Jump to content

Higurasi No Naku Koro Ni Kai

NeverWas

Önerilen İletiler

Ya Frederica ismi üzerinde değildi yada dikkatimden kaçmış Bernkastel adından başka bir şekilde bilmiyordum. Yoksa hayran olduğum bir karakterdir kendisi (:

Ve hepsi aslında oyunda birer piyon Lambda olsun Bernkastel olsun bunların hepsi oyunda birer piyon başka birşey değil (:

Animeyide bitirdim bu arada :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 61
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Herhalde Higurashi'yi seve seve izleyen pek kimse yok (: Yabancı bir siteden öğrendiğim kadarıyla benim gibi bir manyak daha varmış :) Cevap "Hayır"mış sanırsam. Ama o arkadaşı kutluyorum epey bir

Misafir ShadowWolf

Oyunu kim oynuyor peki ? :)

Bernkastel ve Lambdadelta arasında mı?

Yoksa Umineko no koro ni Chiru serisine yeni katılan Erika ile mi bir dülello söz konusu ?

Bu arada bildiğiniz gibi Umineko no naku koro ni serisinin 2. sezonunun mangası çıkmaya başladı.

İlgilenen arkadaşlar burdan linklere ulaşabilir...

http://www.mangafox.com/manga/umineko_no_naku_koro_ni_chiru_episode_5_end_of_the_golden_witch/

^ Bu Chiru'nun ilk bölümü...

http://www.mangafox.com/manga/umineko_no_naku_koro_ni_chiru_episode_6_dawn_of_the_golden_witch/

^ Buda ikincisi...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mangası için çok teşekkür ederim. (:

Oyun Beatrice ve Battler arasında gerçekleşiyor.

Hatırlarsanız ki Bernkastel ilk göründüğü sahnede biriyle konuşmaktadır. Araya Beatrice girer ve konuşma yarıda kesilir. Gittiğinde de sana güçlerimi vereceğim der karşısında olan fakat gözükmeyen kişiye. Bu söz konusu güç zamanı durdurma ve tekrar tekrar olayları yaşama işte. Ki konuştuğu kişi Battler oluyor böylece. Ve evet en son sahnelerinide izleyince biraz daha emin olduğum bir kanıya vardım. Bence Beatrice Battler'ın annesi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Umineko ve Higurashi birbiri ile parody yapıyor gibime geliyor biraz Dikkatinizi çekmiştir eminim Umineko'da da Maria televizyon izlerken Tv'de Higurashi'nin bir bölümü gösteriliyordu...Senin de şarap şişesi hakkında yaptığın bu yorumdan sonra fikrim kesinleşti. (Umarım yanılmıyorsundur fhhf  :D )

Son verdiğin spoili pek anlayamadım açıkçası ama..

Rika'yı bu ölüm zincirine mahkum eden kişinin kim olduğu hakında bir fikir yürütmek istiyorum.Bence bu Kişi Beatrice çünkü; seridede (Umineko) bir çok kez fark ettiğimiz gibi Beatrice'in istediği kişi defalarca öldürme gücü var... Bunun sonucunda da Rika-chama'yı bu ölüm zincirine mahkum eden kişinin Beatrice [glow=red,2,300]Yada[/glow] Onun gücüne sahip, biri olduğu kanısına vardım ben... (Seride Beatrice'in bulmacasını çözen kişinin (İsmini hatılamıyorum  :-\) Onun gücüne sahip olabilme olasılığını da gözönüne alın)

Shadow Wolf senin teorine karşılık düşüncelerimi söyleyeyim ;

Hak veremiyorum bu konuda sana. Parody yapmıyorlar bence ve Rika-Bernkastel-Frederica artık nasıl derseniz. Beatrice'in gücüne maaruz kaldığı için tekrar yaşamıyordu. Rika'nın gücü(Tekrar yaşama-zamanı durdurma vs.) içindeki Hanyuu'dan geliyordu.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir ShadowWolf

Televizyondaki Higurashi ile BOYUT değiştirme (Zaman değil) arasında bir ilişki olduğunu mu düşünüyorsun anlayamadım  ???

Bu arada yorumlarını okuduktan sonra aklıma gelen ilk şey "Beatrice bu kadar güçlü mü?" sorusu olmuştu... Ayrıca oyun bence Battler ve Beatrice arasında geçmiyor Battlerın Mavi harflerle savunduğu Çoğu şeyin yanlış olduğunu söylemişti Lambdadelta Ayrıca Beatrice'inde sadece bir piyon olduğunu söylemişti... Böyle bir sahne hatırlamıyorsan muhtemelen son bölümün end.'nin ardından Berkastel ve Lambdadelta'nın konuşmlarını izlememiş olmandandır. ::D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İzledim son konuşmaları tabikide..

Pekala oyun Battler ve Beatrice'n arasında değilse kimlerin arasnda?

Bernkastel ve Lambdadelta arasında değildir diye düşünüyorum.(Ama son konuşmaya göre Bernkastel oyunu oynayan kişilerden biriymiş gibi duruyor. Fakat seni burayada çekeyim. Lambdadelta "Ben olsam o mavilerin hepsine bir karşılık verebilirdim" diyor. O zaman Lambdadelta oyunu oynamıyor. Bernkastel ise " Ben doğru olduğunu düşünüyordum" diyor. Bir kesinlik sunabilirdi oyun içerisinde olsaydı.)

-Bir boyut değiştirme gibi birşey düşünmüyorum tabiki :D

-Beatrice'i o kadar güçlü kılacak cümleler kurmadım diye düşünüyorum.

