Jump to content

Fan Fiction Yazarken.

Beyond Birthday

Önerilen İletiler

Fan Fiction Yazarken Şunlara Dikkat Etmelisiniz Minna:

1)Konusu size ait olacak veya bitmiş bir animenin kurgusunu devam ettireceksiniz (bitmemiş bir animenin kurgusunu devam ettiremezsiniz çünkü zaten devam ediyor anca kurgusunu değiştirebilirsiniz oda Fan Fictiona girmez)

2)Yazarken duyguyu yansıtmalısınız. (sinir, üzüntü, sevinç vb)

3)Fan Fictionun konusu eğer bitmiş bir animeye aitse onu tamamen değiştiremezsiniz. (mesela dövüş animesinden dövüşü kaldırıp romantizm koyamazsınız)

4)+18 içerik koymamalısınız. (hentai FF veya cinsel bir konu yazamazsınız tarafımca konu silinir)

5)Siyasi içerik koymamalısınız. (örneğin x partisini Fan Fictiona koyamazsınız)

6)Dini içerikler koyamazsınız. (şöyleki aslında koyabilirsiniz ama x dinini eleştirecek biçimde olmamalı)

7)Fan Fictionunuzun sürekliliği olmalı. (eğer 5 hafta boyunca yeni bölüm eklemezseniz ve finali belirtmezseniz konunuz tarafımca kilitlenir tekrar bana ileti göndererek açtırabilirsiniz)

8)Fan Fictionda sadece anlatım olmamalı diyalog ağırlıklı olmalı. (Bu benim şahsi önerim sadece anlatım üzerine olan Fan Fictionlar sıkıcı geliyor okuyuculara)

Eğer bunlara uyarsanız:

1)Fan Fictionunuza kısa sürede birçok hayran toplayabilirsiniz.

2)Fan Fictionunuz yetkililer tarafından beğenilip sabitlenebilir.

3)Kendinizi geliştirip roman bile yazabilirsiniz.

Herhangi bir seriye bağlı kalamıyorum ama aklımda deli bir senaryo var diyor ve paylaşmak istiyorsanız, Özgün Hikayeler  konusu altında paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

Düzenlenme: Papillon tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...
  • Yanıtlar 20
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

1. ve 3. kurala katılmadığımı belirtmek isterim. Adı üstünde, ''Hayran kurgu''. Yani, bir şey yazmak için onun bitmesini beklemeye gerek yok, gayet gidişatı farklı olacak bir şekilde yazabilir şahıs.

Fan-fiction hakkında bir sorum var. Fan-fiction hikayemin yanına o hikayenin çizimlerini de koyabilir miyim? Yoksa onu Fan-Art kısmına mı koymam gerekiyor?

2-3 yıl falan yazarsan düzelir. Ayrıca başarılı olan birkaç tane fantastik hikâye kitabı oku ama başarılı olsun. Bazı yazarlar çok dandik kitaplar yazdıkları hâlde çok satabiliyorlar, yani dikkatli ol

1. ve 3. kurala katılmadığımı belirtmek isterim.

Adı üstünde, ''Hayran kurgu''. Yani, bir şey yazmak için onun bitmesini beklemeye gerek yok, gayet gidişatı farklı olacak bir şekilde yazabilir şahıs. Ki, bitmiş bir animinin kurgusu değişse bile o anime üzerinden yazıldığı için bu fan-fictiona girer.

Yine 1. ve 3. de yazılana bakıyorum ki, kesinlikle yanlış bir bakış. Elbette fanfiction olur bu, zaten birçok yazarın amacı bu yani. Sevdiği karakterlerin mutluluğunu görmek vs. En basitinden AU diye bir fanfiction uyarısı bile var, alternative universe. Örneğin Fairy Tail karakterleri bir loncaya bağlı olmak yerine bir lisede okuyan öğrenciler olarak yazılabilir, ve kimse buna ''BU FANFICTION'A GİRMİYOR OLMAZ BÖYLE ŞEY!'' diyemez.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra...
MissCapulet e katılıyorum.Neden bitmesi gerektiğini anlamış değilim.Öyle fanfiction hikayeleri var ki animenin zaman akışından öncesini bile anlatabiliyor.Ayrıca,hentai türünü kastetmiyorum ancak normal hikaye akışı içerisinde cinsel içerikli sahne bulunduran bölümler ya da hikayelere +18 ibaresi koyarak yayınlayamaz mıyız?Bir de sürekli olmalı demişsiniz,tek bölümlük hikaye,tabi bitmiş bir şekilde,yayınlayabiliyor muyuz?
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Şunu belirtmek isterim gördüğünüz üzere başlıktata Fan Fiction yazarken. Diyor. Fan Fiction kuralları yazmıyor.

