Jump to content

Akainu vs Enel

veritas

Önerilen İletiler

bi aralar sıkıntıdan böyle bir analiz yapmıştım madem paylaşayım :D

Resmi ekleyen

Öncelikle herşeyin ODA nın elinde olduğunu düşünürsek net bir sonuç söyleyemeyiz. Akainunun magması yıldırıma ne tepki gösterir falan bilmiyoruz. Ama elimizdeki bilgilerden bir analiz yapıp sonuca ulaşmaya çalışacam. Öncelikle burada söyleyeceğim herşey one piece mantığına göredir. Yani "enel ışık hızında hareket edemez" gibi bir şey söylediğimde bana değil ODA ya itiraz edin. Çünkü böyle yapan o zaten yapmasaydı enel yenilmez olurdu. Son olarak genelde vs konularında sezdiğim hassaslıktan dolayı şunu söyleme ihtiyacı hissediyorum. Bunlar benim fikirlerim kendi fikrinizle uyuşmuyorsa yapabileceğim bir şey yok ancak itiraz ederseniz üslübünuza dikkat etmenizi istiyorum. Herkesin fikri kendine saygılı olalım.

Başlayalım

1-akıl (akainu 1-1 enel)

Akıl derken dövüşte düşünme strateji uygulama gibi şeyleri içine alıyorum. Bu durumda ikisinede birer puan verdim. Malumunuz enelin en büyük zayıflıklarından biri kendi egosu. Karşısındakini küçük görmek gibi bir tutkusu var. Ayrıca o kadar yüksekte magmanın ne olduğunu öğrenemeyeceği aşikar. Ama bir yandan enel akıllı biri magmanın ne olduğunu anlayıp karşı saldırı olarak ne kullanacağını da kestirebilir. Tabii söz konusu akainu olunca bununda bir sınırı var

2-dayanıklılık(akainu 2-1 enel)

200 milyon voltun beyazsakalın dprem yumruklarından helede Ace in ölümünden sonra attığı yumruklardan daha güçlü olacağını düşünenimiz herhalde yoktur

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Gördüğünüz gibi akainu hareket edemeyecek hale gelse de kendinden geçmemiştir ki bu bile akainu nun dayanıklılığına başlı başına yeter. Hemen sonra WB nin yüzünün neredeyse yarısını götürdüğüne girmiyorum bile

Resmi ekleyen

Enelse bir ret kadranı vuruşuyla ölmüştür. Ret kadranıyla deprem yumruğunu karşılaştırmam biraz abes bence ama neyse devam edeyim.

3-sıcaklık(akainu 3-1 enel)

Gerçek hayattaki sıcaklıklara bakarsanız yıldırımın magmadan daha yüksek sıcaklıkta olduğunu görürsünüz. Ama burası op magmanın alevin kendisini dahi yakabildiği bir evren

dolayısıyla yıldırımdan da yüksek sıcaklıkta olduğunu düşünüyorum. Bir kaç örnek vereyim

enel>altını eritip şekil verebilir

akainu>sadece yaklaşarak bir kılıcı kömüre dönüştürür

Gerçi burada bir bug var o da kılıcı tutana hiçbirşey olmaması

enel>insanları öldürdüğünü duyduk ama faal olarak kıytırıktan bir karakteri-conis in babası- bile öldüremediğini biliyoruz

akainu>daha gücünü kullandığı ilk sahnede bir denizciyi eritmişti.

Op de magmanın daha sıcak olduğu aşikar bence. Anlatılanlardan ziyade gördüklerimizden yola çıkıyorum tabii ki

4-hız (akainu 3-2 enel)

Her ne kadar ışık hızında olmasa da enelin akainu dan daha hızlı olduğu, olması gerektiği bir gerçek. Tabii burada bir not düşmem lazım

ODA-sensei nin her yerde-tayfa, takım- bir monster trio yapma huyu var. Bizim tayfa da luffy>zoro>sanji WB>marco>jozu dolayısıyla ben amirallerde de akainu>kizaru>aokiji gibi bir güç dengesi olduğunu düşünüyorum. Daha doğrusu olmalı. Ha bu demek değildir ki aralarında uçurum var. Hayır aksine akainu ve aokiji bile 10 gün boyunca dövüşüp ancak bir sonuca ulaşıyorlarsa ve sonuçta aokiji yenilmesine rağmen akainu da elini kolunu sallayarak oradan ayrılamıyorsa bu bile aralarındaki o çok ufak güç farkını gösterir

Bence luffy ve sanjide dövüşürse luffy kazanmasına rağmen her tarafı yanık içinde yere düşer. Neyse diyeceğim o ki bu üçlemeye bakarsak akainu>kizaru gibi bir durum söz konusu.

5-haki (akainu 3-3 enel)

Enelde mantra yani Khaki olduğunu biliyoruz. Hatta hakiyi şeytan meyvesiyle birleştirip hakisini arttırdığınıda biliyoruz. Ama akainu dan belirgin bir haki görmedik.

