Jump to content

Bankaisi Görülmemiş Kaptanlar Bankai Açarsa !!?? (Tahmin)

Beyond Birthday

Önerilen İletiler

Zaraki: Yamamotoya meydan okur çünkü etrafında adam gibi dövüşebilecek tek kişi o kalır.

Shunsui: Tahminlerime göre karanlık, gölge tipi bir bankaisi olur oldukçada güçlü olabilir.

Ukitake: Bence bunun bankaisi su tipi veya ışık tipi gibi geliyor buzda olabilir çünkü beyaz saçlılar genelde ışık, buz veya su kullanır :D

Unohana: Bu kadının bankaisi TAMAMEN iyileştirmeye yönelik veya ölüyü diriltmeye yönelik olduğunu düşünüyorum.

Yamamoto: Tahmin edemiyorum kusura bakmayın :D

ESKİ KAPTANLAR :D

Urahara: Kesinlikle ölümcül ve tehlikeli bir bankai hatırlarsanız Soifonun Reigaisini Shikaideyken 1 hamlede yenmişti :D

Shinji: İlizyon olduğu için buda tehlikelidir.

Aizen: Bu herif Bankai açmadan 6 kaptan + 5 vizardı aldıysa Bankai açmaması daha iyi :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 34
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

manga da sadece sesimi duyabiliyor musun gibi bir şey söyledi ve diğer arc a geçildi :D malum tite kuba sensei nin bile düşünmesi gerekiyor :D zaraki nin bankaisini

• 3 ay sonra...

1- Zaraki shinigami değil lafı doğru değil. Zaraki shinigami fakat Bankai seviyesine ulaşamıyor.

2- Yamamotonun bankaisi ateş, ateşi her türlü büyü yoluyla kontrol ediyor. Kısaca seride büyü kullanabilen tek kişi.

3- Unohana'nın bankaisi vatostur. Bankaisi'ni açtığında ortaya dev bir vatos çıkıyor. (bkz: vatos)

4- Urahara'nın bankaisinin adı Benihime'dir. Seri yazarı Benihime'nin zeka kontrolü sağladığını söylemiştir.

5- Shinji : Shinjinin bankaisi illüzyondur. Aizen bankaisini Shinji sayesinde öğrenir ki zaten Aizenin bankaiside İllüzyon. Shinji shinigami olduğu zamanlarda kaptandı ve teğmenide Aizendi.

6- Aizen: Aizen'in bankaiside İllüzyondur. Fakat Aizen hollowların kralı olunca, bankaisini kullanamaz olur.

Arkadaşlar spoilerin içindeki bilgileri, bankailer hakkındaki yanlış söyletinleri düzeltmek için yazdım. Aşırı spoiler içerir. Öğrenmek istemeyen lütfen spoiler kutusunu açmasın. Ayrıca konuda yanlış bilgiler fazlaca mevcuttur. Bir çok bölümde çoğu kişinin bankaisi gösteriliyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...
  • 6 ay sonra...

Yorum yapan arkadaşlar güzel şeyler yazmışlar ama unutulan bazı şeyler var.Elimden geldiğince kaynakları tekrardan da inceledim.Ayrıca isim vermeden bazı arkadaşların teorilerini Çürüttüm biraz galiba..Spoiler'lara bakarsanız belki bi Flashback yapıp hatırlayanlar olur :

1-Zaraki Hiçbir zaman Shikai'siyle iletişime geçememiştir bu yüzden saf zanpaktou halinde hep dövüşmüştür hatta bu yüzden Kidou'ya dayalı zanpaktou'ları sevmediğini bazı bölümlerde belirtmiştir.Kendi takımında sırf bu yüzden güce dayalı adamları almıştır.

2-Unohana için demek isterim ki bleach.wikia'yada bakarsanız shikai ve bankai isimleri aynı ancak yetenekleri doğrultusunda bankasi ileri seviye bir iyileştirme tekniğidir bence.

3-Shunsui'nin katen kyoukatsu'su kidou temellidir ancak oyuncu bi shikai'si olduğu için nasıl bir kidou temelli bankai'si olduğunu tahmin edemiyorum.

4-Ukitakenin Shikaisi saldırıyı emip geri yansıtmadır ancak Koyote starkk bölümünde Stark saldırının tümünü emip bir kısmını tılsımlar sayesinde geri yansıtabildiğini söylemiştir.

Bankaisi ise yine tahmin yürütmek isterim biraz basit olabilir ama saldırı sırasında reiatsuyu emip istediği kadar aynı saldırıyı yapabime olabilir derim Aynı teknik kageroza Bölümlerinde görülmüştü.

5-Urahara'nın Shikasi benihimedir..Açıklanmış 6 tane Kidou temelli tekniği vardır..Bu yoldan giderek Bankaisi'nin de kidou temelli olduğunu varsayabiliriz..

6-Biraz uçuk bi tahmin yapmak istedim Aizenin 5 duyuya hükmeden Shikaisi Bankai halinde farklı bi şekilde olabilir bence..5 duyunun ötesinde belirli bir alan içerisinde çevresindeki herkesin kontrolü bankai'nin hakkını veren bir yetenek olurdu bence...

Ayrıca belirtmek isterim ki aizen Her zaman güçlerine sahipti ancak bir konuşmasında;

Hollow güçlerinin daha güçlü olduğunu belirtmiştir ve bu nedenle zanpaktou yeteneklerini küçümsemeye başlamıştır..

7-Yama-Jii nin Shikaisine bakarsak Ryuujin Jakka ateş temellidir ancak shikaideyken kılıcının yönü doğrultusunda yayvan ateş saldırıları yaptığını görüyoruz..(Bu yorum için dövüşlerini tekrardan izledim) Bankai'side bana sorarsanız havadaki oksijeni kullanarak istediği şekilde ve yönde ateş saldırıları yapabilme olabilir senbonzakura Kageyoshi'yi andırabilir biraz ama her şekilde oluşabilen bir ateş daha güçlüdür..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.