Jump to content

Ejderhalar ve Natsu'nun olayı

Aksamov

Önerilen İletiler

Baska bi forumda gördüm, mantıklı ve ilgi çekici geldi, paylasayım dedim, alıntı yapıyorum :)

65. bölüme kadar izledim ve uydurduğum bir teoriyi paylaşmak istedim Resmi ekleyen Ejderhaların kayboluşu ile ilgili. Bildiğiniz gibi tüm ejderhalar 7 yıl önce 7 temmuz yani 777 de kayboldular hatta bir bölümde Natsu bununla ilgili şöle demişdi ''Niye tek seferde bukadar 7 var!!!'' Resmi ekleyen Hepsinin aynı anda insanlardan uzaklaşmasının bir nedeni vardır elbet. Ve Phantom Lord savaşından sonra Lucy evine dönüp babasına saydırdıkdan sonra annesinin mezarına uğramışdı, mezar taşındaki ölüm yılına dikkat! ;

Resmi ekleyen

Evet tek sefede neden bukadar yedi var Resmi ekleyen Tahminim ise şu Ejderhalardan biri Layla Heartfillia nın ölümüne neden olmuş ve aynı gün içinde konsey tarafından cezalandırılmışlardır, ceza ise insanlardan uzak durmaları onlara gözükmemeleridir Resmi ekleyen

Ve Natsu ile ilgili bir şey kafama takıldı Natsu acaba Zeref mi? Çünkü bir bölümde Grandine Ignel in yanına gidip Natsu ile ilgili birşeyler söylüyordu ''Zeref olduğunu biliyormu'' gibisinden birşey sölemişdi. + Zeref değilse bile Natsuda birşeyler var çünkü yıldız ruhları dünyasına bile girebildi. Ve Freed in büyülü duvarındanda 80 yaş üstü olanlar geçemiyordu ama Natsu ile Gajel de geçemedi acaba ejderhalar içlerindemi yaşıyor diye düşünmüşdüm Resmi ekleyen ama değilmiş. Yorumlarınızı bekliyorum Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

bence konu senınde dediğin gibi Layla Heartfillia'a kadar uzanmakta fakat bunun içinde zeref ve fairy tail'in ustası nında oldugunu düşünyoum.

1. teorim seninle aynı Layla Heartfillia olayı,

2. teorim zeref olayı. nihai büyünün karanlık tarafı biliyorsunuz ki zeref de fakat zeref sadece ejderinin adını 1 kez söyledi ve acnologia hemen geldi. peki neden ? ve bundan önce bir bölümde bir işik süzmesi dragon igneel'e (natsunun babası) bir şeyler söylemişti. tam olarak o bölümü hatırlamıyorum ama sanırım master zero bölümnden sonra idi.

3. teorim ise fairy tail'inustası ile alakalı. son bölümde gildarts a bir şey gösterdi korkusuz gildarts titredi. korktu. ve sonra filmden ayrıldı. orada ne vardı ? ejderhalar neden 777 yılında kayboldu ve tek ehder acnologia ortalıkta ? gildarts onu bir dağda gördüğün savaştıgını ve vücüdünün bir kısmını kaybettiğini söyledi. ve hala bir sır olan makarov''un oğlu ? 777 yılına yakın bir zamanda kayboldu. ve laxus'a ejderha gücünü verdiğini söylene makarov daha doğurusu her şeyi bilen makarov o gücü oğlunun nasıl koydugunu açıklayamadı ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...

bence konu senınde dediğin gibi Layla Heartfillia'a kadar uzanmakta fakat bunun içinde zeref ve fairy tail'in ustası nında oldugunu düşünyoum.

1. teorim seninle aynı Layla Heartfillia olayı,

2. teorim zeref olayı. nihai büyünün karanlık tarafı biliyorsunuz ki zeref de fakat zeref sadece ejderinin adını 1 kez söyledi ve acnologia hemen geldi. peki neden ? ve bundan önce bir bölümde bir işik süzmesi dragon igneel'e (natsunun babası) bir şeyler söylemişti. tam olarak o bölümü hatırlamıyorum ama sanırım master zero bölümnden sonra idi.

