Jump to content

Higurasi No Naku Koro Ni Kai

NeverWas

Önerilen İletiler

Misafir ShadowWolf

Öyleyse Rika'nın iki kişiliği olduğu doğru ve yıllarca bu labirentte yaşamış olsada kişiliği hala Nipan diye küçük bir kız öyle mi? Açıkçası ben Rika'nın bu labirentte hiç olgunlaşmadığına inanmak istemiyorum :-\

Ayrıca Kafam da iyice karışmaya başladı bu sözlerden sonra[glow=red,2,300] When they cry wikisinde bir arama yaptım ve şöyle bir cümle gördüm:

[glow=red,2,300]"Frederika Bernkastel' is meant as FURUDERIKA-Bernkastel" ???[/glow]

Oysa ki Furude Project siteside Frederica ve Rika ayrı kişilerdir diyor... [/glow]

İkiside güvenilir kaynaklar sonuçta, değil mi?

Ve eğer Frederica Bernkastel adında bir kişi Rika'nın hatıralarından doğruysa bu kız nasıl cadı oldu :-\

Bu da farklı ama güvenlir bir kaynaktan...

[glow=red,2,300]Who she is? Well, for starters, she’s not Furude Rika.[/glow]

NewerWas öyleyse F&L oyunu sadece Beato'nun ölüp ölmeyeceğini görmek için mi izliyorlar?

Deadly Lambdadelta ile satrançta ki toplam taş sayısının ne alakası olduğunu anlayamadım burda ki kilit kişi L'ta mı?

Bu arada L Takano ise Bu oyun yine B&L arasında dönmüş olmaz mı?

When They Cry Wikisinden(WTCW):

[glow=red,2,300]Takano resembles Lambdadelta, the Witch of Certainty from Umineko no Naku Koro ni[/glow]

Buna göre bütün oyun Higurashide de Rika vs Takano, Uminekoda da B&L kendi suretleriyle kapışıyorlar bir birleriyle öyle değil mi? Öyleyse hikayeninde İki baş karakteri var Bern. ve Lamb.

Bu arada bilmem fark ettiniz mi ama Umineko'da ki kişiler Alice İn Wonderland filmine Gönderme yapıyor  :D

Frederica zaten Kedi 

Ve şu yeni üç tavşan da Alice'i Wonderland'e gelmesinde ki en büyük rolu oynayan saatli tavşan

[glow=red,2,300]Tabi bunlar tesadüfte olabilir ama Ryukishi07 insanlara "ne tesadüf dedirtecek" bir çok akıl oyunu yapmayı bildi bu da onlardan biri olabilir...[/glow]

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 61
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Herhalde Higurashi'yi seve seve izleyen pek kimse yok (: Yabancı bir siteden öğrendiğim kadarıyla benim gibi bir manyak daha varmış :) Cevap "Hayır"mış sanırsam. Ama o arkadaşı kutluyorum epey bir

Misafir ShadowWolf

Aslında bu konuda bu kadar kafa patlatmak pek mantıklı değil.Çünkü Umineko'nun yazarı Ryukishi bu söylediklerimizi tek hamlede bozabilir...

Bu arada Ryukishi'nin yeni bir seri çıkardığını öğrendim Serinin adı Higan Hana no Saku Yoru ni

(No ve Ni olmazsa olmaz zaten  ::) )

Son olarak 5. bölümü yayınlanmış linki ->http://www.mangafox.com/manga/higanbana_no_saku_yoru_ni/

Resmi ekleyen

Yine bol kanlı ve ilk defa ecchi içeren bir seri bizleri bekliyor :D

(Ecchi olsada da olmasa da seri +18'lik öğelere her zaman ki gibi bol bol yer veriyor)

İyi Eğlenceler...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Takano'ya Higurashideki Lambdadelta'nin sureti diyebilirsin. Lambdadelta'nin asil amaci yanilmiyorsam cadiliktan tanrilik statusune yukselebilmek. Bu yuzden Rikayla dolayisiyla Hanyuu'yla Takano araciligiyla savasiyor diyebiliriz. Higurashi serisinde yenildiginde bu sefer gozlerini Bernkastel'e dikiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir ShadowWolf

NewerWas: Sen de Haklısın biryerde ne kadar tartışsakta bir yere varamayız bu konuda...

Ama asıl zevki de kafa patlatmak zaten :)

DeadlySoul: Bernkastel Rika'nın paralel evrenlerde ki parçalarının bir araya gelmesiyle olumuş bir varlık değil mi bu kız hem cadı oldu hem de Tanrılık düzeyine yakın öyle mi?

Benim teorim şu: Bir Cadı bir başka Cadıyı yok ederse Tanrılık seviyesine yükseliyor...Siz nedersiniz?

Cadıların ölümsüz olduğunu da eklersek bir cadının bir başka cadıyı öldürmesi (oldukça) zor olacağından bence yeterince güzel ve iştah kabartıcı bir ödül Tanrılık.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hanyuu hatırlarsanız ki Higurashi No Naku Koro Ni Rei'de Rika'nın rüyasını yönetiyordu baygın olduğu süre içerisinde. Orada Tanrı olmak için ve köyün düzenini sağlamak amacıyla annesini öldürdüğünü söylemişti. Bunu düşünürseniz Shadow'a hak verebiliriz (:

İlginç bir teori ilginç bir ihtimal (:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir ShadowWolf

Peki herkesi memnun edebilecek bir çözüm buldum sanırım ;

Teorime göre : [glow=red,2,300]Hanyuu, Rika ve Bernkastel bir birlerine oldukça yakın kişiler hatta Bernkastelin ve Hanyuu Rika'nın birer parçası [/glow]yani Bernkastel zaten yarı Tanrı. Lambdadelta da zaten bir cadı ve Eğer (Yarı Tanrı Olan) Bernkasteli öldürürse muhtemmelen Onun gücünü alabilirdi.(Cadı öldüren Cadı oluyor, Tanrı öldüren Tanrı oluyor, diye birşey yok tabi ki.Hatırlarsanız [glow=red,2,300]Beatrice Bilmecesinin çözülmesi karşılığında herkesi serbest bırakacağına, külçelerce altın vereceğine ve izleyerekte öğrendiğimiz gibi Beatrice'in bulmacasını çözen kişinin onun gücüne de sahip olacağına söz vermişti[/glow])

Özetlemek gerekirse Hanyuu Tek Gerçek Tanrı.

Lambdadelta Bernkastel'i Hanyuu'nun da Bir parçası oluğu için yok etmek istiyor.

Bir Tanrı'yı yok eden varlık Tanrılık Statüsünü ulaşıyor...

-  Nasıl ama ? :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.