-Lambdadelta ve Bernkastel oyuna sonradan dahil olurlar ve oyunun başında 2 sininde bundan haberi yoktur. Öğrenirler gelirler. (bkz. Bernkastel ilk göründüğü sahnede "Burada ilginç birşeyler oluyormuş sadece izlemek için geldim" falan diyordu.) [He tabi şöyle birşey düşünürsek Piyon demeyiz onlara. Satrancı düşünürseniz piyonlar ilerleyip rakibin yerine gelirse Vezir'i alabilir. Vezir daha karakteristik bir taş olduğundan güçlü kılabiliriz. Ama burada önemli olan Şah. Yani Battler ve Beatrice. Çünkü sonuçta biri yenilince oyun bitecek. Buda onları Şah statüsüne getiriyor. (:]

-Battler'ın mavileri ne kadar yanlış olsa da sonlara doğru daha çok duraksayan ve duygsallaşan Beatrice

Bilerek yenildi orda diye düşünüyorum. Böylecede teorim olan Beatrice Battler'ın annesidir. Doğru gibi gözüküyor.

Evet tüm sorularına cevap + yorum verdim. Dinlemeye devam ediyorum (:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir ShadowWolf

Kendime dişli bir rakip bulduğuma sevindim, pençeme düştün NewerWas...

Söylediğim bütün kelimeleri [glow=red,2,300]Kırmızıyla [/glow] tekrarlıyorum Sende Mavi ile karşı koymaya çalış bakalım...

-İlk önce şu "ZAMAN'da yolculuk" teorini çürütmekle işe başlıyorum...

--E[glow=red,2,300]ğer Hanyuu ve Rika Zaman'da yolculuk edebilme gücüne sahip olsalardı o zaman her yeni Part'ta Farklı Katiller ve Farklı Cinayetler İşlenemezdi.Ayrıca Rika "Ben 1000'lerce farklı Dünya da seyahat ettim" derken herhalde Saman Yolu galaksisinde ki farklı Dünya'lara olan astronotluk Macerasındansa Boyutlar arası bir yolculuktan Bahsediyor.[/glow]

-İkinci olarak şu meşhur Oyuna gelelim...

--[glow=red,2,300]Bir konuda sana hak vermeliyim oyun Beatrice ve Battler arasında geçmekte (Farklı bir persfektiften düşünüyordum ama hak veriyorum Umineko'nun ilk sezonunda ki oyun bu ikili ile oynanıyor...)[/glow]

---[glow=red,2,300]Amma velakin... Eğer (F&L) Frederica ve Lambdadelta bu oyunun sonuda kimin galip geleceğini Zaten biliyorlarsa...(Son bölüm) Neden sonucunu bildikleri halde bu oyunu izlemeye devam ediyorlar.

(Bu da benim sorum)[/glow]

[glow=red,2,300]Son Bölümden Moto Mot[/glow]:

[glow=red,2,300]Mucizeler Cadısı olarak açıklıyorum ki...

Kesinlik Cadısı olarak açıklıyorum ki...

Beatrice kessinlikle kazanamayacak,

Ve kessinlikle bir mucize de gerçeklerşmeyecek.[/glow]

Bana güvenmiyorsan Kendinde çevirebilirsin... :D

As the Witch of Miracle, I hereby declare...

As the Witch of Certainty, I hereby declare...

That Beato Certainly Cannot win,

And a Miracle will Certainly not occur.

Bu Animenin Her bölümünü not eden ve bir saat kafa patlatan teksen değilsin galiba  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet öncelikle Hanyuu ve Rika olayında yanlış anlaşıldığımı söyleyeyim.[glow=blue,2,300]"Rika ve Hanyuu paralel evrenlerde seyahat etmektedirler."[/glow]

Zaman yolculuğundan bahsetmiyorum yani (:

[glow=blue,2,300]"F&L sonucu tam anlamıyla bilmemektedir."

"Lambdadelta, Ange'e bir ara birşeyler yapmasını ve oyunun 'Kendisinin (Lambdadelta'nın) istediği gibi' bitmesini istediğini söylemişti. Bernkastel ve Lambdadelta arasındaki çekişmenin halen devam ettiğini düşünürsek ; ikisininde farklı bir sonuç istediğini söyleyebiliriz."[/glow] (Ange'in bu isteneni yapmadığını söyleyeyim şimdiden)

[glow=blue,2,300]"Bu yüzden oyunu hala izlemektedirler."

"Tekrarlıyorum 2 side sonucu tam anlamıyla bilmemektedir. Beatrice yok olacak mı olmayacak mı? sorusunun cevabı yoktur."[/glow]

Ve son sözleri hatırlıyorum doğrudur (: Bu sözlerde son mavime katkı vermektedir.

[glow=red,2,300][/glow]

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oooo burada guzel muhabbetler donuyormus.

Simdilik oncelikle Rika zaman yolculugu yapmamaktadir. Sadece Hanyuu olen Rika'nin anilarini bir diger boyuta yeni bir gezegene aktarmaktadir. Frederica'da bu noktada dogmaktadir. Rika'nin tanrilarin boyutunda biriken hatiralarindan olusur. Rika'nin bazen olgun bir sekilde konusmasini ve sarap icmesini saglayan kisi Bernkasteldir. Adinida Rika'nin ictigi alman sarabindan alir.

Frederica ve Lambdadelta arasindaki iliskiye gelecek olursak.. Lambdadelta yunancada 34 anlamini tasir. Bu size birseyler cagristirmali :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.