Jump to content

Ouran Koko Host Club


nyuu

Recommended Posts

52707890.jpg

96841680.jpg

98237582.png

52343326.jpg

30490696.jpg

88975579.jpg

28078044.jpg

Manganın Adıouran Koko Host Club

Mangaka:Japon mangaka Bisco Hatori

Tür/size] Komedi, Romantizm, Okul

Cilt Sayısı:  9

Konu:müthiş derecede zengin ailelerden öğrenciler için özel bir okul olan Ouran Lisesi’nde geçen bir hikayedir. Haruhi Fujioka annesini küçük yaşta kaybetmiş babasıyla birlikte yaşayan oldukça zeki ve çalışkan bir öğrencidir.V e burslu olarak bu aşırı zenginlerin toplandığı okula başlamıştır.Ancak kızımızın okul başlamadan önce başına gelen ufak bir kaza sonucu saçlarını kısacık kesmiştir okul kıyafetleride aşırı pahalı olduğu için pantolon ve gömlekle gelmektedir okula ve herkes erkek zannetmektedir kızımızı  (hoş haruhide kızlığının farkında değil ama neyse  ) Birgün ders çalışmak için bir yer ararken kullanılmadığını bildiği 3 müzik odasından içeri girer ve bir anda hayatını değişicektir...Aşırı derecede komik bir okadar karmaşık ve ilgi çekici bir hayata çoktan adım atmıştır.

Karakterlerimiz:

Fujioka Haruhi

Hikayemizin ana karakteridir.Kızımız çok zeki olmasına karşın erkek gibi görünmektedir (ilk başlarda ) burslu olarak başladığı ouran lisesinde çalışma salonu ararken girdiği müzik odasında biraz şansızlık ve birazda sakarlığı ile 8,000,000 yen değerindeki vazoyu kırar.Bununla birlikte kırdığı vazonun parasını ödemek için ouran lisesi kulübünün köpeği olur.Ancak bir gün yüzünün güzelliği ortaya çıkar ve borcunu ödemek için köpeklikten alınıp bir    erkek olarak Host Club üyesi olur.Zamanla kız olduğu anlaşılır bu haruhi için rahatsızlık vermesede diğer üyeler bunu saklamak isterler ve bunu saklaya bilmek için bazen çok komik hallere girerler.  Lüks bir yemek olan ootoro'yu çok sever..(bende severim )

Suou Tamaki

2

Uyruğu yarı Fransız yarı Japondur, Host club'ın başkanıdır ve sürekli yeni fikirler üretir.( ahhh ahh bu fikirlerr ne kadar pahalı olsada : )Klüpte en popüler Tamaki'dir,bir sürü ziyaretçisi vardır.. Bu ziyaretçileri yavaş yavaş haruhiye kaptırmaya başlıyınca çok büyük çöküşlerde yaşamıyor değil  Tamakinin büyükannesi onu sevmemektedir çünkü babası annesiyle evlilik dışı ilişki yaşamış ve tamaki dünya ya gelmiştir.Başka varis olmadığı için büyük annesi bir şartla Tamakiyi kabul edicektir...( bunu siz öğrenin ama dimi  ).. Haruhinin kız olduğunu en son anlayan üyedir ve birden kendisini haruhinin BABASI olarak görmeye başlıcaktır.Kyouya ile çok iyi arkadaştır.Piyano konusunda oldukça yeteneklidir.Kalın kafalıdır da biraz..

Ootori Kyouya

]

Kyoya, Ouran lisesinde ikinci yılı okuyan bir öğrencidir,Tamaki ile aynı sınıftadırlar ve Ouran Host Club'ın başkan yardımcısıdır. Aşırı zeki biridir bütün olayları en kolay ve pratik şekilde halleder..Tamakinin sınırsız istekleriyle uğraşıp uğraşıp durur (çıldırıdığı anları çok severim) Ailesi hastahane idaresinde ve çeşitli diğer iş ilgileriyle tıbbi sanayi de ve okulun tıbbi yönünü ve güvenliğini sağlar. (100 tane özel polisleri vardır..diğerleri gizli  ) ama konu ilerledikçe aslında kyouya nın gizli patron olduğunu anlıyoruz diğer üyere genelde kyouya yı takip etmektedir.Az çok haruhiye abayı yakmış gibir ama bellimi olur yani bilemeyiz ne olur ..

