Jump to content

Higurasi No Naku Koro Ni Kai

NeverWas

Önerilen İletiler

Misafir ShadowWolf

ilk olarak bu aile meselesini sana söylememiştim genel olarak ortaya attım yani sana yönelik değil yanlış anlamışsın :D

3.soruna tam cevap veremeyeceğim ama yanlış olan birşey var ''Rikayı kim bu labrente soktu ve hangi güçle?''sorusunun sadece bir kısmına yanıt vericem oda ilk olarak H&U evreninde gücün bir önemi yok sanırım yani oyuncu ve oyunu kuran kişi arası güç dengesi belirli değil yoksa Higurashide Takano(Lambdadelta) ,Hanyuu ve Rikayı oyuna süremezdi yada Battler ile Beatrice arasındaki düello olmazdı veya Beatrice istediği zaman bu düelloyu bitirirdi ayrıca benim bir merak ettiğim konu daha var oda Battlerin büyüyü kabul etmemesi yani bu mal herif büyüyü red ediyor ama bulunduğu durumu fln nasıl açıklıyor ben onu merak ediyorum

Söylediğin bir cevap sayılır mı bilemiyorum.L.'nın Rikayı bu evrene hapsettiğini fakat Hanyuu'yu öldürmek için bir silah kullanmak zorunda kaldığı mı idda ediyorsun ?

Rika olayi cozemeyerek kendi kendini labirente soktu diyelim. Acikcasi Beatrice'in Rika olayina karisacagina inanmiyorum. Rokenjima disinda hicbir yerde ve hic bir evrende Beatrice'in adi gecmiyor ve acikcasi bir baglantida kuramiyorum. [glow=blue,2,300]Beatrice dogrudan Rika'nin olum dongusune mudahale etmemistir. Rika'yi sonsuz donguye sokmasinda bir kazanci yoktur.[/glow]

Katılıyorum en başından beri anlatmaya çalıştığımda buydu Rika'yı bu labirentte sokan kişi Beatrice.Kendisi psikopata bağlamış bir katil olduğunu ve hiçbir sebep yokken insanların acı çekmesinden zevk aldığını hepimiz biliyoruz.Bu yüzden davranışlarında bir neden aramanın doğru olmayacağı kanısındayım.Yinede Chiru'yu okuyanlar bilir seriye bir çok yeni karakter katılıyor ve bu karakterlerden biri de suçlu olabilir.

Son olarak bu Başlık Newer'ın da bahsettiği gibi Higurashiden çıktı Umirashi gibi birşeye döndü Başlığı mı değiştirsek ? :P

Umirashi'de fena olmadı manasız ama kulağa hoş geliyor :)) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 61
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Herhalde Higurashi'yi seve seve izleyen pek kimse yok (: Yabancı bir siteden öğrendiğim kadarıyla benim gibi bir manyak daha varmış :) Cevap "Hayır"mış sanırsam. Ama o arkadaşı kutluyorum epey bir

Misafir C-noN20

Hepsine cevap vericem. Herkez dikkatli okusun, kırmızıyla kesin olan şeyleri belirtiyorum. Mavi teori değil..[glow=red,2,300]

1- Furude Rika, Mucize Cadısı Bernkastel'in kendisidir, Tanako ise Kesinlik Cadısı Lambdadelta'nın kendisidir.

2- Hanyuu, Cadı Lambdadelta'yla savaşan bir Tanrı'dır (Battler vs Beatrice gibi) ve kullandığı kişi Furude Rika'dır (Berkastel).

3- Yarışmaları sonucu Hanyuu kazanamayarak kendi gücünü Furude Rika'ya bahşetmektedir (Mucize) ve zaten Hanyuu Rika'nın hatıralarını mucize gücü ile boyuttan boyuta taşıyabilmektedir.

4- Yenilgisi sonucunda Hanyuu ve Rika birbirlerine yakın oldukları için Rika, Bernkastel adını kullanır olmuş ve Lambdadelta ile mücadeleye girmiştir.

5- Beatrice, Battler'ın annesi değildir.

(Bkz : Ange : Kırmızıyla tekrar et, Ushiromiya Battler Ushiromiya Kinzo'nun torunu değildir! [ Beatrice buna cevap verememektedir ve cevap verebiliyor olsaydı bu Battler'ın Kinzo'nun oğlu olduğu sonucunu çıkarırdı.Yani Battler'ın annesi Beatrice değildir]).

