Jump to content

Manga Üniversitesi Açılıyor

Merlin

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 28
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Manga Üniversitesi Açılıyor, Mangaka Olma Hayalleri Gerçeğe Bir Adım Daha Yaklaşıyor! Mangalar dünyada giderek popülerleşirken mangaka olma hayalleri de özellikle gençler arasında yayılmaya devam edi

Japonya'da bile bir ilk, Türkiye'dekini rüyamızda görürüz. :D Vay be orada okumak süper olur, zaten herkes manga okuyan anime izleyenler olacağı için oh mis. :D

ben olsam şu an ki mangaka lara ve onlardan daha yetenkli olan ama mangaka olmıyanlar arasındaki farkı bir araştırın beyler :D yetenek tek başına bir şeye yaramaz ben o üniversite ye gidersem şuan ayıptır söylemesi burda oturupta bendden daha yetenekli arkadaşlar değil ben mangaka olurum .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim kuzenim guzel sanatlarda okuyor o uniye girmeden oncede ayni seyleri yapabiliyordu suanda da ayni seyleri yapabiliyor bir insasnin yetenegi varki zaten oraya giriyor olmasa elemeleri gecemez ama ne kadar sey kattigi muamma benim demek istedigim bir kitap yazmak,bir siir yazmak ,bir resim cizmek ,bir manga yapmak ,bir muzik tapmak icin bir okula gitmeye gerek yok yetenefin varsa yaaparsin ki yetenegi olan insanlar bunu zaten ek hobi olarak yapabiliyor.Manga unniversitesinde okumanin ne faydasi olucak zekanimi gelistircek hayal gucunumu arttircak resim yeteneginimi arttircak bunlar dogustan gelen seyler bunlar egitimle saglanmaz.Bu dediklerime kimse katilmak zorunda degil ama dediklerimin sacma oldugunu dusunup hakaret ediyor gibi saldirilarda bulunmayin

Ben senin hakaret ettiğini düşünmüyorum, düşünsem daha farklı cevap verirdim. Sadece senin görüşüne katılmıyorum. Kaldı ki aynı düşüncede olmak zorunda değiliz. Bence yeteneğin geliştirilmesi lazım. Tamam senin dediklerin de doğrudur insan hiç eğitim almadan da belki yetenekleriyle bir şeyler yapabilir ama üniversitenin geliştirmediği konusuna katılmıyorum. Önümde bir sürü örnek var annem ve resim öğretmenim gibi. Açılsın işte isteyen gider isteyen gitmez nolacak. :D Bence eğitim şart panpa. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Türkiye de olsa ne komik olurdu. :D

+Nereyi kazandın canım? - X üniversite manga sanatı ve tasarımı

+hıı mimar mı olucaksın? -yok

+ressam mı olucaksın? -yok öyle değil

+?!? (içses "bu çocukta işsiz kaldı") ve sonra bizim torunda öğretmen, doktor olucak vs diye başlarlar..

+Büyüyünce ne olucaksın bakalım? -MANGAKA B) +eroreror??

+Anne ben mangaka olmaya karar verdim, üniversitede orayı tercih edicem. -Mehmet ay şu kızına bir şey söyle yüreğime indirecek! :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok çok çok sevenler ,bunu iş yaşamına taşımak istiyenler için güzel bir tercih olabilir ciddi paralar da kazanabilir dünya çapında :)

Yeteneğim olsaydı diye düşünmekten alamıyorum kendimi. Kalemim iyidir ama nasıl manga yazılır bilmediğim için yazmaya üşeniyorum. :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.