Jump to content

Higurasi No Naku Koro Ni Kai

NeverWas

Önerilen İletiler

Higurashi No Naku Koro Ni'yi izleyen ya da daha Higurashi No Naku Koro Ni Kai'ı bitirmemiş olanlar Spoiler adı altındaki yazılara bakmasın.

Eveeet açıkçası bende bir karışıklık içerisindeyim Hayır demek istiyorum fakat ister istemez insan merak ediyor aynı fikirde misiniz diye (:

Animede bir çok zaman farklılıkları yüzünden kafa allak bullak oluyordu zaten.

Fakat hiç bir karakter ne geleceğe gidiyor ne de geçmişe.

Rika sadece olan olayları tekrar yaşıyordu ve kaç yaşında ise ordaydı.

Tamam paralel evrenler bir yana derken animenin son bölümünde Takano Miyo'nun küçüklüğüne dönüyor ve dışarı çıktığında bir kadına çarpıyor.

Bu kadın Furude Rika mıdır ?

Ben hayır değil diyorum.(Ama mavi ve kahküllü saçlar olsun o sesindeki ciddi ton olsun.)

Bir yandan da şu benzerliklere bak be diyorum :)

Daha önce görmediğim birşeydi animede büyümüş hali geçmişe dönüyor ki bu geçmiş onun geçmişide değil Miyo'nun geçmişi yaş farkınıda düşünürsek baya bir uçuk olay oluyor.

(Animede ki uçukluk olan o reenkarnasyonu saymassak :))

Cevaplarınızı ister spoiler içinde verin ister evet ya da hayır şeklinde verebilirsiniz (: Laf olsun torba dolsun :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 61
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Herhalde Higurashi'yi seve seve izleyen pek kimse yok (: Yabancı bir siteden öğrendiğim kadarıyla benim gibi bir manyak daha varmış :) Cevap "Hayır"mış sanırsam. Ama o arkadaşı kutluyorum epey bir

Herhalde Higurashi'yi seve seve izleyen pek kimse yok (:

Yabancı bir siteden öğrendiğim kadarıyla benim gibi bir manyak daha varmış :)

Cevap "Hayır"mış sanırsam.

Neyse o arkadaş epey araştırmış zaten.

O kişi Rika değilmiş.Umeniko'dan bir karaktermiş.

Hatta adıda Frederica diye yazıyordu.

Ama o arkadaşı kutluyorum epey bir yazmış ama forumda kimse cevap vermemiş ona orası ayrı :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Higurashi No Naku Koro Ni'yi izleyen ya da daha Higurashi No Naku Koro Ni Kai'ı bitirmemiş olanlar Spoiler adı altındaki yazılara bakmasın.

Eveeet açıkçası bende bir karışıklık içerisindeyim Hayır demek istiyorum fakat ister istemez insan merak ediyor aynı fikirde misiniz diye (:

Animede bir çok zaman farklılıkları yüzünden kafa allak bullak oluyordu zaten.

Fakat hiç bir karakter ne geleceğe gidiyor ne de geçmişe.

Rika sadece olan olayları tekrar yaşıyordu ve kaç yaşında ise ordaydı.

Tamam paralel evrenler bir yana derken animenin son bölümünde Takano Miyo'nun küçüklüğüne dönüyor ve dışarı çıktığında bir kadına çarpıyor.

Bu kadın Furude Rika mıdır ?

Ben hayır değil diyorum.(Ama mavi ve kahküllü saçlar olsun o sesindeki ciddi ton olsun.)

Bir yandan da şu benzerliklere bak be diyorum :D

Daha önce görmediğim birşeydi animede büyümüş hali geçmişe dönüyor ki bu geçmiş onun geçmişide değil Miyo'nun geçmişi yaş farkınıda düşünürsek baya bir uçuk olay oluyor.

(Animede ki uçukluk olan o reenkarnasyonu saymassak :D)

Cevaplarınızı ister spoiler içinde verin ister evet ya da hayır şeklinde verebilirsiniz (: Laf olsun torba dolsun :D

dur ben cevap vereyim

zaten zamanda dolaşmıyo kendisi bir nedenden ötürü(bunu daha sonra istersen mesaj atıp açıklarım)hep aynı gün ölüyordu ve Hanyuu tarafından diğer parçalara(paralel evren) aktarıyordu(sadece hanyuu o diğer parçalardaki rikalara transfer ediyordu anılarını fln)o yüzden ayrıca hep aynı zaman öleceği için (lanetlenmiş diyebiliriz)öleceği zamanın anca daha gerisine gidiyordu(bunu kaide söylediler)bu arada Miyonun geçmişine dönülmüyor o sadece flachback(ama sei için önemli niçin rikanın lanetlendiğini fln açıklıyo) onun dışında o mavi kahküllü kız bernkasle o rika ama değil hatta higurashi rei'de kendisi dolaylı yoldan anlatıyor ayrıca dahja fazla bilgi istersen higurashi ve umineko serilerini çeviren fansubun blogunda spoiler verilen başlığında herşey açıklanmış oraya bir göz at

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir ShadowWolf

Higurashi ile ilgili bir başlık açılmış!

İlk önce seni kutlamak istiyorum DeadlySoul

[glow=red,2,300]Cevabın doğru bu cevabı kendin mi buldun? Yoksa internette mi?

