Jump to content

Chii

porcupinethief

Önerilen İletiler

hiç figür boyasıyla ilgili bilgim yoktu. airbrush  araştırdım ve öğrendim. Çok hoş. Hobiniz mi yoksa herhangi bir işle ilgili mi?

Kallista;

hobi amaçlı yapıyorum. dünyada bu hobiyle uğraşan çok kişi var ama Türkiye'de hiç rastlamadım, özellikle çok popüler anime karakterleri ile ilgili. o yüzden anime severlerle çalışmalarımı paylaşmak istiyorum ben de. belki bu hobiyle ilgilenen başkaları da çıkar diye düşünerek. ilgin için çok teşekkürler! ;)

Haruka;

Teşekkürler!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kallista;

hobi amaçlı yapıyorum. dünyada bu hobiyle uğraşan çok kişi var ama Türkiye'de hiç rastlamadım, özellikle çok popüler anime karakterleri ile ilgili. o yüzden anime severlerle çalışmalarımı paylaşmak istiyorum ben de. belki bu hobiyle ilgilenen başkaları da çıkar diye düşünerek. ilgin için çok teşekkürler! ;)

Ben güzel sanatlarda okuyorum. Bizde heykel adında alan dersi var. bir ara aklımdan geçirmiştim heykelmi okusam diye. çok araştırmadım bölümlerini tam bilmiyorum ama figür yapmak istemiştim. buda böyle bir anı xD

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aslında bu figürleri Japonya'da veya diğer uzak doğu ülkelerindeki amatör ruhlu heykeltraşlar yapıyor. ancak süper işler ortaya çıkarıyorlar. eğer geç değilse o dersi al derim ;) animeseverler de bu işleri parçalar halinde alıp birleştirip, boyuyorlar. zahmetli bi hobi ama sevdiğin bi karaktere hayat vermek gerçekten çok keyifli!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Parçalar halinde alabileceğimiz bir yer var mı bunları :D ?

tabi ki var ;) bu figürlere "resin kit" deniliyor, genellikle sanatçılar yaptıkları orjinal resin kitleri her sene kış ve yaz olmak üzere Tokyo'da iki kere düzenlenen Wonder Fest'te satıyorlar ve bu orjinal figürleri internette bile bulsanız biraz pahalı oluyorlar haliyle verilen emek düşünüldüğünde.

bir de bu resin kitleri alarak bunlardan kalıp çıkartıp, yine resin yani reçine denilen malzemeden tekrar dökerek orjinaline uygun tekrar yapan recaster denilen kişiler var. ebay de "resin kit" yazdığınızda %90 bu recasterlar tarafından yapılan resin kitleri listeleyebilirsiniz. fakat bunlardan uzak durmanızı öneririm, çünkü bunların çoğu thai kit denilen Tayland'lı recasterler tarafından yapılıyor ve genellikle çok kötü bir kaliteye sahip oluyor; paranız çöpe gidebiliyor.

bir de bu işi gerçekten profesyonel şekilde yapan, benim de çoğunlukla alışveriş yaptığım, bir kaç internet sitesi mevcut. bunlar:

http://www.e2046.com/                (Hong Kong kaynaklı bi site)

http://www.hobbyfan.com/            (Amerika kaynaklı bi site)

özellikle E2046 kaliteli resin kitleri, uygun fiyat ve kargo ücretleri ile çok ideal. bir çok anime karakterinin çok güzel resin kitlerine ulaşmak mümkün!

ayrıca bu kitlerin nasıl yapıldığını merak edenler de özel mesaj atabilirler. başladığımda bana yol gösteren kaynaklar hakkında memnuniyetle bilgi veririm ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.