Jump to content

Anime izleme tutkunluğu adına neler yaptın&yaparsın..?

CpTTkunKnA

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 112
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Uyku problemi olan biriyim zaten. Buna rağmen geceleri "Bu bölümü de izliyim son." geyiği yüzünden her gün uykusuz kalıyorum.

Death Note nin bende de öyle bir etkisi olmuştu 2 günlük bir süre içinde bitirmiştim :D

Benim yazın uyku düzenin tam tersi oluyor sabahleyin uyuyom gece yarısı bilgisayarın başına geçiyom

Anime(Japonca: アニメ telaffuzu: "anime"), animasyon veya çizgi film anlamına gelen Fransızca kökenli, Japonca bir kelimedir.

Vikipedi.

Su: Oksijen ve Hidrojen atomlarından meydana gelen moleküllerden oluşan sıvı madde.

bunun kadar açıklayıcı ve öğretici olmuş, teşekkürler :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Su: Oksijen ve Hidrojen atomlarından meydana gelen moleküllerden oluşan sıvı madde.

bunun kadar açıklayıcı ve öğretici olmuş, teşekkürler :D

Hayır demek istediğim, Animeye Çizgi Film diyenlere ne diye kin besleyesin ki? Anime zaten çizgi filmdir. Japonca "Animetion" , yani "Animasyon" kelimesinin kısaltılmış halidir, ve çizgi filmdir ayrıca. Bana göre Anime'ye çizgi film denmesine kızan kişiler tamamen egoist kişiler. Bunu öyle söylerler ki Anime izlemek bir üstünlüktür, sen ne hakla ona çizgi film dersin havasında gezerler ve sırf anime izliyor diye kendilerini diğerlerinden üstün görürler ve Anime hakkında doğru olan "Çizgi film" kelimesini bile kendilerine yediremezler. Bana göre bu sadece fanboyluktur. Başka birşey değildir. "Anime çizgifiğm değiv, o favkvı bişev" diyen birisini ben hayatım boyunca ciddiye almadım. Anime sadece, çizgi film'in japon yapımına verilen isimdir. Bu kadar basit.

Tabiki bunu o arkadaşa söylemedim...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayır demek istediğim, Animeye Çizgi Film diyenlere ne diye kin besleyesin ki? Anime zaten çizgi filmdir. Japonca "Animetion" , yani "Animasyon" kelimesinin kısaltılmış halidir, ve çizgi filmdir ayrıca. Bana göre Anime'ye çizgi film denmesine kızan kişiler tamamen egoist kişiler. Bunu öyle söylerler ki Anime izlemek bir üstünlüktür, sen ne hakla ona çizgi film dersin havasında gezerler ve sırf anime izliyor diye kendilerini diğerlerinden üstün görürler ve Anime hakkında doğru olan "Çizgi film" kelimesini bile kendilerine yediremezler. Bana göre bu sadece fanboyluktur. Başka birşey değildir. "Anime çizgifiğm değiv, o favkvı bişev" diyen birisini ben hayatım boyunca ciddiye almadım. Anime sadece, çizgi film'in japon yapımına verilen isimdir. Bu kadar basit.

Tabiki bunu o arkadaşa söylemedim...

(no offense) yazmayı unutmuşum :D

haklısın. olay biraz da anime izlemeyenlerin animeleri kötüleyince anime izleyenlerin gururunun incinmesine dayanıyor(bu cümle...). böyle bir savunma var genelde. takım tutmak gibi bişeye dönüşüyor.

yalnız anime çizgi filmin japon yapımına verilen isim demek de çok doğru gelmedi bana, ne biliyim kalıplaşmış şeyler falan var senelerdir tekrarlanan ve geliştirilen kalıplar var. en basitinden tsundere kız tipi artık çoğu animede görmeye alıştığımız şeyler. ama diğer çizgi filmlerde bu tip kalıplaşmış ve oturmuş şeyler gelmiyor aklıma. veya mesela luffy - naruto - natsu 3lüsü karakter olarak birbirine ne kadar benziyor, bilinçli yapılan bir şey bu bana göre. tam ifade edemedim ama anlaşılmıştır belki :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anime(Japonca: アニメ telaffuzu: "anime"), animasyon veya çizgi film anlamına gelen Fransızca kökenli, Japonca bir kelimedir.

Vikipedi.

Fakat milyonlarca insan çizgifilm izlemiyor.Japonlarda çocuklara hitap eden animasyonlara çizgifilm denmiyor.Çizgifilm her zaman ağır kaçar.

NOT:

Püüü bir de 9 level olacaksın iletilerinden utan :angry: (diyebilmeyi çok isterdim ama demiyeceğim çünkü ban yemek istemiyorum :wacko: )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Daha geçenlerde yaptığım bir şeyi anlatayım:

Sınav gecemdi ve çalışmam gereken konuların %10 una bile bakmamıştım. Bütünlemeye kalma ihtimalim çok yüksekti ve ben o gece Skip Beat'in tüm bölümlerini izledim bir oturuşta :D yazılıdan hocanın yardımı ile 60 almışım ve sözlüde soruların çoğunu cevaplayamadığım halde 60 verip geçirmiş hoca :D ayın 7 si gelsin şeker dağıtacam sınıfa :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Peki, anime nedir?

soruyu cevaplamak istedim

Anime İnsanın Kendi içinde yaşadığı ama gerçek dünyada açığa vuramadığı duygu bütünü ( Benim gözümde )

Bilmiyorum saçma bir mantık oldu ama herkez kendi içinde bir naruto yada bir ichigo ne bileyim asuna, hinata, yada Ryuk

Bu karakterler artık kendinizi kime yakın buluyorsanız sizin o çizgi dünyasındaki yansımanız olsun onları izlerken bir nebze kendinizi o karakterin yerine koyun ve gerçek dünyada aynı hikaye ile aynı hareketi yapabileceğinizi düşünün ? ben'de o cesaret yok kendimi biliyorum gider bir köşeye pısarım ve olan biteni izlerim ama o ANİME dünyasında böyle birşey olmuyor işte

dediğim gibi anime candır :D vazgeçilmezdir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.