3. teorim ise fairy tail'inustası ile alakalı. son bölümde gildarts a bir şey gösterdi korkusuz gildarts titredi. korktu. ve sonra filmden ayrıldı. orada ne vardı ? ejderhalar neden 777 yılında kayboldu ve tek ehder acnologia ortalıkta ? gildarts onu bir dağda gördüğün savaştıgını ve vücüdünün bir kısmını kaybettiğini söyledi. ve hala bir sır olan makarov''un oğlu ? 777 yılına yakın bir zamanda kayboldu. ve laxus'a ejderha gücünü verdiğini söylene makarov daha doğurusu her şeyi bilen makarov o gücü oğlunun nasıl koydugunu açıklayamadı ?

Öncelık ilk teoriniz bence biraz fazla boşluklar var bu yüzden Layla Heartfillia olayı raslantı diye biliriz diye bir yanıltma yapmış olabilirler benim teorim cok daha uçuk Layla Heartfillia kendisi bir ejderha yada ruhdu diye düsünüyorum çünkü Lucy Heartfillia ne kadar göstermese normalden yüksek bir güçü var.

2. Teorın ise nihai büyünün karanlık tarafı biliyorsunuz ki zeref de fakat zeref sadece ejderinin adını 1 kez söyledi ve acnologia hemen geldi. Karanlık tarafı zeref diğil orda bir algı hatası var karanlık büyü kullanıcısı diye biliniyor ama Fairy Tail adasında farkındaysanız karanlık büyü'yü kendi yapmıyordu kontrolsüz dü yani sonuç olarak zeref aslen taraf tutan diğil laneti yüzünden bence aranıyor. İkinicisi ejderin adını söylemesını neden onu çağırması diğil orda o geleceği gördü wendy'nin kedisi ismini unutm simdi geleçeğini gördü ve o adı telafüz etti ve o sayede farkındamıydını bilmiyorum Fairy Tail'in üyeleri dısında kimse kalmadı adada bu sayede zeref orda iyilik yaptı bu da senın teorini çürüüyor.

3. Olarak büyük olasılıkla Gildarts gösterilen sey büyük olasılıkla Fairy Tail'in kuvvetinin kaynağı ve bence ejderha yada bir parcası ve ejderler 777 yılında kaybolmasına gelirsek büyük olasılıkla bu son final bölümünde belirtilen o resimli yazılardan kaynaklı bıse ve dragon igneel ve diyerler bence ordakı olay yuzunden gittiler yada eyer kalsalardı acnologia ile savaşmak zorunda kalcaklarından savastıkları yerlerı ve sevdıklerını zarar vermemek için terk ettiler bence ikici olarak Laxus onun içine ejderha lacırması oyle birsey yerlestırılıp 2. nasıl Ejderha güçünün olusmasını sağlanması ztn son 10 bölümde gösterlen diyer ikiz ejderle anlıyabilirz!!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

bence ıggnell bir insana dönüşebilyordu. lucynin anneside ıgnelle aşık oldu ve ejderhaya aşık olması yüzünden yıldız ruhlarının kralı laylayı öldürdü ve büyük bir büyüylede ejderhaları ejder biçerlerinin içine hapsetti. ejder biçerleri olmayan ejderhalar ise öldü. yani laylanın öldüğü tarihte ejderhalarda ortadan kayboldu.

buda benim teorim :3 :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra...

O mezar taşında ölüm tarihi benimde direk dikkatimi çekmişti.

Layla'nın ölümüyle bir bağlantısı var bencede olayın.

Ben Layla'nın Ejderhalarla bir bağı olduğunu düşünüyorum. Ejderhalar mı yoksa Layla mı önce öldü bilmiyorum ama birinin ölümü diğerini tetiklediği görüşündeyim. Bir ara mangaya göz atmalıyım sanırım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Açıkçası ben ;

Layla Heartfilia 'nın öldüğünü düşünmüyorum ,  gözümüze batırılan gizemli karakterlerden bir tanesi Layla . Hatta Lucy Capricorn ' la birlikte nihai büyü hakkında konuşmuşlardı. Lucy ' e annesi bu güçten bahsetmişti  . Büyük ihtimalle Layla o gücü ya gördü - birisi kullanırken - yada kullandı - olması düşük - 

Ejderlerin kaybolma sebebi geçerli bir nedendendir ve bu işin içinde kesinlikle Layla vardır diyedüşünüyorum .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.