan, daha fazla söylemene gerek yok... Ama hep derler ya... Cehalet bir kutsamadır.
İkumatsu: Hayır, bu yanlış bir laf. Bunun farkındayım. Hem sen şimdi daha fazla söyleme demedin mi?
Katsura: Bir at budizmi anlayamaz.
İkumatsu: Sen ne söylüyorsun? Benim bir at olduğumu mu söylüyorsun? Benim?
Katsura: Bir taşın tepesinde üç yıl.
İkumatsu: Taşın tepesindeyken ne oluyor? Güzel bir şey mi yoksa ne? Her neyse... konudan kayıyoruz.
Katsura: Eh, işte böyle. Demek istediğim şuydu ki...
İkumatsu: Biliyorum... Böyle devam edemeyeceğim...
Katsura: İkumatsu-dono...
İkumatsu: Kocam...
Katsura: Hm?
İkumatsu: Bir Jouishishi tarafından öldürüldü.Bana birlikte Edo üzerindeki en iyi ramen dükkanını açacağımıza söz vermişti. Ama bir kazaya karıştı. Hepsi gitti... Diğerlerini incitmekten çekinmiyorken, bir ülkeyi kurtarmaya çalışmak tamamen saçma değil mi? Renkli kelimeler kullanıyorlar ve ne isterlerse yapıyorlar. Ama aslında kaçı ülkeyi gerçekten kurtarmak istiyor? Eğer gözlerinin önündekini kurtaramıyorlarsa, bir ülkeyi kurtarmalarına imkan yok. Yemişim Shishi'yi. Yemişim samurayları. Nefret ediyorum...
...............................................4. Sahne......................................................
....
Katsura: Görünüşe göre konuşacak fazla vakit yok. İkumatsu-dono... bana bir çok şekilde yardım ettiniz. Ayrıca... Üzgünüm.
İkumatsu: Biliyorum.
Katsura: Hm?
İkumatsu: Ben de senin gibiyim. Yerde yatan bir adamı orada bırakacak kadar yetenekli değilim. Bir aptalım. Bu yüzden özür dileme.
Katsura: Anlıyorum. O zaman sadece şunu söyleyeyim...
Katsura-İkumatsu: Arigato :)
  Gintama. Ve o sahne:

KP6pr8.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu aralar Gintama'yı izlediğim için aklıma en kolay Gintama'dan geliyor.

fc,550x550,baby_blue.u4.jpg3e5f3a4607e51c98105d80dbb96069ea.jpgfc,550x550,baby_blue.u4.jpgfc,550x550,red.u4.jpgfc,550x550,orange.u4.jpgclear-38383d2f800ebba7d07a74d5990e2ea0.g78e6cb217d19b3e44c16bc1bb89af9d3.jpg

Gintoki'den Katsura'ya

tumblr_m9lm5pHa3H1qkrqr9o1_500.png

Hep ciddi bir karakterdi ilk başlarda Hijikata böyle ev halini görünce bi thaf oldum. Ciddi bir öğretmeninizi dışarıda parkta çocuklarla top oynarken görmek gibi. ki ben gördüm

268f2e76635f2dbe5f3fb03423a26e58.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

23w8gnd.gif

Soruyor Luffy kaptan : kakalayabiliyor musun?

yani sıçabiliyo musun diye yazmak yakışıksız olurdu -_- 

Sanji : sorulacak bundan daha önemli tonla soru var bunu mu soruyosun !!! -gibisinden çemkiriyor.

Brook: evet,yapabiliyorum

Sanji: cevap vermesene şuna !!

OP- Luffy..aah efsosun  :lol: Bu sahne unutulmaz...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.