Jump to content

Manga Üniversitesi Açılıyor

Merlin

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 28
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Manga Üniversitesi Açılıyor, Mangaka Olma Hayalleri Gerçeğe Bir Adım Daha Yaklaşıyor! Mangalar dünyada giderek popülerleşirken mangaka olma hayalleri de özellikle gençler arasında yayılmaya devam edi

Japonya'da bile bir ilk, Türkiye'dekini rüyamızda görürüz. :D Vay be orada okumak süper olur, zaten herkes manga okuyan anime izleyenler olacağı için oh mis. :D

Universitesi biraz sacma degilmi bir egitimle hayalgucunu gelistiremezsin ya da resmini o dogustan gelen bir yetenektir istedigin kadar egitim al olmuyosa olmaz bana gore boyle bi bolum tamamen bos hayal gucu ve resmi biraz iyi olan herkes mangaka olabilit bunun icin buraya gitmeye gerek yok

Resmen mangaya hakaret etmişsin.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Taylan, güzel sanatlar için de sınav yapıyorlar yeteneklileri alıp yeteneklerini geliştiriyorlar. Bence bunu da böyle yaparlar ve güzel sonuçlar çıkar ortaya. Ama bize gelmez düşüncesindeyim. Hem çizmek hem de hikaye yazabilmek acayip zor. Gerçi bizde de vardır öyle yetenekler ama manga denildiğince böm böm bakıyor insanlar. Orada bile daha yeni açılıyor.

Bir de şu olay var. Bazen yazan ve çizen aynı kişi olmuyor. Bilemedim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Taylan, güzel sanatlar için de sınav yapıyorlar yeteneklileri alıp yeteneklerini geliştiriyorlar. Bence bunu da böyle yaparlar ve güzel sonuçlar çıkar ortaya. Ama bize gelmez düşüncesindeyim. Hem çizmek hem de hikaye yazabilmek acayip zor. Gerçi bizde de vardır öyle yetenekler ama manga denildiğince böm böm bakıyor insanlar. Orada bile daha yeni açılıyor.

Bir de şu olay var. Bazen yazan ve çizen aynı kişi olmuyor. Bilemedim.

Benim kuzenim guzel sanatlarda okuyor o uniye girmeden oncede ayni seyleri yapabiliyordu suanda da ayni seyleri yapabiliyor bir insasnin yetenegi varki zaten oraya giriyor olmasa elemeleri gecemez ama ne kadar sey kattigi muamma benim demek istedigim bir kitap yazmak,bir siir yazmak ,bir resim cizmek ,bir manga yapmak ,bir muzik tapmak icin bir okula gitmeye gerek yok yetenefin varsa yaaparsin ki yetenegi olan insanlar bunu zaten ek hobi olarak yapabiliyor.Manga unniversitesinde okumanin ne faydasi olucak zekanimi gelistircek hayal gucunumu arttircak resim yeteneginimi arttircak bunlar dogustan gelen seyler bunlar egitimle saglanmaz.Bu dediklerime kimse katilmak zorunda degil ama dediklerimin sacma oldugunu dusunup hakaret ediyor gibi saldirilarda bulunmayin
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim kuzenim guzel sanatlarda okuyor o uniye girmeden oncede ayni seyleri yapabiliyordu suanda da ayni seyleri yapabiliyor bir insasnin yetenegi varki zaten oraya giriyor olmasa elemeleri gecemez ama ne kadar sey kattigi muamma benim demek istedigim bir kitap yazmak,bir siir yazmak ,bir resim cizmek ,bir manga yapmak ,bir muzik tapmak icin bir okula gitmeye gerek yok yetenefin varsa yaaparsin ki yetenegi olan insanlar bunu zaten ek hobi olarak yapabiliyor.Manga unniversitesinde okumanin ne faydasi olucak zekanimi gelistircek hayal gucunumu arttircak resim yeteneginimi arttircak bunlar dogustan gelen seyler bunlar egitimle saglanmaz.Bu dediklerime kimse katilmak zorunda degil ama dediklerimin sacma oldugunu dusunup hakaret ediyor gibi saldirilarda bulunmayin

nekadar yetenek istesede uzmanlar tarafından verilen dersleri hafife alma . tmm yetenek önemli ama eğtimde önemli . ben iyi resim çizerim ama benden daha kötü olan arkadaşlarım çizim dersleriyle şu an manga çiziyorlar :D FF yazmış ona manga yapıyor adam ama ben yapamıyorum eğtim önemli bence manga üniversitesi yerinde olmuş imkanlarım el verirse oraya geçmek isterim :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.