Jump to content

Jozu tanıtım (alıntıdır)


yanki_99

Recommended Posts

Resmi ekleyen

Elmas Jozu (ダイヤモンド・ジョズ Daiyamondo Jozu) Beyaz Sakal Korsanları’nın 3. Bölüm kumandanıdır.

Görünüm

Jozu, Crocodile tarafından dev olarak adlandırılan, çok büyük ,kaslı, geniş göğüslü, ağır zırhlı, koyu tenli bir adamdır. Kambur bir vaziyette dikilirken bile Crocodile ın iki katı uzunluktadır. Uzun bir yüzü vardır, sakalı ve saç stili şerit şeklinde bir desene benzer. Bacakları kaslı kollarına göre nispeten daha incedir. Üzerinde bir savaş sertliği ve yüzünde daima çatık kaşlar vardır. Giydiği siyah zırh ve saç stili , kırmızı cıvatalı siyah omuz pedleriyle (sonradan cıvatalar gri olmuştur) bir Aztec savaşçısına benzemektedir. Göğsünde ön ve arka bölümü köprücük kemiklerinin üzerinden bağlanmış yeşil bir zırh vardır. Zırh sonradan pas rengine dönmüştür. Beli etrafında, Aztec savaşçılarının giydiğine benzer kenarları altın işlemeli yeşil eteğin, üzerine giydiği süslü büyük bir altın kemer vardır. Çivili, siyah ve altın renginde, büyük tokası olan ayakkabı ya da bot benzeri bir şey ve çivili siyah bir pantolon giyer. Marineford savaşı sonunda sağ kolunu kaybetmiştir.22 yıl önce, Jozu siyah kısa kolsuz bir bluz ve kırmızı bir kuşak giyer, göğsü daha dardır, bunların dışında görünümü bu günküne benzerdir. Geçmişte Beyaz Sakal Balıkadam Adası nı kendi bölgesi ilan ettiğinde Jozu değişik bir kısa kollu bluz giyerken görülmüştür.

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Kişilik

Jozu, arkadaşlarına sürekli bilgiler işaret etme eğiliminde olan, huysuz, oldukça sessiz bir kişiliktir. Düşmanlarına karşı acımasız görünmektedir, ilk yumruğundan sonra yıkılmakta olan Crocodile a hiç duraksamadan ve acımadan ikinci yumruğu atmasıyla bunu göstermiştir. En az 3 olayda onları koruyarak Beyazsakal ve tayfasına sadık olduğunu göstermiştir. Fakat bu sadakat, Marco nun Kizaru tarafından yaralanmasıyla dikkatinin dağılması sonucu, Aokiji tarafından dondurulmasında olduğu gibi aleyhine kullanılabilir.

Yetenek ve Güçler

Beyaz Sakal Korsanları’ nın 3. Bölüm kumandanı olarak düşük rütbeli tayfalar üzerinde yetkisi vardır. Yonkou Shanks tarafından uygulanan güçlü Haki’den etkilenmeyen birkaç adamdan biridir. Gold. Roger’ın zamanında bile Beyaz Sakal Korsanları’nın üyesi olan çok deneyimli bir korsandır.3. Bölüm Kumandanı olmasından da anlaşılacağı gibi Jozu Beyaz Sakal Korsanları’nın en güçlü üyelerinden biridir. Marineford savaşı süresince Shichibukai ve Amiraller ile eşit düzeyde mücadele edebilecek kadar güçlüdür.Jozu görülmemiş vahşi bir güce sahiptir, Denizcilerin Dev Takımı bile bu gücün yanında hiç kalmaktadır. Büyük bir buz kütlesini koparıp Marineford da devlerin koruduğu bölgeye kadar uzunca bir mesafe savurmuştur. Bu buz kütlesi en az Dev Takımı’nın 10 katı büyüklükte devasa bir buz kütlesidir. Böylece Jozu seride gösterilen güç becerilerinin en büyüğünü sergilemiştir, bununla birlikte sağ kolunu kaybetmesinin onun gücünü nasıl etkileyeceği bilinmemektedir.

Resmi ekleyen

Büyük cüssesine rağmen, hızı ve refleksleri vahşi kuvvetiyle eş değerdedir. Bu hız, Haki ile kombine edildiğinde, genelde soyutluklarıyla darbeleri savuşturabilen Logia kullanıcıları için Jozu’yu (Özellikle elmas formunda) büyük bir tehlike haline getirmektedir, Beyaz Sakalın hayatını almak için yaptığı hamle sırasında Crocodile a saldırdığında , Crocodile gücün ve hızın çok fazla olduğunu ve darbeden kurtulmasının saliselere bağlı olduğunu dile getirmiştir. Aynı zamanda, Corocodile ın yakın mesafeden gönderdiği kum kasırgası nın merkezinde kalmış olmasına rağmen (hem de normal haliyle şeytan meyvesi aktif değilken) en ufak bir yara bile almadan çıkmasıyla da görülebileceği gibi inanılmaz bir dayanıklılığa sahiptir.