Yukarıda bahsetmek istediğim olay şu. Örneğin Beelzebub bitmiş bir anime o animenin konusunu ya devam ettirirsiniz yada karakterlerin isimlerini ve animenin ismini değiştirerek başka bir hikaye yazabilirsiniz. Naruto bilmem ne FF derseniz dediğim gibi o Fan Fictiona girmez kurgusu size ait değil zaten yaratılmış birşey.

Blg Tek bölümlük hikaye yazabilirsin. Eğer Cinsel içerikler süreklilik gösterirse ozaman müdahale edilir. Araya koyarsan birşey olmaz.

Fan Fiction evet ''Hayran Kurgusu'' demektir.

Fakat Kurguyu sadece hikaye sananlar var sende sanırım onlardansın. Kurgu herşeydir. Karakterler mekanlar hikaye bunların hepsinin 1 adı vardır Kurgu.

Şimdi sen gidipte One Piece Fan Fiction yazsan onun neresini devam ettiriceksin bitmedi zaten ?

Sen o animeden birkaç karakteri çıkarıp birkaç kişi ekleyince o sana Fan Fiction olmaz.

Ama bitmiş olan bir animenin Finalini beğenmedin diyelim. Onu kendi hayal gücünle devam ettirmek istiyorsun. İşte bu Fan Fiction olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Burada devreye ben girip bir soru yöneltmek istiyorum;

Bende yazmaya uğraşıyorum fakat hikaye vs. düz yazı deneyimlerim olduğu için Fan Fict. ı nasıl yazacağımı bilemiyorum. Kısa kısa olması gerektiği düşünüyorum fakat o kadar fikri nasıl anlatacağım anlayamadım. Yazımla ilgili desteklerinizi bekliyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Burada devreye ben girip bir soru yöneltmek istiyorum;

Bende yazmaya uğraşıyorum fakat hikaye vs. düz yazı deneyimlerim olduğu için Fan Fict. ı nasıl yazacağımı bilemiyorum. Kısa kısa olması gerektiği düşünüyorum fakat o kadar fikri nasıl anlatacağım anlayamadım. Yazımla ilgili desteklerinizi bekliyorum.

2-3 yıl falan yazarsan düzelir. Ayrıca başarılı olan birkaç tane fantastik hikâye kitabı oku ama başarılı olsun. Bazı yazarlar çok dandik kitaplar yazdıkları hâlde çok satabiliyorlar, yani dikkatli ol. Ayrıca iyi yazmana gerek yok. Yazım ve imlâ hatası yapma. Tembel olma. Uzun ve çok fazla yaz. Her şeyi yaz. Yazdıklarını okuyup araya yeni cümleler ve paragraflar sokuştur. Yazdıklarını her gün oku ve daha iyi hâle getirmek için düzenle.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2-3 yıl falan yazarsan düzelir. Ayrıca başarılı olan birkaç tane fantastik hikâye kitabı oku ama başarılı olsun. Bazı yazarlar çok dandik kitaplar yazdıkları hâlde çok satabiliyorlar, yani dikkatli ol. Ayrıca iyi yazmana gerek yok. Yazım ve imlâ hatası yapma. Tembel olma. Uzun ve çok fazla yaz. Her şeyi yaz. Yazdıklarını okuyup araya yeni cümleler ve paragraflar sokuştur. Yazdıklarını her gün oku ve daha iyi hâle getirmek için düzenle.

Yazamıyorum dedim fakat tam anlamıyla acemiyim demedim. FF konusunda iyi değilim fakat defterler dolusu hikayem var. ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Acemisin demiyor zaten adam sadece başarılı olan kitapları okursan gelişirsin diyor.Ayrıca kitap okumakla acemiliğin alakası olmaz . ;)

Bide illaha kitap okumak istemiyorum diyorsan anime veya dizileri izleyerek te gelişebilirsin(özellikle anime :D)çok tutmuş animeleri izlersen gelişeceğine eminim.Ben 2sinide yapıyorum. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.