Bütün cevapları verdiğimi umuyorum. Hala sormak isteyen varsa buyursun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir ShadowWolf

When They Cry Wiki

Higurashi:

-Frederica Bernkastel appearing only once in person in Higurashi no Naku Koro ni Kai, in the last episode of Matsuribayashi-hen. There she speaks to a young Takano Miyo, as she now enjoys travelling to different worlds and playing with the "pieces" in them."Frederica looks very similar to Furude Rika, and it has been suggested she and Rika are either the same person, or she is a compilation of all the past Rikas who died. Either way, she and Rika have a close relationship."

--Önemli kısım; Frederica, Furude Rika'ya çok benziyor ve bir[glow=red,2,300] teoriye[/glow] göre o ve Rika aynı kişiler, yada Frederica, Rika'nın geçmişteki tüm ölümlerinin bir araya gelmiş halinden oluşan bir varlıktır.Her iki şekilde de Frederica ve Rika birbirlerine çok yakınlardır.

Umineko:

-"Bernkastel also appears as the Witch of Miracles in Umineko no Naku Koro ni, the sequel to Higurashi. In Umineko, Frederica explicitly states that she and Rika are not the same person, and anyone who thought so is silly". She also denies that she is Oyashiro-sama, but refuses to introduce the real one, on the grounds that it is easily frightened.

--Frederica Higurashi'nin devam serisi olan Umineko no Naku Koro ni serisinde de Mucizeler Cadısı olarak ortaya çıkmıştır.Umineko seisinde Frederica özellikle Rika ve kendisinin aynı kişi olmadıklarını belirtiyor.

Burdan da anlyacağımız gibi Uminekoda ki Benkastel ve Higurashi'nin son bölümünde ortaya çıkan Frederica Benrkastel aynı kişiler değildir.

Farklı bir açıklama getirebilecek varsa buyursun.

Ayrıca:

Dikkatinizi bir şeye daha çekmek isterim Umineko serisi boyunca Bernkastel'e hiç bir zaman Frederica olarak seslenilmemiştir.

Sinan eğer teorilerin (1-2-3-4) sadece Higurashi'yi kapsamak için öne atılmış fikirler olsalardı fikirlerin doğru olurdu ancak iş Umirashiye dönünce kurduğun mantığı yukarda bahsettiğim ayrı iki kişi bağlamıyla çürütmek mümkün.

Böylece Bernkastel'in neden Higurashi'de ve Umineko'da farklı görüldüklerini de çözmüş olduk.

Karşı çıkan?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hiç bir yorumu okumadım ama Wikipedia öyledir, evet. Çoğu bilgilerin yanlış olduğunu sende farkedersin zaten. Ve şunu şöyle düşün. Herhangi bir adamın yaptığı yorumu oraya koyuyorlar. En mantıklı en düzgün olanı. İçerikli ve kapsamlı olan tercih ediliyor :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir C-noN20

Hiç bir yorumu okumadım ama Wikipedia öyledir, evet. Çoğu bilgilerin yanlış olduğunu sende farkedersin zaten. Ve şunu şöyle düşün. Herhangi bir adamın yaptığı yorumu oraya koyuyorlar. En mantıklı en düzgün olanı. İçerikli ve kapsamlı olan tercih ediliyor :D

o zaman benim yorumum tam wikipedia'lık. (: wikipedia'dan aldığın cevaplarla beni çürütmeye çalışma. Israr ediyorum ben söylediklerimde.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir ShadowWolf

Ha Wikiden alınmış ha ben yazmışım ne fark eder hepsi teori sonuçta...

Ayrıca senin teorilerinde olası benimkiler de. (Yazdığım teorileri çürütebilcekseniz zaten boşu boşuna wiki doğrudur yanlıştır tartışmasına gerek yok buyrun çürütün.)

Ama öncelikle Teorimin neden doğru olduğuna dair bir kanıtı ortaya atıyorum:

Eğer Rika, Uminekoda ki Bernkastel olsaydı Lambdadelta'la bu kadar içli dışlı olmazlardı.

Doğru hatılıyorsam Rika ve Takano çay partisi yapıp aynı yatakta şeker yemiyorlardı. (Bir daha okuyunca fark ettim cümle biraz garip duruyor ama gerçekler bunlar...)

Birbirleriyle ölümüne uğraştıkları da yok  sadece bir oyunda farklı takımları tutuyorlar...

Evet çürütmenizi bekliyorum...  ::D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Son olarak bahsettiğim bütün teorileri çürütücek olsada birşeyi daha tartışmaya açmak istiyorum:

Rika-Takano ikilisinin birbirleriyle bu kadar iyi anlaşmaları mümkün değildi.(Bir Mucize dahi gerçekleşse yinede böyle birşey olacağına inanmıyorum)

Ve bu yüzden Lambdadelta Takano değil Satoko'dur diye bir teori öne sürmek istiyorum.