Her ne kadar akainu da en azından B.haki olduğunu kanıtlayacak bir çok veri mevcut olsa da-her koramiralde haki olması ve şu sahne-

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Net bir şey görmediğimiz akainu da haki yoktur diyorum, şimdilik. Ama "sıcaklık" kazananından dolayı akainu Eneli Ace gibi yakabilir.

Evet genel olarak baktığımıza göre bu 2 logia kullanıcısının genel olarak nasıl çarpışacağına bakalım.

Enel nasıl akainuya zarar verir: Elektrikle tabiiki. Peki elektrik/yıldırım magmaya nasıl etki eder? Bu konuda çok spekülasyonlar mevcut. Kimi magma sıvı olduğu için iletkendir diyor. Kimi sonuçta erimiş kayadır kayada elektriği iletmez diyor. Ben bu dövüş için ortasını alacam ve gelen saldırının verdiği zararı azaltmak diyecem. Yani enel 100 vurursa akainu 50 alsın ya da enel fanları için 60-70 diyelim

Peki akainu enele nasıl zarar verir: Magmayla tabii ki. Haki de kullanmayacak dedik o yüzden özetle Ace i yaktığı gibi yakar.

Dövüşçülerimiz hazır başlayalım. Her vuruşu anlatamayacağıma göre özetlemeye çalışayım. Öncelikle Enel gelir "vay sen nasıl kamiye karşı gelirsin" falan filan sayıklarken akainuyu çeşitli voltlarda çarpmaya başlar.

Akainu saldırdığında da mantrasıyla savuşturur. Dövüş bir süre böyle devam eder herhalde. O kadar çarpılmasına rağmen akainu düşmeyince enel dokunarak 100milyon falan vurmayı dener. Çünkü bu vs analizi için enelin dövüşlerine baktığımda dikkatimi çekti. Enel uzaktan saldırılar işe yaramayınca dokunarak saldırmayı deniyor ya da aksine yakında işe yaramayınca uzaktan. İşe yaramamaktan kastım rakip kendinden geçmiyorsa, misal zoroyu çarptığında zoro kendinden geçmemişti sonra uzaktan vurdu aynı şekilde luffy de de önce uzaktan sonra dokunarak 100 milyon vurmayı denedi.

Neyse dokunarak vurmayı denediği anda akainu gibi tecrübeli bir denizci bu fırsatı kaçırmaz ve enelin kalbine saldırır. Aslında bana göre dövüş burada biter çünkü enelin kalbi yanarsa işi biter çünkü 1-yanıklarda elektro şok uygulanmaz 2-Saldırırken kendisine gelen saldırıdan kaçabilecek kimse görmedim daha

Ama enel fanları ya da akainudan nefret edenler ya da her ikisi içinde enele şöyle bir kıyak geçecem. Enel son anda kaçmaya çalışır ve akainu sadece göğsünü yakar ama kalbine ulaşamaz. Sonra enel akainudan uzaklaşır ve nefeslenmeye başlar. Bu arada enel acıdan dolayı kendinden geçse hatta ölse bile kendini geri getirebilir. Çünkü kalbine bir şey olmamıştır. Ancak akainu mutlak adalet anlayışıyla enelin peşinden gelmeye devam eder. Enel umudu kalmadığını anlayınca 200 milyon volt amura moduna girer. Malum anime kuralı no 3 gereği-:D- eğer yenileceksen hemen önce en güçlü saldırını uygulamalısın. Eh enel 200 milyonu atana kadar akainu dibinde bitmiştir bile. Ve enel akainuyu vurur. Normalde tam bu sırada akainunun enelin kalbine magma yumruğunu geçirecek kadar şansı olduğuna inanıyorum ama gene enel fanları ya da akainudan nefret edenler ya da her ikisi içinde enele şöyle bir kıyak daha geçecem. Enel bu yumruktan da mantrasıyla kaçsın ve akainu 200milyon yediğiyle kalsın. Akainu nun ağzından burnundan kanlar gelmesine rağmen hala düşmeyeceğini dayanıklılıkta gördük. Ancak son bir saldırı yapacak hali kalır. Bunu da dai funkadan yana kullansın. Enel dai funkanın ilk dalgasından mantrasıyla kaçsa bile egosu gereği "haha yendim" havalarına girer ve acısından dolayıda uzak bir yere kaçamaz. Dai funkanın patlayarak ortalığı nasıl cehenneme çevirdiğini Jozu nun buz kütlesini atınca gördük. Ayrıca bu patlamadan çıkan meteorlar akainunun bilinçli olarak yollamasından oluşmadığı için enel bunları mantrasıyla hissedemez. Eh 2 kere kıyak geçtiğim enele çekirge misali 3. kez kıyak geçemeyecem ve bunlardan biri bile enele vursa enelin işi biter diyerek dövüşü bitirecem.