Şeytan Meyvesi

Resmi ekleyen

Jozu neredeyse bütün vücudunu elmasa dönüştürmesine el veren , adı henüz bilinmeyen bir şeytan meyvesi yemiştir. Bu gücü ona “Elmas Jozu” lakabını kazandırmıştır. Kaybettiği kolunu geri oluşturamaması ve vücudundan başka bir yerde elmas üretememesiyle de anlaşılabileceği gibi Paramecia türü bir meyve gibidir.Jozu’nun güçleri, ofansif ve defansif kapasitesini büyük derecede arttırma yeteneği vermektedir, hali hazırda sahip olduğu güçlü fiziksel ataklar elmas vücudunun verdiği yoğunlukla geliştirilmektedir. Savunması katlanarak artmakta ve dünyanın en büyük kılıç ustası Shichibukai Dracule Mihawk’a ait dünyanın en güçlü kılıç darbesini bile görünür bir yara bile almadan engelleyebilmektedir.Ancak, vücudu elmas formunda değilken, Aokiji’nin dondurucu yeteneklerine karşı da diğer ataklara olduğu gibi savunmasız haldedir. Elmasa dönüşen bölümlerini hareket ettirmekte zorlandığı görülmektedir. Bunların dışında, Jozu standart Şeytan Meyvesi zayıflıklarından müzdariptir.Jozu tarafından kullanılan isimlendirilmiş şeytan meyvesi teknikleri aşağıdaki gibidir :

Brilliant Punk (ブリリアント・パンク Buririanto Panku): Temel olarak bir vücut çarpmasıdır, Jozu büyük hızla rakibinin üzerine atılır ve elmasa dönüşmüş kolunun ön kısmıyla rakibine çarpar, büyük bir darbeyle hedefini uzak bir mesafe geriye gönderir. Bu ilk kez Crocodile a karşı kullandığında görülmüştür. Bu tekniğin adı elmas kesimi “Parlama” dan türetilmiştir. Manga çevirileri ve anime alt yazılarında ismi aynıdır.

Cabochon Knuckle (カポションナックル Kaposhon Nakkuru):Jozu’nun Unlimited Cruise SP oyununa özel atağıdır. Sol taraftan elmasa dönüşmüş eliyle attığı sıradan bir yumruktur. Cobochon bir çeşit mücevher kesim tekniğidir.

Octagon Hammer (オクタゴンハンマー Okutagon Hanma):Jozu’nun Unlimited Cruise SP oyununa özel hareketidir. Jozu elmasa dönüşmüş kollarını başının üzerine kaldırır ve balyoz gibi rakibinin üzerine indirir. Octagon bir elmas kesim tekniğidir.

Dispersion Impact (ディスパーションインパクト Disupāshon Inpakuto):Jozu’nun Unlimited Cruise SP oyununa özel hareketidir. Katı bir zeminde, yere vurarak zeminden büyükçe bir parça koparır ve rakibinin üzerine fırlatır. Şimdiye kadar jozu sadece buz fırlatmıştır (Unlimited Cruise Sp oyununda da bu üzerinde duruyor olmasa bile buz fırlatır). Dispersion elmas üzerinde oluşan ışık huzmesidir.

Haki

Jozu , iki ayrı olayda Logia kullanıcılarına başarılı birer atakla zarar vererek usta bir Busoshoku Haki (Silahlanma Hakisi) kullanıcısı olduğunu kanıtlamıştır. Crocodile a yıkıcı bir sürpriz atak yapmış ve onu geriye doğru uzak bir mesafede yere yapıştırıp kanlar içinde kalmasına sebep olmuştur. Daha sonra, Amiral Aokiji’ ye, buz halinin parçalanmasına ve ağzından kan gelmesine sebep olan başka bir sürpriz atak düzenlemiştir.

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Başlıca Savaşları

 • Beyaz Sakal Korsanları ve müttefikleri vs. Denizciler ve Shichibukailer
 • Jozu vs. Dracule Mihawk (Mihawk’ın Beyazsakal’a olan saldırısını durdurmuştur)
 • Jozu vs. Dev Takımı (Akainu tarafından önlenmiştir)
 • Jozu vs. Crocodile
 • Jozu vs. Crocodile vs. Doflamingo
 • Jozu vs. Amiral Aokiji
Ek Bilgiler

 • Savaştan sonra bir bölümde Jozu kolunu kaybetmemiş fakat bandaj içinde gösterilmiştir, fakat bu hata sonraki bölümde bandajlı kolu silinerek düzeltilmiştir.
 • Dondurulduğunda düşmediği için büyük ihtimal animede Jozu kolunu kaybetmemiş olarak gösterilecektir.
 • Bir SBS sırasında Oda ya Jozu nun penisinin elmas olup olmadığı sorulmuş ve Oda evet onun penisi elmas diye yanıtlamıştır.
Künye

 • İlk Sahnesi : Manga : Bölüm 234 Anime : Bölüm 151
 • Üyelikleri : Beyaz Sakal Korsanları
 • Mesleği : 3. Bölüm Kumandanı, Korsan
 • Lakabı : Diamond Jozu ( Daiyamondo Jozu)
 • Doğum Tarihi:11 Kasım

bir siteden alıntıdır

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.