Tabi ki bu teorinin bir çok eksik yanı var öncelikle Satoko nasıl cadı olsun? Diye soracaksınız işte bunu bilmiyorum bu konuda fikir yürütmek isteyen varsa paylaşsın...

Resmi ekleyen

Bir Parody olabilir ama yinede bana bu fikri veren resmi paylaşmak istedim...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oncelikle Beatrice hala Battler'in annesi olabilir. Ushiromiya Battler Ushiromiya Kinzo'nun torunu değildir kismini tekrarlayamamistir. Yani Battler Kinzo'nun torunudur. Ayrica Battler'i Ushiromiya Asumu'nun dogurmadigi kanitlandigina gore ve Beatrice'in Kinzo'yla yakin bir iliskisi oldugunu ve Rudolf'la bu sekilde kaynasabilcegini goz onune alirsak Hala Beatrice Battler'in annesi olabilir

Bernkastel ve Lambdadelta'nin neden sac bas girmediklerine gelirsek. Higurashi ve Umineko arasinda 3 sene fark var. Yani bu donemde olay birsekilde sicak savastan soguk savasa donusmus olabilir. Hatta Lambdadelta'nin Takano'yla olan iliskisi Bernkastel tarafindan bilinmiyor bile olabilir. Sadece ayri taraflari tutuyormus gibi gozukmek Lambdadelta'nin bir plani olabilir Bernkastel bu planin farkindaysa bile ayak uyduruyor olabilir. Satoko ve Lambdadelta arasinda ise tiplerinin biraz benzemesi disinda cok bir benzerlik yok.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oncelikle Beatrice hala Battler'in annesi olabilir. Ushiromiya Battler Ushiromiya Kinzo'nun torunu değildir kismini tekrarlayamamistir. Yani Battler Kinzo'nun torunudur. Ayrica Battler'i Ushiromiya Asumu'nun dogurmadigi kanitlandigina gore ve Beatrice'in Kinzo'yla yakin bir iliskisi oldugunu ve Rudolf'la bu sekilde kaynasabilcegini goz onune alirsak Hala Beatrice Battler'in annesi olabilir

Bernkastel ve Lambdadelta'nin neden sac bas girmediklerine gelirsek. Higurashi ve Umineko arasinda 3 sene fark var. Yani bu donemde olay birsekilde sicak savastan soguk savasa donusmus olabilir. Hatta Lambdadelta'nin Takano'yla olan iliskisi Bernkastel tarafindan bilinmiyor bile olabilir. Sadece ayri taraflari tutuyormus gibi gozukmek Lambdadelta'nin bir plani olabilir Bernkastel bu planin farkindaysa bile ayak uyduruyor olabilir. Satoko ve Lambdadelta arasinda ise tiplerinin biraz benzemesi disinda cok bir benzerlik yok.

Beatrice, Battler'ın annesidir yorumunu desteklediğin için teşekkürler :P. Satoko kesinlikle değildir. Hani asıl benzerlikleri düşünün yani. Biz bunları grup tartışmasında söylemiştik. Lambdadelta Miyo'ya - Bernkastel - Rika'ya destek sağlamıştır demiştik. Ama bunları olabildiğince saf düşünürsek. Her insan "Mutlak irade"ye "Kesinliğe" sahip olabilir. Ve her insan "Şanslı" olup "Mucizelere" rast gelebilir. Kesinlik yok eder. Mucize var eder.

DeadlySoul ; Bernkastel ve Lambdadelta savaştıklarının farkında ve yenilgiyi hazmetmiş bir Lambdadelta ile karşı karşıyayız. Takano'yu hatırlarsanız son sahnelerinde iyileşmişti. Hani yenilgiyi kabul etmişti. Yani Lambdadelta'nında yenilgiyi kabullendiğini ve böylecede "Maç biter dostluk kalır" düşüncesini ileri sürsek bile ikiside yüksek rütbeli cadılar ister istemez aralarında çekişme olmalı diye düşünüyorum. İkiside farklı tarafları tutuyorlar. Bernkastel'in istediği Battler'ın en azından kazanaması için bir şansı olması ve ayrıcada beni biraz eğlendirmeni istiyorum diye gücünü Battler'a bahşetmişti.Bu durumdan hoşnut kalması için Battler'ın kazanması gerekmez mi? Yani birşeyden zevk almak için kişinin üzerinde çabaladığı şeyin başarılı olmasıdır. Lambdadelta'nında istediği beraberlik sonucu. Hatırlarsanız Ange'e demişti birşeyler yapta artık istediğim olsun. Beatrice'nin kazanamayacağını bildirdiklerinden sonra Lambdadelta'ya beraberlik sonucu kalır böylecede. Daha öncede söylemiştim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.