Hitachiin Kardeşler

]

Hikaru Hitachiin

En büyük kardeştir.Küçük yaşta kimseyle arkadaş olmak istemez.bunun nedeni kimsenin onları birbirinden ayıramıcağına inanmasıdır.Genellikle ikiz kardeşi ile hangimiz hikaru-kun oyunu oynamaya bayılır.. (animede ayırmak kolay ama mangada zorlana bilirsiniz ) Birgün Tamaki ikizleri clübe çağırıcaktır ve tamakiye yapmadıkları işkence kalmıcaktır ama en sonunda bu clübe katılmayı kabul ediceklerdir.Hikaru haruhiyle uğraşarak tamakiyi çıldırtmayı çok sevmektedir..Haruhi ile aynı sınıftadırlar ve çok iyi anlaşmaktadırlar Hikaru Haruhiye aşırı derecede aşık olucaktır..Ama tabi haruhi tamakiden daha kalın kafadır bu konularda  Ama bu haylaz ve birbirlerine çok benzeyen ikizlerimiz sadece haruhi ayıra bilcektir.

Kaoru Hitachiin

En genç kardeştir, Hikarudan biraz daha masumdur.Haruhi ile oynarak Tamaki'yi çıldırtmaya bayılırlar.Brotherly love senaryolarıyla daha çok misafir toplarlar..Hikarudan ayrılan özellikleri bencil ve kıskanç olmamasıdır...

Haninozuka Mitsukuni

]

Mori ile birlikte Klübün en büyük üyeleridirler.Herkes ona Senpai diye hitap eder.Tatlı yiyeceklere bayılır ve çok sevimlidir,aynı küçük bir çocuğa benzer.Küçük bir çocuğa benzediği zamanlar yanında hep "Bun-Bun" (Usa-chan) adında bir oyuncak bir tavşan gezdirir.Müşteriler onun sevimli davranışlarına bayılırlar.Haruhi'yi Haru-Chan, Tamaki'yi ise Tama-Chan diye çağırır.Sadece kuzeni'ni Takashi diye çağırır.Sevimli gözükmesine rağmen Japonya'nın en iyi, en prestijli dövüş sanatını yapan aileden gelir, aslında harika bir Karatecidir. ( ciddileştiği zaman çok daha kawaiiii oluyorr )  Tamaki, Host Club'ı kurmadan önce Honey-senpai karate kulübünün kaptanıydı. ama tatlıya olan düşkünlüğünden vazgeçmeyerek kaptanlığı bıraktı.Bu yüzden kardeşi  mitsunikiden nefret ederek ondan daha iyi olmaya çalışmıştır ama her seferinde yenilmiştir..

Morinozuka Takashi

]

Honey-senpai ile kuzendirler ve aynı sınıftadırlar, İkiside 3'üncü yıl öğrencisidir.Host Club'ın en uzun boylu ve en sessiz, en sakin üyesidir.Gülümseyince ayrı bir hoş olur.Kendoda Japon ulusal bir şampiyondur.Honey-senpaiyi her zaman korur ve kollar.

Kulüpler

* Host Kulübü

* Kara Büyü Kulübü

* Zuka Kulübü

* Karate Kulübü

* Gazete Kulübü

* Amerikan Futbolu Kulübü

Görüşlerim: Animesi kadar mangasıda çok güzel ve çok keyiflidir.Animesini izlemiş olsanızda mutlaka mangasınada bakmalısınız ki animede olmayan bir çok olay daha var yani :D Mangakası ouranla birlikte çok daha başarılı olmuştur bakmak isterseni mangakasının diğer bir mangası A Thousand Years of Snow dır. Bu mangada konusu ile ve çizimleri ile gayet hoştur. Japonyada 2009 yılında yaş gruplarında en çok okunan mangalar listesinde ilk 10 na girmiştir (kadınlar katagorisinde).Ayrıca Japonya'nın En Çok İstediği Live-Action listesinde 7, sıraya kadar yükselmiş olan bir mangadır. umarım beğenirsiniz. tanıtımda hata varsa kusura bakmayın ama resimlerde kesinlikle sorun olur :D

                                                                                                                            nyuuu

Manga resmi sitesi (japonca)

                Manga Sitesi (ingilizce)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.