Kazananımız Akainu

Şimdi genel olarak neden akainu kazandı bakalım. Akainu aokiji gibi bir elemanla 10 gün boyunca savaşabilen biri. 10 gün boyunca savaşabilen kaç kişi olduğunu geçtim böyle bir savaş sonucu bütün bir adanın iklimini değiştirebilecek kaç kişi var? Ayrıca akainu yenemese de dünyanın en güçlü adamıyla teketek dövüşebilen biri. Ace gibi biri bile ki kendisine shicibukai teklifinin geldiğini biliyoruz yani aşağı yukarı shicibukai seviyesi diyebiliriz, WB den 100 kere tek yemiş biridir. Tabii ki rakibinin dünyanın en güçlü adamı olduğunu düşünürsek akainu nunda yenilmesi çokta süpriz değil ama WB ye o kadar zarar verebilen kişide yok neredeyse. Evet WB nin altın çağı olmadığını da kabul ediyorum. Ancak oraya ölmeye gelen ve ölmek üzereyken bile BB yi neredeyse öldürecek hatta benim gözümde öldürmüş biri. Malum BB nin baba-oğul meselesi yüzünden bir acıma durumu söz konusu. Özetle enel gerçekten de güçlü biri. Mavi denize inse ödülünün 500 milyon beli olacağını ODA kendi ağızıyla söyledi. Ancak akainu daha doğrusu amiraller bambaşka bir seviye.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 29
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

orada luffy'nin enel'i yenmesine ortam şartları,fizik,kimya gibi hepsinden biraz etkileşim olması sayesine yendi, aynı ortamın enel'in diğer dövüşlerinde denk gelmesi mucize gibi birşey olur, mesela l

'Dövüşçülerimiz hazır başlayalım' burdan sonrasını okumadım okuduğum kadarına cevap yazıcam

Enelin ışık hızında gidememesinin sebebi zaten ışık hızında giden bir logia var 2 tane olsa abez olurdu.bu kişide kizaru.

1-Enel o kadar zeki biri değil burnuhavalarda bir kişi ve zekasını kullanırken görmedik tabi varsa öyle bir zeka.ancak akainunun marinfortdaki savaş stratejisini gördük ve wbye olanları unutmayalım.

2-Dayanıklıkta havada karada akainu alır :D

3-dediğin gibi op dünyasında magma en sıcak şey o yüzden akainu alır ve öldürmeside hakiyle olur.hakisini görmedik yok dedin öyle bişey okumuştum nese gokunun yiğeni bile haki öğrenmişken akaiunu en güçlülerinden olup haki bilmese saçma olur kral haki olmayabilir ama diğer hakilere sahip.

4-akaiunun sıcaklığından hızıyla anca kaçar ama saldırı yaptığında illahaki magmanın sıcaklığını hissedicek ve enel bundan zara görücek

5- 3 de yazdım cevap

Dipnot:Luffy hakisiz halde bu kadar ağzını burnunu kırdıysa enelin hakili haliyle ne yapcağını merak ediyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 ay sonra...

enel alır gibime geliyor adamın meyvesi benim bildiğim logia türü meyveler arasında yenilmez olarak görülen bir meyve bu enelin hakisi de sağlam baya amiral daha kıpırdamadan buna verir amirele yıldırımı diye düşünüyorum enel alır enel gerçek dünya hakında cahil kalmış biri amiralde çakalığı ile bilinen biri meydan savaşında enel ama çakalıklara oyunu getirir eneli diye düşünüyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ret kadranı o kadar güçsüz değil bir adayı patlatabilicek bir gücü var onun sadece dandik göstermişler.Ondan sonra beyaz sakal akainuya 2yumruk daha atsaydı bence ölürdü.Birde animede enel ret kadranıyla ölmüyordu sanki luffy öldürüyordu diye hatırlıyorum ama neyse :D

NOT: Ayrıca en güçlü amiral kizaru bence çünkü hem hızlı hem güçlü hemde çevik adam ama biraz tipsiz hani :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Eneli kolaya almamak gerek. Oda bikere demisdi , Enel bir korsan olsaydi onun basi en az 500.000.000 Bery eder. Üstüne bakarsak Enelin Seytangücü ona diger Logia türlerine göre daha fazla özelik veriyor.

- iletkenlerin icinden gecme (Demir ve diger)

- isinlanma

- uzak biyerde olan düsmanlara saldira bilme

ve diger.

Ama genede Akainu bunu alir niye düsünüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Enel ölümsüz arkadaşlar;

Işık hızında gidebilme

Nesnelerin içinden geçebilme

Organlarını çalıştırmıyor,nefes almıyor ölümsüz kısacası....

Gözlem hakisi serideki en iyisi

Logiaların üstünde bir yeteneğe sahip.

Aşırı atletik,sposını çok iyi kulanıyor ve zeki biri. Yeryüzünde olsaydı silahlanma hakisini öğrenip nasını ağlatırdı milletin,gerçi luffyide eritmesi lazım ama neyse.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.