Merak ettim de  :D [/glow]

Bu Konu ile ilgili yorum yapan herkes, Sorunuzun Cevabını bu sitede göreceğiniz ilk resimde bulabilrsiniz...

Link ->

http://whentheycry.wikia.com/wiki/Frederica_Bernkastel

Sitede ki Higurashi takipçilerinin sayısının git gide artıyor .D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Higurashi ile ilgili bir başlık açılmış!

İlk önce seni kutlamak istiyorum DeadlySoul

[glow=red,2,300]Cevabın doğru bu cevabı kendin mi buldun? Yoksa internette mi?

Merak ettim de  :D [/glow]

Bu Konu ile ilgili yorum yapan herkes, Sorunuzun Cevabını bu sitede göreceğiniz ilk resimde bulabilrsiniz...

Link ->

http://whentheycry.wikia.com/wiki/Frederica_Bernkastel

Sitede ki Higurashi takipçilerinin sayısının git gide artıyor .D

ya ingilizce bilmiyorsak? :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle kendi düşündüğüm bir sonuçtu bu.

Araştırdım ve kanımın üzerine bir kaç bilgi daha koyunca işimi garantilemiş oldum :D

Açıkçası Frederica ismi çok yaratıcı. Furude Rika'ya benzer bir isim olması :D Ayrıca Umeniko'yu izliyormda 20. bölümdeyim geriye 6 bölümüm kalmış olmasına rağmen Frederica'yı gördüm diyemem.

Bu arada teşekkürlerimi sunarım böyle Higurashi ile ilgilenen arkadaşlar gördüğüm için :D

iletişim için [email protected]'u tercih etmenizi isterim Higurashi hakkında konuşmak isterim Anime severlerimizle :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle kendi düşündüğüm bir sonuçtu bu.

Araştırdım ve kanımın üzerine bir kaç bilgi daha koyunca işimi garantilemiş oldum :)

Açıkçası Frederica ismi çok yaratıcı. Furude Rika'ya benzer bir isim olması :) Ayrıca Umeniko'yu izliyormda 20. bölümdeyim geriye 6 bölümüm kalmış olmasına rağmen Frederica'yı gördüm diyemem.

Bu arada teşekkürlerimi sunarım böyle Higurashi ile ilgilenen arkadaşlar gördüğüm için :D

iletişim için [email protected]'u tercih etmenizi isterim Higurashi hakkında konuşmak isterim Anime severlerimizle :D

gmail fln nasıl kullanılır bilemediğimden sana katılamayacağım bunun dışında

frederica bernkastle ismini rikanın içtiği bir şaraptan almış(o şarapı içirtende bernkastelmiş zaten bir nevi bernkasle rikanın parçalar arası seyahati sonucunda oluşuyormuş)

ayrıca siza miyo hakkındada bir spoiler vercem ama uminekonun 11. bölümü izlemeden açmayın

o umineko 11. bölümde çıkan lambda delta isimli bir cadı vardı hani o Miyoyumu ne yönetiyormuş o yüzdende Beatrice, Bernkasleye Lambda deltayı yendiğini söylüyormuş yadi Rikanın(dolaylı yoldan bernkastle)Miyoyu yendiğinden dolayı diyor

heralde şimdilik bunlar yeter kafanıza takılan yer varsa sorun epey iyibir izleyicisi olduğumdan serinin hiç bir ayrıntısını kaçırmadım ayrıca vn sinide azcık oynamıştım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir ShadowWolf

Umineko'yu izleyipte [glow=red,2,300]Frederica[/glow]'yı görmemek nasıl mümkün olabilir ?! (Seride en sevdiğim ikinci karakteri nasıl olurda görmessin NewerWas  :-X )

Belki Sen karıtırmışsındır NewerWas, Frederica'nın Soy adı Bernkastel ve animede ona bu şekilde hitap ediliyor...

Buyur birde resmini Koyuyorum Bernkastelin hatırlamazsan sürücem seni Higurashi-Umineko serisinden... Resmi ekleyen

Umineko ve Higurashi birbiri ile parody yapıyor gibime geliyor biraz Dikkatinizi çekmiştir eminim Umineko'da da Maria televizyon izlerken Tv'de Higurashi'nin bir bölümü gösteriliyordu...Senin de şarap şişesi hakkında yaptığın bu yorumdan sonra fikrim kesinleşti. (Umarım yanılmıyorsundur fhhf  :) )

Son verdiğin spoili pek anlayamadım açıkçası ama..

Rika'yı bu ölüm zincirine mahkum eden kişinin kim olduğu hakında bir fikir yürütmek istiyorum.Bence bu Kişi Beatrice çünkü; seridede (Umineko) bir çok kez fark ettiğimiz gibi Beatrice'in istediği kişi defalarca öldürme gücü var... Bunun sonucunda da Rika-chama'yı bu ölüm zincirine mahkum eden kişinin Beatrice [glow=red,2,300]Yada[/glow] Onun gücüne sahip, biri olduğu kanısına vardım ben... (Seride Beatrice'in bulmacasını çözen kişinin (İsmini hatılamıyorum  :-\) Onun gücüne sahip olabilme olasılığını da gözönüne alın)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.